Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » A Tsuki ga Michibiku Isekai...

A Tsuki ga Michibiku Isekai Douchuu 2. évada mikorra várható?

Figyelt kérdés

2021. szept. 25. 21:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

#9

Jaj, istenem.

Nem tudsz olvasni és azon húzod fel magad, amit nem sikerült értelmezned...


"mi az hogy a népszerűség nem igaz??!! Hallod magad?"

Igen, de te láthatóan nem tudsz olvasni. Direkt hoztam példákat és direkt rá is mutattam.

A 100-man no Inochi no Ue ni Ore wa Tatteiru egyáltalán nem népszerű és félév alatt jött a folytatása. Hasonlíthatod tőlem pl. a KnY-hoz is, ami sokkal népszerűbb volt és később jött a folytatása.


A népszerűség nem számít minden esetben. Hathat pozitívan ebben a kérdésben, de nem jelenti azt, hogy automatikusan ez számít.


"Meg minek nézzek utána? A re zeronak?"

Még egy példa, amikor nem tudsz olvasni.

A kérdés a TsukiMichi-ről szólt, így nyílván arra értettem. Mivel annak pont van elég material-ja, hogy folytatni lehessen, így a 2 éves tipped rettentően rossz volt.


"Az hogy 8,5 egy olyan fan oldalon amit [...]"

Ez nem tudom, hogy hogy jön ide. Semmilyen noname oldalról nem volt szó.

Hgoyha most annyira oldalakra akarunk hivatkozni, amit én nem szeretek, mivel nincs garancia, hogy a pontozás megfelel a valóságnak és objektív szempontoknak (lsd. Godzilla SP), akkor is legalább a MAL-ra hivatkozz. Ott 8.11 az első évad, IMDB-n meg 8.1.


"Mit is mutat meg? Max azt hogy akik az oldalon vannak azok vannak oda erte!"

Igen, mind a MAL, mind az IMDB összes felhasználója TenSura fan. :DD


"Az hogy a tsukit is 7,5-re emeltem meglátszik mekkora is a rá latasod!"

Veled ellentétben nekem elég nagy.

A legtöbb anime simán elér egy 7 pontot, mivel a sound, VA az rendszerint a hibátlan határon mozog, mivel azért valamennyire igényesek a japánok.

Ezek után jönnek a kérdésesebb részek, amit tudják feljebb vagy lejjebb nyomni a pontokat.


"A beastars na az egy 8,5 de véleményem szerint még 9,5-is "

Igen, és szerencse, hogy nem a te szubjektív véleményed alapján kell eldönteni.

A Beastars jó, de nem olyan, még a 9-től is messze van. Egyértelműen egy 8-as, ha nagyon kedves vagyok, akkor egy 8.5-ös, de több semmiképp.


"A berserkegint csak 8-9 között van!"

Az eredeti 8.5-9. Igen, de igazából ezeknek semmi köze ahhoz, hogy a TenSura hol áll.


"Naruto (filler nélkül) megint csak erős 8"

Az filler nélkül is max 7.5. 8-at nem ér a sok logikátlansága miatt.


"Vinland saga megint csak erős 8-9"

Igen, többnyire inkább 9-es.


"Ne akarjunk már a fosra 8-at adni meg 7-et mikor félévente jönnek ki a copyrightok!"

Egyetlen egy fos anime sem lett általad megemlítve, én hoztam egyet példának, hoyg bemutassam, hogy akkor is kap valami folytatást, ha pl. nem népszerű.


Az animék átlagos pontszámának magasabbnak kell(ene) lennie, mint mondjuk a nyugati sorozatokénak több okból is.

Egyrészt, amit fentebb írtam, hogy a hang technikai részét a japánok rosszabb animék esetén is jól csinálják nagyon sok esetben.

Másrészt, a rajzok olcsóbbak, mint a nyugati sorozatokban használt robbanások. Egy jó effekt sok pénzbe kerül, így adott esetben egy sorozatnak sokat kell költenie ezekre.

