Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Van olyan Anime ami nagyobb...

Van olyan Anime ami nagyobb rajongó táborral rendelkezik , mint a Star Wars ?

Figyelt kérdés
Globálisan van olyan anime ami annyira népszerű , mint a Star Wars vagy népszerűbb ?

2022. jún. 25. 21:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Talán a Naruto, a Dragon Ball, a Shingeki no Kyojin vagy a One Piece. Esetleg a BNHA, bár amennyire látom annak megjelenéskor volt hatalmas hype-ja (vagy hipe-ja? Idk.), azóta lecsendesedett.


Azért gondolnék a régebbi animékre, mert a SW-ot sok 40+-os is szereti, ilyen idős animéssel viszont ritkán találkoztam (lehet csak én voltam szerencsétlen, nem tudom)


Az SnK-t meg a One Piece-t nem kell bemutatnom, minden animés ismeri, mégha nem is látta.


De ez csak az én véleményem, statisztikákat nem olvastam :D

2022. jún. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%

Sziasztok! Az előzőnek üzenem, 40+ férfi animerajongó vagyok.

A szóbeszéd alapján a Steins;Gate is igen népszerű volt a utóbbi pár évben, de a MAL statisztika is ezt mutatta 2020-2021-ben többnyire, ahogy rémlik, bár nem szoktam bújni a toplistákat. (Megjegyzem, a Steins nem a szivem csükcse, főleg nem az első évada, de a nulladik, meg a többi, meg az animemozija, úgy emlékszem, nekem tetszett.)


Nem az a fajta toplistás csávó vagyok, pusztán a kérdésre válaszolok, tehát, kérdező, javaslom, böngéssz pl itt:


[link]


A Death Note azóta is top ten (kb 15 éve) a listákon, amióta befutott. Megérdemelten.

A SAO is top ten évek óta, de az nem az én világom, se a legtöbb toplistás.

Boku no hero academia: kifejezett shounen lévén nem valósznű, h nekem tetszene, de nem ismerem, nem tudom.

Tokyo Ghoul: ez már közelebb áll hozzám, ez is évek óta az első között szerepel a nemzetközi toplistákon.

Kimetsu no Yaiba: életemben nem hallottam, aztán jelenleg top ten. Bár mintha olykor olvastam volna e címet itt...


A többit viszont írta az első. Speciel nem vagyok DragonBall rajongó, se Naruto. Viszont ezekből láttam néhány részt.


Attack on titan: első részt láttam, szerintem ez is inkébb shouen, távol áll tőlem, aztán ki tudja, ha több részhez volna kedvem...


Többféle lista van a neten, de itt a MAL-on se értem, miben tér el egymástól e két lista?


[link]


[link]


Valaki magyarázza el nekem légyszi...

Meg azt is, hova lett a Pokemon? Az se a szívem csücske, viszont nem értem, a 300-on belül se mutatja nekem a kereső a 2 link egyikén... Aztán az egyik legismertebb anime Európában a Pokemon. Azért nincs jelenleg 300-on belül, mert már kifutott? És mert Japánban sose volt olyan népszerű?

2022. jún. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az első lista a legjobbra értékelt animéket szedi össze, a második a legnézettebbeket.

A Pokemon hiába ISMERT, hogyha nem NÉZI jelenleg senki, meg az eredetit se NÉZTE végig senki. Én se raknám be MAL-on a látottak közé csak azért, mert anno a tévében láttam valamennyi részt belőle.

És pont az ISMERT-LÁTOTT dolog miatt nehéz eldönteni, hogy mik lehetnek a legnépszerűbb animék jelenleg. Mivel rajongótáborról van szó a kérdésben, ezért inkább az utóbbit tartanám jelen esetben fontosnak, ami MAL alapján a Shingeki no Kyojin. Ez amúgy reális is lehet, mivel hamarosan jön az utolsó évada, szóval jelenleg is benne van a köztudatban. Emellett a legutóbbi évad esetében szinte minden héten volt róla hír, hogy összeomlott a Crunchyroll (a legnagyobb nemzetközi animés streamingoldal) miatta.


