Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Miért nem szeretik a rajztanár...

Miért nem szeretik a rajztanárok az animés rajzokat?

Figyelt kérdés

Valamiért a rajztanárok utálják az animés vagy a mangás rajz stílusokat.

Bár lehet csak velem van így de az eddigi rajztanáraim mind egy szálig elítélték az animés rajzaimat mert szerintük "nem eredeti„.

A bajom ezzel az hogy gyakran csináljuk azt hogy mások rajzait másoljuk (gondolok itt a teknikákra de gyakran az volt a feladatom hogy egy az egyben másoljam le az adott festményt\rajzot).

Továbbá még azt mondják hogy anatómiailag nem pontos még úgy is hogy rengeteg kubista (sajnálom ha rosszul írom) festményt készítettünk az idők során ami alapvetően anatómiailag közelről sem a legpontosabb.



2021. jún. 2. 19:31
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Rajztanárok véleményére ne adjál, lehet, hihetetlennek fog ez tűnni, de pont nekik nincs fogalmuk a művészetről (tisztelet a kivételnek - mert vannak és én is ismertem a 14 tanévem alatt). Anyám is rajztanár (meg matek és média tanár is) aztán, amikor mondtam neki, hogy fejlessze tovább a rajztehetségem... hát, fogtam a fejem rajta. Kiderült, hogy még én is jobban rajzolok nála, ezt komolyan mondom. Rajztanárok többnyire a művészettörténelmet vágják kívülről, be van rögzítve a fejükbe néhány mozdulatsor, és a térlátásuk is egész jó. De a kreativitás és a szabad szelleműség nem az ő oldalukon áll. Az animéket, a groteszk és szürreális rajzokat (tehát amikben kreativitás, magas vizuális tartalom, és érzelmek lehetnek), de még a képregény stílust is jellemzően elítélik és kicikizik. Egy álomvilágban élnek, amiben saját magukat hitegetik, hogy ők a tökéletesek. Szarok rá, ha ezért leértékelnek, ez az én véleményem a rajztanárokról, ami láthatóan túlnyomórészt negatív hangzású. Szard le, hogy a rajztanár mit mond. Magadnak rajzolj, ne neki. Az óráján pedig csiripelj úgy, ahogy neki tetszik, máskülönben egy nárcisztikus, exhibicionista picsa (vagy faszi - férfi rajztanárom nem volt) lesz belőle.
2021. jún. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
23%
Mert lényegében csak szimpla másolás, így nem fejleszt térlátást, nem tanít meg árnyékolni, stb.
2021. jún. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%

Gondolom olyasmi iskolába jársz ahol rajzzal foglalkoztok, komoly tanárokkal.


Ott érthető, hogy a tanároknak nem tetszik az animés stílus! Hisz ők nagyon komolyan foglalkoznak a rajzolással!

De ha belegondolsz az animéknek nagyan egyedi dolgai vannak. Pl. lüktető ér, izzadtság csepp a fej mellett stb.

És a művészetbe egyáltalán nem szerepel (Vagy nem tom, hogy fogalmazzam meg) a japán rajzfilmeknek a stílusa. Még művészet szempontjából az animék nem éppen a legjobbak a profi rajzolással foglalkozó emberek szemében. Legalábbis Magyarországon...

2021. jún. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
Kíváncsiságból kérdezem, hogy a mangákhoz is így állnak a rajztanárok?
2021. jún. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%
Nem vagyok rajztanár, de ha az lennék, én olyan szempontból tartanám problémának ezt a stílust, hogy sokan egyből ezzel kezdik, ezt akarják rajzolni. És alapból ez az anime stílus már egy eltorzult ábrázolásmódot foglal magába, viszont fontos kiemelni, hogy mégis "arányosan" vannak eltorzítva a dolgok, ahogy mondjuk egy disney-féle filmnek is megvan a saját ábrázolási "törvénye". Hogy az anime stílus szabályaihoz szabva arányosan tudj rajzolni, fontos előtte megtanulni a helyes anatómiát, a reális emberi arányokat, és utána érdemes ezt átültetni másmilyen stílusba, legyen az anime vagy disney. És sok iskolás úgy látom elhanyagolja ezt a lépést, előbb foglalkozik animék rajzolgatásával, ezért pedig az eredmény általában egy animéhez képest is aránytalan, elcsúszott, torz rajz lesz. Szóval ha rajztanár lennék, ez engem is zavarna.
2021. jún. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%
Mert az anime rajzolók általában csak animét akarnak rajzolni és azonnal. Nem tanulják meg az alapokat, átugorják az alapvető készségek fejlesztését és ezért általában szarok a rajzaik.
2021. jún. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
56%
2021-et írunk, és már az őskorban is felütötte a fejét a művészet. Ergo pár millió évvel elkéstünk ahhoz, hogy valóban "eredetit" alkossunk. Nem vagyok túl jó rajzos amúgy, de ha nem alapból élethű rajzot akarsz készíteni, akkor szerintem az anime stílus áll a legközelebb a valósághűhöz. Az arányokat tekintve pl.
2021. jún. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Jikookisreal ***** válasza:
Nem tudom, miért nem tetszik neki, de te még jobban jártál... Az én rajztanárom, ha nem tetszik neki valami automatikusan átfesti/rajzolja.
2021. jún. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!