Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mi a véleményed a Higurashi...

Mi a véleményed a Higurashi no Naku Koro ni Gou című animéről?

Figyelt kérdés

2022. jan. 2. 22:34
 1/1 anonim ***** válasza:
47%

Ha csak az első évadról beszélünk gagyi.

Ha jól emlékszem ugyebár 6 történet ív van és a legutolsónál derül ki a fél igazság bár az én hibam az volt, hogy azthittem nem teljes mértékben lesz természet feletti és ezért minden egyes történetív után kombináltam milehet a megfejtés, egészen költői magasságokba mentem hisz azthittem ez egy ultimate puzzle lesz az első történet pedig az egész sztorinak a miszlikbe darabolt összevágott vázlata sok-sok hiányzó részlettel, féligazságokkal amit majd szépen lassan behejettesítesz a többi történetből és a végén összeáll a kép.

Ez abszolút az én hibám, mindezek helyett elég gyenge a magyarázata a dolgoknak hisz természetfelettiségről beszélünk azzal pedig nehéz igazi csavarokat alkotni mivel nem igényel logikát és következetességet. Hiába gondol az ember bármire is, egy elég egyszerű magyarázat van mindenre olyasfajták mint amikor valaki tabu témával foglalkozik, helytelen dolgokat ejt ki a száján de a végén mikor kérdőre vonják elintézi azzal hogy "dehát csak vicceltem". Vagy amikor a gyerekek ok boomereznek. Ezekkel mindent le lehet zárni. A második évad már fele annyi izgalmat sem tartalmaz de felfedi a maradék kis rejtélyeket is.

Attól függetlenül, hogy túlkombinálod vagy sem, szerintem nehéz türelmesen végig nézni mind kettőt mert ahhoz, hogy legalább kicsit is érdekes legyen figyelni kell minden kis információra viszont ezek következtében egy szerintem** átlagos emberi elme akaratlanul is elkezd gondolkozni az összefüggéseken amire magyarázatot csak az utolsó 25. vagy 26.részben kapsz. Ugyan ez a helyzet a második évaddal is. Ott is ki kell várnod a legvégét, hogy magyarázatot kapj de addig nem sok érdekes dolog történik. A hibája ennek a sorozatnak az alapjaiban rejlik. Rejtélyekkel, rejtvényekkel foglalkozik így elkerülhetetlen, hogy a néző ne probáljon meg gondolkozni az értelmén az egésznek viszont ennek fényében csattanós kell legyen a vége vagyis, nagyon frappáns csavaros, logikus befejezést és magyarázatot kellene adni a történetnek de ez itt nem valósul meg. Ezért kell következetesnek lenni és nekem úgy tűnik az alkotók nem voltak azok. De természet feletti témája sem egy nagy dolog, nem kell semmi bonyolultra gondolnia aki még nem látta, az sem kap semmi magyarázatot csakúgy benne van. Csalódás.

2022. jan. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!