Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Szerintetek mi az animés...

Szerintetek mi az animés közösség (magyar közösség) legnagyobb problémája?

Figyelt kérdés
Konkrét esetre gondolok ami veletek megtörtént fórumomon,facen,conon.Lehetöleg azok válaszoljanak akik huzamosabb ideje vannak ebben a közösségben/kultúrában.

2021. jún. 11. 21:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%

Az, hogy idióták.

Számtalan eset volt, amikor vitázni kezdtünk egy anime kapcsán, és annyira idióta volt a másik fél, hogy nem képes érvelni.

2021. jún. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
96%
Kicsi és belterjes, így ha nem a mainstream hype szarok érdekelnek, nehéz megtalálni a klikkedet.
2021. jún. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az, hogy túl sok olyan ember van aki olyan dolgokon akad fent, mint az:

Ő az én férjem! Nem az enyém!

Nem láttad a Narutot? Nem is vagy igazi animés!

Mennyit láttál? Ennyivel ne valld már magad animésnek!

Nem ismered azt az op-et? Jaj de gáz vagy!


és a többi ilyen. Szerintem ez lehet az egyik legnagyobb baj a másik meg az, hogy egyesek egója a Tokiói torony felett van.

2021. jún. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az, hogy ha már csak ebből az oldalból indulunk is ki, rengeteget vitázunk.

Az egyik embernek nem tetszik az, hogy milyen animét ajánlott az egyik válaszoló a kérdezőnek, erre neki esnek egymásnak, és akár napokig képesek veszekedni rajta. Eszméletlen. :D

Emiatt egyébként egyre kevesebbet is járok fel erre az oldalra.

2021. jún. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%
Az, hogy rengeteg a klikk, és egyik fandomos szídja a másik fandomost, mert nem azt szereti, amit ő. És sajnos tényleg inkább a mainstream - abból is leginkább a Naruto-Bleach-AoT-SAO négyes - a menő sokaknál. Aki meg nem ezeket szereti, azt szokás lenézni, ócsárolni. Szerintem ez gáz.
2021. jún. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 D-Mano ***** válasza:
89%

Én nem kifejezetten tartom magam az animés közösség tagjának, de szeretem az animéket. Most nem azt írom, hogy ezek az általános tendenciák az animés közösségen belül, de sajnos viszonylag gyakori jelenségek:

-Animés arrogancia: azt hiszik, hogy mert ők animés/ ázsiai kultúrális termékeket fogyasztanak, ettől ők ízlésben, értelemben felette állnak azoknak, akik nem.

-Anti-hype: sokan vannak, akik nem tudom miért (talán valami kifacsart elitista felfogás miatt), lenézik a népszerűbb animéket, sőt, sokszor azokat is, akik azokat szeretik.

-Szinkron ellenesség: az teljesen normális dolog, hogy valakinek jobban tetszik a japán szinkron vagy épp a magyart nem tartja elég jónak, de ezen túlmenően sokan tisztán gyűlölettel és lenézéssel beszélnek a (magyar v. nem magyar, de nem eredeti japán) szinkronról és leszólják azokat, akiknek mégis az tetszik.

-Lepontozások: nem aszerint pontoznak pl. itt gyakorin, hogy mennyire 'hasznos' a válasz, hanem aszerint, hogy 'mennyire tetszik' az nekik.

-Vitaképtelenség: túl gyakoriak a közösségen belül a szövegértési képességbeli hiányosságok, sokan nem tudnak jól felépítetten érvelni, a viták hangneme nem kultúrált, hanem lenéző vagy agresszív.

2021. jún. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
78%

A töritanárom mondta egyszer, hogy a világ legrosszabb dolga egy hülyével vitázni, mert ahhoz le kell süllyedni az ő szintjére, és azon a szinten ő verhetetlen.

A magyar animeközösség 60%-ára sajnos igaz ez. Jó nagy részük elitista egocentrikus marhák, akik nincsenek tisztában a szubjektív vélemény jelentésével. Ha egy olyan animét merek szeretni, amit ő nem, akkor egy idióta vagyok (hány ezerszer kaptam meg ezt azért, mert szeretem a Narutot meg az AOT-ot...), ha pedig nem istenítem az ő kedvencét, akkor pedig fogyatékossággal vádol (a SAO-nál esett meg ez többször is).

2021. jún. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Az a gond, ami sajnos nem az animésekre csak, hanem az emberek nagy többségére igaz.

Az empátia hiánya.

Nem képesek felfogni az emberek, hogy különbözőek.

Felsoroltak előttem majdnem mindent, kb én is ezeket mondtam volna.

