Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Bleach vagy Fairy tail?...

Bleach vagy Fairy tail? Melyiket nézzem?

Figyelt kérdés

Mindkettőből láttam néhány részt. Az előbbiből 8/9-et, az utóbbiból pedig 11-et. Eddig mindkettőnek a cselekménye nem tart az izgalmasabb részeknél. Így úgy döntöttem, hogy először csak az egyiket folytatom. Az alábbiak alapján melyik legyen az?:

Melyiknek lesznek hamarabb az izgalmasabb részei?

Melyik karaktereinek vannak jobb háttértörténetei?

Melyiknek van több olyan szereplője, akik elrejtik az igazi érzéseiket?

Melyiknek jobbak az érzelmes jelenetei? Itt nem konkrétan a szerelmi témáira gondolok, hanem hogy a családtagok közötti kapcsolatra, a barátokra, hogy egymást védik és megmentik a másikat.

Melyiknél van a történetre/eseményekre nagyobb hatása egyes karakterek halála?

Melyiknek jobbak a gonosztevői? Főként a főgonosz.

Melyiknél van jobb indoka a gonoszoknak, hogy olyanokká váltak amilyenek, és nemcsak a világuralom meg az erő megszerzése miatt ilyenek?

Melyiknél van az inkább, hogy edzéssel fejlődnek, vagyis megdolgoznak az erősödésért, és nem egyszerűen csakúgy random megerősödnek harc közben?

Ezek alapján melyik legyen az, amelyiket hamarabb folytatom?



2022. máj. 6. 14:58
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Csak a Fairy Tailt láttam végig, de őszintén, annál csak jobbat nézhetsz. A nakama-power túltolva, a nagy "mi egy család vagyunk uwu" minden arcban ötvenszer elmondva de attól függetlenül nincs érzékeltetve, a karakterek elég ellenszenvesek ha kicsit beléjük gondol az ember, a karakterek halála úgy NINCS nemhogy még hatása lenne a cselekményre, a főgonoszt felépítése el van húzva a végtelenségig és bár szimpatikus karakter, a végére elég "meh" az összecsapás. Edzés nagyon minimális mértékben van, inkább "a barátaim erőt adnak!!!" nakama hülyeség. Az első pár arcban még van értelme (pl. tűzmágus "fizikával" győzi le az erősebb szélmágust) de utána megy minden a levesbe. Eltört minden csont a testedben és csak az egyik karod tudod használni? Hát persze hogy átvágsz egy METEORT.


Akkor nézz Fairy Tailt ha csöcsöket és seggeket akarsz látni mert az egész átment egy light ecchibe pár arc után.

2022. máj. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%

Amit az #1 mondott.

Annyi még, hogy én a Bleachet is láttam egy darabig. Kétség se fér hozzá, hogy jobb a Fairy Tailnél, de szerintem ismétli magát egy idő után és érződik, hogy fárad az író.

2022. máj. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
28%

Én azért nem ajánlom az #1-es leírását, mivel ignorálta a tényt, hogy a Fairy Tail egyébként fiatalabb korosztálynak szól, ezért operál ilyen üzenetekkel.


Szóval a kérdéseidre a válaszok:


"Melyiknek lesznek hamarabb az izgalmasabb részei?"

Nem emlékszem, mindkettő rég láttam.


"Melyik karaktereinek vannak jobb háttértörténetei? [...] Melyiknek van több olyan szereplője, akik elrejtik az igazi érzéseiket?"

Ez számomra nem egyértelmű (ha muszáj, akkor talán a Bleach-t mondanám). Animékről beszélünk, szóval vannak jobb-rosszabb háttér story-k mindkettőben.

Az érzések "elrejtése" meg tipikus anime cucc, szóval abból is van pár mindkettőben.


"Melyiknek jobbak az érzelmes jelenetei?"

Attól függ mit keresel. Ha tudod értékelni mind két show-t, akkor mindkettő fog ilyen jeleneteket adni.


"Melyiknél van a történetre/eseményekre nagyobb hatása egyes karakterek halála?"

Abból kifolyólag, hogy a Fairy Tail fiatalabb rétegre lett írva, így ott nem igazán beszélünk halálról. Sokkal gyakoribb a legyőzik az aktuális rossz arcot és később pozitív karakterként tér vissza.

