Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Kakashi neve tényleg madárijes...

Kakashi neve tényleg madárijesztőt jelent?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 19. 16:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

igen

japánban minden névnek van valamilyen jelentése, vagy ha maguknak a nevüknek nincs is, de a kanjiknak, amikből egy név áll van.

a naruto pl. egy díszítő eleme a ramennek; halkarikának is mondjuk. a sakura pedig cseresznyevirágot jelent, így nem csoda, ha a kakashi név is jelent valamit.

ha tudsz angolul, akkor jobban utána tudsz olvasni a kakashi névnek

2022. ápr. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én már többször utánanéztem, és igen, a jelentése madárijesztő.
2022. ápr. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egyébként a magyar stb neveknek is van jelentése. Például az én keresztnevem Tamás, ógörög eredetű név jelentése "iker"
2022. ápr. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%
Igen, de nem rendes név. Az anime karaktereket sokszor kitalált névvel keresztelik el, ami utal a karakterre. Pl.: Sakura - rózsaszín haj, Naruto - Uzumaki klán szimbóluma, Kakashi - madarijesztő szerű haj.
2022. ápr. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
82%

Ha már ott tartunk, hogy általában anime szereplők nevei, akkor engedjétek meg, hogy idézzem egy japán lány angol magyarázatát egy másik animéből, az


Angel Beats -ből, SPOILER!


SPOILER! aki még nem látta, ne olvassa tovább, mert igencsak beszédesek a szereplők nevei!


Idézem a japán csajt, kiegészítettem magyar magyarázattal:


"Hi. I'm japanese and i will tell you about character's name.

Actually, some characters have special name that means about this story.


First. Otonashi Yuzuru


Oto(音) means 'sound'

nashi(無) means 'nothing'

Yuzuru(結弦)means 'Tie the strings'(kösd meg a madzagokat!) and 'Hand over'(átadni)

His name means about his organ.



Next Tachibana Kanade


Tachibana (立花) has no meaning _ [tachi+hana = együttesen virág ; valamint: tachi (ezen kanjival) = felálni, felegyenesedni, felemelkedni, megérkezni ;

hana (ezen kanjival): virág].


Kanade (奏で)means 'Play a sound'


Her name means about heart ."

(Szemben avval, hogy Oto+Nashi = "Nem hangzik semmi zaj")

2022. ápr. 22. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!