Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Érdemes elkezdeni a Borutot?

Érdemes elkezdeni a Borutot?

Figyelt kérdés

Hellósztok!

Elnézést, ha több ehhez hasonló kérdés volt már feltéve itt az oldalon, csak kíváncsi vagyok, hogy 2022-ben, így szépen lassan 5 évvel a Naruto Shippuuden után érdemes elkezdeni a Borutot?


Én a mangát egyáltalán nem követem, itt-ott random YouTube válogatás videókból, illetve videojátékokból (pl. Ultimate Ninja Storm 4 Road to Boruto) tudok egy keveset a történetről, így úgymond "szűzként" vágnék neki.

Nekem a Shippuuden ott van minden idők legjobb animéi között. Tudom, hogy vannak hibái jócskán, de számomra egyértelműen egy mestermű volt, max. a fillereket kivéve imádtam a sztorit, bármikor újranézném és valószínűleg pl. ugyanúgy megkönnyezném a Naruto vs. Pain csata legvégét. :)


A Naruto (mármint a "sima", a Shippuuden előtti) is tetszett, bár nekem az egy kicsit gyerekes volt. Kb. 9 éve néztem meg utoljára és nem is igazán vágyok arra, hogy bármikor újra nekikezdjek.


Ezekhez képest milyen a Boruto? Mennyire kidolgozottak a karakterek, mennyire izgalmas a történet? Milyenek a nagyobb harcok? Vannak benne Obitohoz, Nagatohoz, Itachihoz hasonló karakterek, esetleg olyan antihősök, mint Madara vagy az Akatsuki valóban gonosz tagjai? :)

Tényleg nem sokat tudok a Borutoról, így minden spoilermentes infót örömmel fogadnék. :)


Előre is köszönöm! :)



2022. jan. 3. 21:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%
Én már a Naruton is bealudtam. Neked lehet érdemes Borutozni. Én úgy szoktam, hogy adok esélyt mindennek. Megnezel pár reszt aztán eldöntöd.
2022. jan. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%

naruto és boruto ég és föld

animét néztem egy darabig, de unalmasak voltak a fillerek (izé, anime canon) nekem

mangát is elkezdtem, de mivel havi megjelenésű és baromi lassan halad, azt is abba hagytam

a harcok elvannak nyújtva és valahogy nem olyan jó mint a narutoban + kb. ugyan az a felálás: elszívni az összes chackrát a földön


inkább azt tudnám mondani, próbáld ki, ha nem tetszik ott hagyod

2022. jan. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én dobtam, a mangát és az animét is. Őszintén érdekelt, mit hoznak ki, de ez nagyon gagyi. Amennyit én láttam, vannak benne jó, legalábbis érdekes dolgok, de alapvetően az egész elég gagyi és unalmas. Naruto ahhoz képest, hogy egyedül nőtt fel és családra vágyott a szíve legmélyén, és oké, ő a hokage, és nem is volt előtte szülői minta, nem mondanám olyan apának, mint amit mindenki várt és elképzelt. A kinézete is borzalmas, a ruhája egyszerű és béna, a haja katasztrófa. Az teljesen rendben van, hogy felnőtt korára megkomolyodott, azzal nincsen gond. Több gyerek is úgy néz ki, mint a szülei, Lee, Naruto, Hinata, Shikamaru... lehet van még, nem tudom. Ha folytatni akarják, rendben, tegyék, nem lehet örökké béke, de legalább azt úgy tennék, hogy a szereplős máshogy néznek ki. Sakura lányának kinézete egy dolog, hogy nekem nem tetszik, de legalább különböző, nem az apja és nem az anyja koppintása. A ruhája viszont Sakura 2.0. Nagyon utálom ebben az új szériában, hogy ennyire modern lett. Az még oké, hogy kitalálják a vonatot, de az, hogy mindenkinek laptop, telefon, nagyképernyős reklám, videójátékok (psp-hez hasonló valami rémlik)... hogy az istenbe?! Mennyi idő telt el a Naruto S. és a Borutó kezdete között, esetleg 15 év, ha nem rögtön csinált mindenki gyereket? Hogy tudott ekkorát fejlődni a technológia? Gagyi, nagyon nem illik ebbe a világba. Naruto először egy kis idegesítő, de a maga módján szerethető kis görcs volt, szívesen néztem, követtem végig a felnőtté válását. Nem kezdtem összehasonlításba, amikor elkezdtem a Borutót, illetve amikor megnéztem a filmet, és Boruto nem nőtt a szívemhez, nem kedveltem meg, nem vagyok rá úgy kíváncsi, hogy mi lesz vele, nem tudok érte izgulni. A legelső, a sima Narutót bezzeg minden héten vártam, leültem a tv elé és az unalmasabb részeket is megnéztem. Meg úgy maga az, hogy szerencsétlen gyerek nem elég, hogy echte Naruto kinézete van, a neve is Boruto lett... nagyon eredeti.