Ilyen szempontból a Bleach-t érettebb és van adott esetben halál, de ott se hullanak az emberek minden másodpercben.


"Melyiknek jobbak a gonosztevői? Főként a főgonosz."

Ez nekem megint attól függ.

A Fairy Tail esetében szerintem maga a főgonosz története, eredete sokkal érdekesebb, de nem látom azt, hogy ezt teljesen kihasználták volna.

Ezzel szemben szerintem a Bleach főgonosza gyengébb lett, kevésbé volt számomra érdekes, viszont sokkal jobban kihasználták magát a karaktert, ahogy megírták.


"Melyiknél van jobb indoka a gonoszoknak, hogy olyanokká váltak amilyenek, és nemcsak a világuralom meg az erő megszerzése miatt ilyenek?"

Szerintem a Fairy Tail-ben ez jobban legitimálva van, mint a Bleach-ben, de gyanítom, hogy valami hatalmas Bleach fan ezzel vitatkozna.


"Melyiknél van az inkább, hogy edzéssel fejlődnek, vagyis megdolgoznak az erősödésért, és nem egyszerűen csakúgy random megerősödnek harc közben?"

Mindkettőben van példa az edzésre, viszont nekem egyik se tudta igazán eladni, hogy a világ power system-e ténylegesen működne.

Ezt úgy értem, hogy ahhoz képest hogy honnan indultak és hova jutottak, még ha edzettek is, abnormálisan sokat erősödtek, pl. a korábban még über erős karakterként bemutatott emberekhez képest.

Ez nekem mindkét animében benne volt, ha ettől eltekintesz, akkor viszonylag okés, és edzeni is szoktak benne.


"Ezek alapján melyik legyen az, amelyiket hamarabb folytatom?"

A kérdéseid alapján szerintem nem triviális, attól függ, hogy mit mennyire értékelsz.

Talán a Bleach nyert egy kicsivel és ha vakon kéne ajánlanom, akkor én is azt ajánlanám a kettőből inkább.


Ha viszont lehet szélesebb körben is neverending battle shounen-eket mondani, akkor a One Piece az, ami messze lekörözi mindkettőt.

2022. máj. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

3:Hagyjuk már ezt a "fiataloknak szól" hülyeséget. Tele van nyomva szexuális tartalommal, a Taurus arcra már borderline fétis cuccal, Lucy szerintem több időt tölt meztelenül vagy véletlenül pont a mellénél elszakadt ruhában mint rendesen.

Ha a gyerek túl fiatal ahhoz hogy kibírja Makarov vagy Juvia halálát akkor ahhoz is hogy végignézze hogy Lucy mellei 100+ epizódon keresztül lötyögnek az arcunkba.

Arról nem is beszélve hogy másodlagos karaktereket simán kinyírnak.

2022. máj. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

3. Gyerekeknek,mi?xd Az a mennyiségű meztelenkedés/ecchi, pont nem a célközönségének való. Meg ha ez az indok, akkor mi a lófüttyért kellett a végén kinyírni ..., aki mellesleg pont az egyetlen olyan volt akinek szurkoltam, hogy élje túl?

Szimplán annyi van az egészben, hogy a mangaka nem tud normálisan vezetni egy történetet és még a gusztustalan perverzióit is ebben éli ki...



Kérdező: Összeségében a Bleach,de a Fairy Tail főgonoszát jobban bírtam.

2022. máj. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A One Piece is tervben van, mert sok jót hallottam róla, csak azt fogom a három közül utoljára hagyni, mert az a leghoszabb.
2022. máj. 6. 21:09
 7/10 anonim ***** válasza:
28%

#4

"Hagyjuk már ezt a "fiataloknak szól" hülyeséget."

Nem hülyeség, ez egy tény. Ez már a karakterek design-járól is látszik.


"Tele van nyomva szexuális tartalommal"

Szexuális tartalom egyáltalán nincs, de szép próbálkozás. Inkább utána kellett volna nézned a definíciónak mielőtt hülyeséget írsz:

[link]

Persze, a karakterek vonzónak vannak ábrázolva, ami amúgy még egy jel, hogy fiatalabb korosztályt céloz meg.