Megrajzolni viszont egyszerűbb és olcsóbb.


Így igen, ha egy nyugati show átlagosan 5 pontos, akkor ezek miatt egy átlagos anime szintje olyan 6.5-7 pont körül kell lennie.


De, akármennyire jó sorozatot sorolsz fel, az sosem fogja cáfolni egy másik sorozat kvalitásáit.

A TenSura ezekkel a címekkel van nagyjából egy kategóriában. Más stílusú, ez igaz, de ez a minőség rovására nem megy.


"Az meg hogy a slime nem ember karakterrel kezdett lényegtelen volt nem 1 nem-ember karakter az anime világban pl overlord! Akkor miről is beszélsz?"

Arról, hogy nem tudsz olvasni.

Nem embert írtam, hanem emberszerűt. Ha egy karakter elf, akkor ő sem ember, de nem erről beszéltem. Az emberek könnyebben azonosulnak emberszerű karakterekkel, tudod, akiknek 2 lába, 2 keze van, mint valamilyen random lénnyel, szörnnyel.

A TenSura slime karaktere ezzel hozott újítást.


Rettentő kínos, hogy valamit többször kell leírnom, mert nem tudsz olvasni.


"A kumo sokkal jobban adta át a dolgot mint a slime valaha is fogja mert a kumo-ban lehetett látni végig a pók formát"

Nem, mivel ott nem volt karakter interakció a legtöbb esetben.

Igen, pók volt, de kivel beszélgetett? Senkivel a sorozat nagy részében.

Viszont a TenSura elejétől a végéig karkterek közti kommunikációról szólt.


"egy kvantum számítógép csak úgy…! Már ezzel kezdte"

Mondjuk ez pont meglett magyarázva, de látva, hogy a kommentjeimet se fogod fel, így inkább nem próbálkozom ezzel se.


"A log horizon megint csak egy erős 6-os anime talán 7-is mert kb egy időben jöttek a saoval de teljesen más komceptre gyúrtak rá"

Beton biztos érvelés. :DD

Azért az a pontszáma, mert egyidőben jöttek a SAO-val. :DDDDD

Na, itt látszik, hogy 16-nál nem vagy idősebb. :DDD

A Log Horizon 8.5 körül mozgott végig, a későbbi évadai is.


"Nem újít sokat a slime be lehet mesélni de mert csak nem láttál elég animet"

IGen, az 500+ anime rettentő kevés. :DDD

Újít, csak agyat kell hozzá növeszteni, hogy felfogd miben.


"Azert is írom mert tudom mert neztem nagyon de nagyon sok animet lattam a slimehez hasonlót nagyon de nagyon sokat"

Csak nem fogtad fel a látottakat. Ami kiderült a kommentedből, mivel azt se fogtad fel, amit írtam.


"Amugy te magad is elismerés hogy hoppá ott a log horizon előtte meg azt írod nincs még egy ilyen anime"

Megint, szövegértés.

A Log Horizon-hoz hasonlítottam, mivel ahhoz HASONLÍT - stratégiai szempontból -, de nem olyan.

A különbség pont az, hogy a Log Horizon-ban, akik a játékban ragadnak azok egymásra építve építenek társadalmat. Tudjuk az alapokat, tudják ,hogy mi lenne a cél, tudjuk, hogy ez kell az együtt éléshez.

A TenSura ezt nulláról teszi, mivel Rimuru-nek nincs kire támaszkodnia. Nem arról van szó, hogy ő és másik 10 ezer ember egyszerre került egy világba, így gyakorlatilag kész a társadalom, csak lakhatás és ellátás kell nekik.


Nulláról más szervezni egy ilyet.


"De van úgy hivják log horizon! De az overlord is ilyen"

Az Overlord egyáltalán nem, mivel ott egy kész hierarchiát emel át egy új világba. Ott már nem kell megszervezni ezt.