Személyes véleményem az, hogy szerintem nem érdemes elkezdeni. De nem én vagyok te. Neked lehet, hogy tetszik, sőt az sem kizárt, hogy életed animéje lesz. Nézz meg belőle pár részt, aztán eldöntöd.

2022. jan. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 VandUwU válasza:
100%

Én őszintén nagyon utáltam a borutot, tele van fillerekkel stb... de a harcok oltári jók szerintem 😸

itt van egy link arról, hogy melyik részeket lehet kihagyni anélkül hogy bármiről is lemaradnál 😽

[link]

2022. jan. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
31%

amik mellette szolnak:

a harcok minősége sokkal jobb

ha már meg van a naruto akkor miért ne?

az anime fillerek valamivel jobbak

nem esik sem a dragon ball hibájába sem pedig a next genek hibájába mivel mind naruto sasuke mind borutoék kapnak szerepet benne és harcokat!

az anime eleje elég pozitív ahogy boruto teljesen más gondokkal küszködik mint naruto anno és jó hogy nem egy második 7-es csapatot kaptunk azaz naruto sasuke sakura felállással

sarada azaz a női karakter szép jó szerepeket kap mivel a narutoban a női karakterek nagyon el voltak hanyagolva!


amik ellene szolnak:

tényleg mindenhol a chakra elszívás

naruto sasuke nerfelve lettek

a ninja tech unbalance teljes mértékben helyettesíteni tudják a jutsukat! sokszor még a képességeket is amiket megszereztek a ninják hosszú évek gyakorlásával!!! teljes mértékben el van vetve a mértéke és a technológiai fejlettség! konkrétan sharingant is tudnak copyzni vele!!!

konkrétan átment ilyen dragon ball androidokba!!!

van benne egy pár meggondolatlan dolog!!!

naru-sasu elfelejtette hogy megannyi képessége van...

hinata még mindig nem kap szerepet!!!


konkrétan el telt 7/13 év de nincs egy olyan beszélgetés sem amiben boruto meg tudja hogy naruto hogyan használja az erejét illetve hogy benne van egy bijuu (lehet hogy tudja de lehet hogy nem!)


na most a chidori és rasengan írtóra vissza lettek buffolva! ok persze előtte is erős jutsuk voltak mert mindegyik simán képes megölni egy embert


még egyszer leírom a ninja tech annyira fel van erősítve de konkrétan nincs mögötte logika mert nem is a valós technológia hanem scifi bemondásos dolog! mert pl a marvelben működik a mágia thor és tech vasember! de itt nem!!!

a sasoris szál sokkal jobban működik és hangulata is van neki! azaz pl chakra által működő mechanikus eszközök stb


adj neki egy esélyt

amiket érdemes megnézni filler arc-ok azok a (időrendi sorrendben írom)

az akadémia arc nagyon jól kibont 1 bizonyos karaktert (kár hogy utána háttérbe kerül) + bemutatja az alap karaktereket (akik viszonylag sokat szerepelnek ami jó dolog is)


sarada arc ami igazából canon csak manga speciálba jött ki


byakuja banda arc ez valamivel jobb shikadai kap nagyobb szerepet valamint megint csak nagyon erős animció



mitsuki kő rejtek arc ez sem rossz viszonylag jó történet kicsit gyenge kezdéssel


urashiki fejezetek! ezt mindenképp érdemes meg nézni mert ad egy nagyon jó fanservices! a végső csata kicsit non sense de elfogadható...



van egy anime canon fő szál szerűség (a fő szál a kara banda) na most az ezekhez kapcsolódó részeket nézd meg mert elég jók az animáció meg mozi szintű!

2022. jan. 4. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%
Max. akkor, ha annyi szabadidőd van, hogy azt se tudod, mire ba$zd el (már elnézést a megfogalmazásért). Ha szeretsz animéket nézni úgy általában, akkor vannak ennél milliószor jobbak.
2022. jan. 4. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
56%
6 mint a slime nem? ":D
2022. jan. 4. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából a #3-ast tudnám ismételni. A technológia idegennek hat a történet környezetében, fölősleges és túl nagy ugrás technológiai ugrás. Ilyen elven atom bombájuk is lehetne. A karakterek egy-két kivétellel copy-paste a szüleik. Történet unalmas, nincs benne megfelelő dráma. Egy elkényeztetett OP gyereknek kellene "szurkolni", akinek legnagyobb drámája az életben, hogy az apja dolgozik és nincs folyton otthon.

Kb olyan az egész, mintha egy rossz kínai újrafeldolgozás és nem egy folytatás lenne.

2022. jan. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 LEszti0611 ***** válasza:
Nem
2022. jan. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

8 elvileg ezt a részt kishi a saját gyerekeiről mintázta mivel mindig sokat dolgozott a mangáján és kevés ido jutott a családjára

Viszont ez jól hat mivel láthattunk hogy tsunade és kakashi is el van telve a munkájukkal de igen nagyon kevés a drama és a sok filler rész miatt nem jól érződik

2022. jan. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!