Mindenhol két pártra szakadnak.

Az egyik oldal, aminek tetszik, a másik aminek nem.

Amikor a tetszik oldalon vagy, a másik ócsárol,szid és fordítva. :(

Szerintem az is közrejátszik még, hogy változik,fejlődik a technológia is, mert ami 10-20 éve újdonság volt, és népszerű lett emiatt (DB, amikor bejött pl), annak a készítési technológiája elmarad a mostaniaktól például.

Tudom, most is vannak olyan animék, amiknek a grafikája nem jó, de esetleg ezt a története kompenzálja, de abban az esetben jönnek azok akik emiatt hurrognak.

Sok animének van különböző olyan aspektusa, ami MINDENKINEK mást jelent. Olyasmit látsz benne, amit más nem, mert más élmények határozzák meg az életeteket. Mást éltetek meg, így lehet egész más értelmet látsz bele.

Nem igazán tudom elmagyarázni.

Kb jó példának veheted a SAO-t és az AOT-ot.

VAn aki az egyiket, van aki a másikat szólja le.

Az AOT-nál sok helyen olvastam, hogy a világháború eseményei inspirálták (ez a jó szó rá?), én csak az első évadot láttam, engem tudom, le leszek pontozva ezért, de nem kötött le.

Én azért szeretek animét nézni, és lehet megköveznek érte, hogy egy fárasztó nap után kikapcsolódjak. Erre megteszi egy néha egy SAo is akár, de kedvfüggő, hogy épp mit nézek.

Nem igazán érdekel kinek tetszik egy adott anime, bár ha sokan ajánlják, akkor belenézek.

De olyan is volt, hogy amiatt néztem bele, mert annyira utálták sokan. :)

Aztán eldöntöm, hogy nekem tetszik-e vagy sem. Nálam ilyen egyszerű.

Lehet ajánlom ezt vagy azt, sokaknak tetszik, de neked pl. nem.

El kell fogadni, hogy mások vagyunk, kevés az ugyanolyan ember.

Sajnos manapság már ha nem vagy trendi, akkor sokan leszólnak, mert valamiféle presztízs kérdésnek tartja az emberek többsége, hogy csak azt fogadjuk el, aki követi a trendeket.

Csak elfelejtik, hogy nem egyféle trend van, és mindenki a sajátját favorizálja. Hasonló az étkezéshez. XD Ha vega vagy akkor azt hirdeted, és leszólod azokat akik esznek húst? Ha eszel húst, akkor le kell szólnod azt aki nem?

Mindenki eldöntheti maga, hogy mit szeret és mit nem. És megtanulhatja elfogadni azt, hogy a másik embernek is megvan ehhez a joga.

Akkor ha olyan barátaid vannak, akik ugyanazt szeretik, vagy elfogadják, hogy a te ízlésed olyan amilyen, szerencsés vagy. Te is olyannak fogadod el a barátaidat amilyenek. Lehetnek hibáik, de ennek ellenére, vagy ezekkel együtt szereted őket, nem??

Bocs lehet túl filozofáltam az egészet?? :(((

2021. jún. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
A probléma: Nem tetszik az ami nekem!? MEGHALSZ!!!
2021. jún. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nos, ha röviden akarom jellemezni... Engem az zavar sok esetben hogy valaki megnéz egy résznyi animét és már nevezi is át magát minden közösségi platformon

.Weeb-animefan_baka*95_-nek,és ha nem szereted amit őfelsége egyből le is szól és szidalmaz. Sajnos elhatároztam hogy fellelem az ilyen hülyéket, és még a tanév alatt rengeteggel találkoztam. Voltak évfolyamtársaim akik csak trendből kezdtek animét nézni, de annyit tudtak róla hogy kínai mese (igen, tényleg megtörtént, no cap) és mikor szóvá tettem hogy akkora kukiságot mondott hogy csak na, aktívan elkezdett beszólogatni hogy csak irigy vagyok arra hogy ő anime fan (miközben én is az vagyok, régebb óta benne vagyok a témában mint a fentemlített személy). Ja de vannak azok is akiknek már attól forr a vérük hogy nem láttam a narutot, mha-t aotot, meg az ilyen tipikus híres, túlhypeolt animéket, és nem bírják elfogadni hogy haló, attól hogy valaki mást szeret, még nem lesz idióta. Az előbb említett esetek nagyrészében az adott személy csak azt az egy animét látta amit annyira istenít, és nem képes elfogadni hogy nem csak az a jó ami neki jön be.. Huh bocs hogy hosszú lett

2021. jún. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!