Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Valaki? Olyan animet keresek...

Rolandom04 kérdése:

Valaki? Olyan animet keresek amiben a sztori számít. Nem ilyen scifi,mecha,stb hanem pl 91 days. És ne legyen shounen.

Figyelt kérdés

2021. máj. 17. 20:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

Az elsőn jót nevettem, és kb igaza van. :D Kíváncsiságból, véletlenül raktad ki a szexuálitás kategóriában? Ha nem, érdekelne az oka. :D


Amúgy a kérdésedet úgy értelmezem, hogy nem annyira érdekel a sci-fi műfaj, mert akár úgy is értelmezhetném, hogy szerintem ami sci-fi vagy mecha, az nem is lehet jó sztorijú anime, de mindegy. :D Akkor nem sci-fit ajánlok.


Boku Dake ga Inai Machi. Nagyon jó anime, megfelel minden elvárásodnak.


Angel Beats! Elsőre lehet, hogy ellenszenves lesz, de ez nem egy olyan anime, amit kikapcsolt aggyal csak leülsz és nézed. Hisz minek tűnik elsőre? B kategóriás akció vígjátéknak, pedig hidd el, nagyon nem az. Kétszer kellett nekem is megnéznem, hogy erre rájőjjek. Első nézésnél 6 pontot kapott tőlem, másodjára már bekerült a 10 kedvenc animémbe. Több, mint ajánlott.


Charlotte. Szintén nagy kedvencem. Kicsit úgy érzem, hogy a stúdió nem bízott az anime sikerében, ugyanis mindössze 13 részt kapott, pedig legalább 15-17-et megérdemelt volna a sztori. Amúgy ugyanazt tudom elmondani, mint az Angel Beatsről. Adj neki esélyt, és ne tévesszenek meg az első részek. Akkor még shounennek IS TŰNHET, holott nagyon nem az. Irdatlan mély, irdatlan sötét. Ezt is kétszer kellett látnom, hogy igazán értékelni tudjam.


Death Note. Gondolom ismered. Messze nem tartom olyan tökéletesnek, mint sokan mások, de elvitathatatlanul remek anime.


Hm. Csak ennyi jutott eszembe. Hát igen, nemigen látnak el minket ilyen művekkel, jó ideje ki vagyok éhezve egy ilyen sztorira. De az is hozzájárulhat ehhez, hogy csak a top 15 kedvencemből válogattam ki azokat, amik műfajukban hasonlítanak a 91-ra, és nem sci-fik vagy shounenek.



Még amit mindenképpen ajánlanék, az a Code Geass meg a Steins;Gate, de ezeket csak megemlítem, mert mind a kettő sci-fi. Szóval ha van kedved, megnézed őket, ha nincs kedved, nem. Nekem top 3 szintű nagy kedvenc mind a kettő.

2021. máj. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

,,mert akár úgy is értelmezhetném, hogy szerinteD ami sci-fi vagy mecha, az nem is lehet jó sztorijú anime, de mindegy. :D Akkor nem sci-fit ajánlok."

Az ,,szerinted" lesz, csak nem tudok írni. :D

2021. máj. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
47%
91 dayst nem láttam,de ajánlom a death paradet,egyik kedvencem.Vagy ha romantikus érdekel,akkor az oranget.
2021. máj. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

a sztori? szerintem tévedésben élsz!

scifi shouenen mecha fantasy mindegyikben van story ami jó

te valószínűleg a lice of life-ra gondolsz ami egy sokkal valóságosabb témát mutat azaz nincs benne szuper erő mágia és scifis elemek hanem valóság alapú

csak az a baj hogy itt is van akció és nem akció mert vannak háborús illetve középkori animék amik szintén valósághűek + ott vannak a történelmi animék és a jelen kori akció valóság animék...

vagy te a slice of life-on belül is a school animékra gondolsz?


angel beats meg túlértékelt... nem kikapcsolt aggyal néztem de egyszerűen veszett kontextus... nem találja önmagát az utolsó 1-2 részben de a végénél is vannak komoly logikai bakik amik ellehetetlenítik a dolgokat...



de ami jó story és nincs benne semmi nem valós elem

chihayafuru

sangatsu no lion

mindkettő egy nagyon jó anime

golden time

amikben műr van fiktiv elem és nagyon jó story van

konosuba - comedy

berserk

fate zero de maga a 3 fate stay night széria is

dororo megint valami eszméletlen

attack on titan

full metal alchemist

death note

mob psycho 100 habár nem top de nagyon jó érdekes és kidolgozott

my hero academia megint nagyon kiemelkedő

dusk maiden

akatsuki no yona

és a boku no pico mind kiemelkedő műalkotás!!!

2021. máj. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Jó, hát kinek mi. Nekem az Angel Beats akkor is kedvenc lesz, akármennyire is mondják sokan túlértékeltnek. Hibátlannak én sem tartom, a logikai bakikat is látom, de számomra akkor is irdatlan maradandó volt.

2 voltam amúgy, ha valakinek nem esett volna le.

2021. máj. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

6 oké ha neked tetszik semmi baj ":DD nekem pl a naruto az egyik kedvenc de még is látom benne azokat a hatalmas nagy bakikat amik nagyon el tudják rontani sajna...

de pl amiket le írtam az 5-ős válaszomban azok is mind jókviszont azok ezekben tényleg nincsenek bakik vagy plot hole-ok

2021. máj. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Azért mondjuk ezzel vitatkoznék. :D Pl a Konosuba, My Hero Akadémia, de főleg a Boku no Pico (100%-ig biztos vagyok benne, hogy poénból írtad) szerintem nem operál zseniális történettel. Pl a Hero Akadémia számomra a karakterek miatt volt olyan jó.
2021. máj. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

igen a pico az poén ":DDD

a knosuba mint comedy anime nagyon jó fontos hogy ezzel kell mérni

az academia pedig pont hogy egy elég erős történetet mutat be különböző eszmékkel

maga a történet vezetés lehet kicsit unalmasnak hangzik de a világ építése nagyon erős (kb mint a one piece esetében habár a hero az sokkal drámaibb)

de nem írtam hogy zseniális :"D csak hogy kiemelkedő ami meg tény

de amit el akarok magyarázni csak nehezen tudok hogy a hero a komolyságával operál mind amellett hogy meg van a humora viszont amit a karakterek képviselnek az nagyon kidolgozott

lehet másnak kevésbé tetszik de ettől függetlenül mint történet igazán erős és részletgazdag


visszatérve a konosubára mint comedy anime szinte a legjobb! egyrészt jó a történet meg maga a vezetés is de mert meg lehet nézni a többi comedy az sokszor sablonos egy helyben mocorgó vagy pedig gintama... habár jó de az 100%-ig a japánoknak találták ki! kb mintha a külföldieknek akarnánk mutatni a magyar stand up-ot ahogyan viccelődnek a magyar történelemmel nyelvtannal közhelyekkel pl rúd pick szalámi lopás :"D

2021. máj. 18. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Monster - misztikus thriller, semmilyen termeszetfeletti elem nincs benne. Story vezetes szempontbol szubjektiven es objektiven is a legjobb letezo anime.

Uchuu kyoudai

Berserk (1997) - minimalis dark fantasy van benne

Vinland Saga

Great Pretender

Golden Kamuy

Kaiji

Hajime no Ippo

Hotaru no Haka

One Outs

Perfect Blue

Ping Pong the Animation

Rainbow

Bakuman

Banana Fish

Tokyo Magnitude 8.1

Zankyou no terror

2021. máj. 18. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
basszus a vinland saga és golden kamuy-t kifelejtettem!
2021. máj. 18. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!