A fiataloknak a komplex történet, komplex karakterek nehezen befoghatóak, illetve a fiúk esetében be lehet őket vonzani a szép lányokkal, viszont egy bizonyos kor felett lehet akármilyen jó csaj a sorozatban, ha a karakterek, történet túl egyszerű, akkor nem fogja lekötni.

A Bleach ilyen szempontból komplexebb, míg a Fairy Tail nem.


"Lucy szerintem több időt tölt meztelenül vagy véletlenül pont a mellénél elszakadt ruhában mint rendesen."

Jó, akkor menj szépen nézd újra, jegyzeteld ki, és akkor beszéljünk, vagy ismerd be, hogy hazudtál.


"Ha a gyerek túl fiatal ahhoz hogy kibírja Makarov vagy Juvia halálát"

Ha nem tudsz olvasni, akkor kérlek ne kommentelj. Nem arra utaltam, kedves nagyon okos, hogy olyan fiatal, hogy valaki halálát nem láthatja.

A halál egy olyan téma, aminek megfelelő értelmezése, megfelelő impaktja az idősebb korosztály esetében van, mivel ők komolyabbak, viszont egy 14 kisfiú is megnézi a jó csajt, aki mellette elsétál.


"Arról nem is beszélve hogy másodlagos karaktereket simán kinyírnak."

Pl. kit? Azért kérdem, mert én elég sokat gondolkodtam és nem igazán tudtam halált mondani.

(Egyébként mégha ki is nyírnak másodlagos karaktereket, akkor megint ott tartunk, hogy az engem igazol, mivel egy komolyabb, kedvelt karakter megölésének az értelmezése sok lenne a célközönségnek, ezért max azt nyírják ki, aki nem fontos.)


És akkor lehet jönni azzal, hogy "jaj, hát úgy indulunk, hogy már xy halott". Igen, pont erről van szó, a legtöbb halál eset az a történet előtt már megtörténik, így a nézőre később se - még backstory után se - lesz igazán hatással.


#5

"Gyerekeknek,mi?xd"

Tanulj meg olvasni, sehol nem írtam le a gyerek szót. De egyébként a gyerek 18 év alatti személy.

Mind a Bleach, mind a Fairy Tail shounen, vagyis gyerekeknek szól.


"Az a mennyiségű meztelenkedés/ecchi, pont nem a célközönségének való"

Egyébként de, legalábbis ha ismered, hogy mondjuk miről beszélgetnek a 14 évesek egymás közt.

Vagyis mondjuk inkább úgy, hogy mégha nem is nekik való, akkor is nekik szól, mert veled ellentétben, a készítők tisztában voltak, hogy a fiatalabb réteget mivel lehet megszólítani.

NEm is véletlen, hogy nem a Monster-t nézték a gyerekek, ami lényegesen komplexebb anime.


"Meg ha ez az indok, akkor mi a lófüttyért kellett a végén kinyírni ...,"

Sajnos ebből nem tudom, hogy kire gondolsz. :D

De mégha tudnám se, gondolom akkor se kellene kitárgyalni, mivel azért írtad így, hogy ne legyen spoiler.


Jó, akkor átfogalmazom. Nincs benne a néző számára jelentőségteli halál. Mivel egy jelentős halál értelmezéséhez már komolyabbnak, érettebbnek kell lennie az embernek.


"Szimplán annyi van az egészben, hogy a mangaka nem tud normálisan vezetni egy történetet és még a gusztustalan perverzióit is ebben éli ki..."

Ha ez lenne az ok, akkor létezne a történet, amiről beszélsz.

Viszont itt pont látszik, hogy a Fairy Tail sosem akart több lenni a "barátság erejénél".

Vagyis a készítő célirányosan egy egyszerűbb réteget célzott meg, amibe beleillik a vonzó női karakterek szerepe is, mivel ez egy fiatal srácnak érdekes lehet.


#6

"A One Piece is tervben van, mert sok jót hallottam róla, csak azt fogom a három közül utoljára hagyni, mert az a leghoszabb."

Viszont azzal "spórolnál" a legtöbb időt. A One Piece olyan jó, hogy annyira már nem fog lekötni a több neverending shounen.