2021. szept. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
A TenSura is nagyon jó, másik kedvencem, ha már szóba jött. Egyelőre a Tsukimichi felett áll összességében, de én bízom benne, hogy a Tsukimichi is ki fog majd még épülni és nem csak a poénkodás marad meg.
2021. szept. 29. 10:48
 13/13 anonim válasza:
11 a szókincsem nem a legjobb, de teljesen egyetértek veled. Persze vannak különböző ízlések. De nekem a TenSura elég kiemelkedő volt. Igaz hogy a főszereplőnek elég könnyen jöttek a dolgok. Mintha már az elejétől halhatatlan lett volna. És igazából nemis nagyon lehetett látni benne igazán nagy harci jeleneteket. Mert a legtöbben sokkal gyengébbek voltak. Vagy csak összebarátkozott az erősebbekkel mint milimmel. Szóval a fight téren remélem javul, és lesz rendes kihívás, ha végre kijön a 3.évad. a második évad végén is arra számít az ember hogy lesz egy jó kis harc, de olyan nyomi az ellenfél, hogy megint csak kimaradt. De ahogy felépíti a saját nemzetet abban tényleg más mint a többi anime. Teljesen a nulláról kezdi. Még házakat sem tudtak építeni az elején. És fokozatosan mutatták be hogy szerzett szövetségeseket, hogy javult a társadalom, és a várost is megtudta olyanra csinálni amiben az emberek is nyugodtan bemertek menni. Szövetséget kötött más nemzetekkel, kialakította a kereskedelmet. Minden nagyon jól megvan mutatva. Ez nagyon tetszett benne. És a főszereplőnek is bemutatták a főnök kisugárzást. A legtöbb esetben ő intézett mindent. A tsukimichi sokkal kevésbé tetszett. Nem volt rossz, de sokszor nem lehetett értelmezni hogy miről beszélnek. Mint amikor az íjászatot gyakorolta főszereplő, és azt mondták hogy többször meghalt. Ezt így nem tudtam hova tenni. Valamint csak teleportálással közlekedtek a városukba. A főszereplő is állítólag olyan erős mint az istennő, de nincs semmi tartása, olyan nyomi, hiába van olyan nagy ereje ha a gyengék által is megsebesül, vagy elfut előlük, és még gyógyítani se tudja magát. És az is amikor megölte azt a kalandor nőt, hirtelen nemis értettem mi baja. amikor már az elejétől kezdve sokan meghaltak. Mégha nemis látta a holttestüket. Az utolsó részben pedig rengetegen megkellett halniuk. Mégse esett össze. Szóval nem értettem az egészet. Megsiratta a nőt aki miatt meghalt 2 barátja. A TenSura-ba a főszereplő jobban értékelte a szövetségeseit. Valamint az se tetszett benne hogy folyton 1-es szintű volt a főszereplő. És sose mutatta meg az erejét rendesen, mindig a 2 nőre bízott minden harcot. Ha az istennő nem teleportálja el akkor sárkány nő beszél, szervez mindent. Míg a főszereplő a legtöbb idejét az emberek között tölti, akik még az arcától is rosszul vannak. Ahelyett hogy jobban odafigyelne azokra akik hűségesek hozzá. A munkálatokról kb semmit nem mutattak. Sem a pénzkeresésről. Mert csak gyümölcsökből árából nem hiszem hogy fellehet építeni egy várost. A végén nyitnak egy kis boltot, ahol olcsón árulnak mindenfélét. Abból sem hiszem hogy lenne elég bevételük. mégha nemis egy nemzetről beszélünk. Csak fákból nem lehet elintézni. a fürdési lehetőséget se mutatta be. Vagy hogy hogy élnek a szörnyek. Kevesebb rész van még belőle, remélem mutatnak egy kicsit több részletet. TenSura-ba rendesen megvan a tisztelet a főszereplő iránt. Egy kis móka is belefér. De a tsukimichi-be a kettő nő sokkal kevésbé mutatta ezt ki. Folyton ráakartak mászni a főszereplőre.
2022. aug. 16. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!