Mármint én örültem, hogy a One Piece-t néztem meg utoljára, mert ha előbb nézem meg, akkor tudom, hogy nem tudtam volna annyira élvezni a Bleach-t, mert annyivel jobb az OP.


Ezért szoktak a One Piece-t mondani, ha valakinek nincs annyi ideje, hogy mindet megnézze, de legalább egyet akar.

2022. máj. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

7. "Tanulj meg olvasni, sehol nem írtam le a gyerek szót." Fiatalabb korosztályon a felnőtteket értetted tán?


Igen ám csak, hogy a Fairy Tail 12+. Na most nem,hiszem, hogy egy 12 éves gyereknek bdsm jelenetet kellene néznie vagy egyéb erősebb szexuális töltetet.

Amúgy pluszba elmondom, hogy egyáltalán nem ezzel fogott magának nézettséget az anime. Gyönyörűen látszódik a különbség az eleje és a vége közt, amit folyamatosan egyre intenzívebben rétegzett a mangaka. Bevonzotta a célközönséget egy szerethető főszereplővel, epic harccal, aranyos indokkal, mint barátság ereje, most meg nem mered a szüleid előtt nézni, mert 5 percenként van benne valami olyan, de egy karakter halálához meg fiatal vagy..😅👌 Érdekes nem az Oroszlánkirály 18+, hanem a PH.


Azért kíváncsi lennék,hogy a fiatalabb korosztályból, pontosan hány éveseknek is ajánlaná a mangaka a művét.

2022. máj. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Bleachet végignéztem a Fairy Tailt félig,mert elegem lett abból,hogy szinte már ecchi.
2022. máj. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"Szexuális tartalom egyáltalán nincs,"

Kana Lucy mellét fogdossa,Erza Mirajanét, Erza forró gyertya viaszt csepegtet a meztelen Lucy hátára miközben Lucynak azt kell mondania hogy "mennyire jó érzés" (khm ez egy konkrét bdsm fétis), Erza bdsm hentai-ba illő kínzása (animében kicsit fogták vissza csak), Mirajane nyilvánosan elfenekeli Erzát aki szolgálólány ruhában van kilátszó bugyival, amikor Lucy elképzeli Flare mit csinálna vele kapunk egy szép rajzot a meztelen Lucyról akinek a kezei hátra vannak kötve és a melleit Flaire a bimbóinál fogva húzza fel, a varázsló akinek az az ereje hogy orgazmust adjon az embereknek, Virgo, akinek a "büntetései" valamiért mindig bdsm játékokra hasonlítanak (és pirul közben), ezen kívül kismillió jelenet amikor a lányok meztelenek, és hopp a ruha mindig úgy szakad el hogy a fél mellük kivan, itt egy utalás a domina Erzára, ott Lucy falatnyi ruhában táncol majd a lábfejével csabít el valakit... De tényleg. Semmi szexuális nincs benne. Véletlenül se lehet konkrét listát írni a mangaka fétiseiről.


"Pl. kit? Azért kérdem, mert én elég sokat gondolkodtam és nem igazán tudtam halált mondani."

Simon, Hades, pár kisebb gonosz akik senkit nem érdekelnek, Silver, Igneel. Ebből egyedül Igneelnek volt hosszútávú hatása a cselekményre.

Ha a történet 14-15+-osoknak szól akkor már bőven nem okozna maradandó pszichés károsodast az, hogyha tényleg megölnek egy főbb karakter és nem csak eljátszák hogy halott két fejezetig. Komolyan azt hiszed ennyire nyuszik a tinik? Már 6+-os Disney/Pixar/Dreamworks filmekben is van főbb karakter halál. A tini fiúk fele gore videókon röhög hátul a padban vagy 7 éves koruktól fejeket loccsantanak szét valami fps-ben de isten mentse őket attól hogy egy karakter aki vagy kétszáz epizódon keresztül haldoklik (Makarov) méltó képp lezárhassa a fejlődését egy nemes halállal, nem, rángassuk vissza mert 14 éves Timmy beletörne.


A mangakának el kellett volna döntenie mit akar: könnyed ecchi mangát kistiniknek vagy egy karakter és történetvezérelt shounent. Nem döntött és egyik sem sikerült.

2022. jún. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!