Viszont mindentől függetlenül én nem mondanám azt, hogy akkora rajongótábora lenne akár a Shingeki no Kyojinnek, akár bármelyik másik animének, mint a Star Warsnak. Főleg hogy tényleg elképesztően nehéz felmérni - a Star Wars esetében legalább ott a box office, hányan látták a mozikban, animéknél meg mit lehet nézni? Maximum a MAL-t, Crunchyrollt. De ezeket se használja minden animés (nyilván moziba se megy el minden SW-rajongó, főleg ha áttér a Disney is a streamingre). Viszont a streamingekkel már lehet jobban össze lehetne hasonlítani őket - ha van nemzetközi adat arról, hányan nézték meg mondjuk az Obi-Wan sorozatot meg a Shingeki no Kyojint. Ez pl. már jobb összehasonlítási alap lehet.

Közben eszembe jutott még esetleg az IMDb is mint összehasonlítási alap: [link]

Két SW sorozat is a SnK előtt van, ami várhatóan a legnépszerűbb anime lett itt is.

Szóval ha van összehasonlítási alap, az már jó kiindulópont tud lenni, de még így is rengeteg tényező van, ami nehezíti a körülményeket.

2022. jún. 26. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

#1 vagyok

#2 Most olvastam vissza a válaszomat, bocsi ha megbántottalak, az ilyen időst nem úgy értettem hogy a 40+ már öregnek számít, hanem hogy ennyi idős. Felénk szokták az ennyi időst ilyen idősnek is mondani. (van az a kínosan mosolygós emoji aminek a homlokáról lefolyik egy izzadtságcsepp, azt képzeld ide légyszi, a gépemen nincs olyan :D)

2022. jún. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%

nem teljesen értem a kérdést.

[link]

Itt egy lista, de szerintem soha senki nem számolta meg a rajongókat.

Imdb-s lista se teljesen pontos, oda sem tudsz mindenkit kötelezni hogy értékeljen. Pl én se értékeltem ott soha semmit, de a válaszadók sem hiszem.

Pokémon inkább játék mint anime, de talán ezen kívül a Dragon Ball.

Globális szinten az anime még fiatal a Star Wars-hoz képest illetve kit számítunk "star wars-osnak"?

Van olyan aki csak az eredeti 3-mat fogadja el és csak azokat szereti.

2022. jún. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Talán a Dragon Ball. De egyébként számomra érthetetlen a rajongás a Star Wars iránt (elnézést az SW fanoktól).


Annyira semmitmondó a története, a karakterek stb. hogy számomra az is érthetőbb lenne, ha a Darwin's Game animének több fanja lenne, mint az SW-nek.

2022. jún. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"#1 vagyok

#2 Most olvastam vissza a válaszomat, bocsi ha megbántottalak, az ilyen időst nem úgy értettem hogy a 40+ már öregnek számít, hanem hogy ennyi idős. Felénk szokták az ennyi időst ilyen idősnek is mondani. (van az a kínosan mosolygós emoji aminek a homlokáról lefolyik egy izzadtságcsepp, azt képzeld ide légyszi, a gépemen nincs olyan :D)"


Szerintem félreértettük egymást picit, egyes. :)

Én azért reagáltam rád is, mert az jött le számomra, sajnálod netán, hogy ritkán futsz bele 40+-os anime rajongókba, én meg jeleztem, hogy hahó, itt vagyok, akár privizhetünk is, ha 40+ animerajongót keresnél. :)

(Mivel én is ritkán futok bele magamfajta, 40 feletti anime rajongóba.)


Sose késő elkezdeni, a tévétornát idősebbek is elkezdhetik. :D

Ugyanis kb 38-40 évesen kezdtem anno animézni. :)

2022. jún. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
#7 Gondoltam, hogy ez a helyzet, de neten rengeteg sértődékeny emberrel találkoztam, és jobb a béke :D
2022. jún. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kimetsu no yaiba meg a naruto talán :)
2022. jún. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

komolya #9 ? Kimetsu no yaiba? Pelusos még. Lehet neki pár millió rajongója (az is inkább japánban), de szólíts le egy random embert és azt fogja mondani hogy valami új covid variánsról beszélsz.


Egy anime sem lehet úgy népszerűbb hogy nem tudja a köznép mi az.

Még a Naruto sem népszerűbb.

2022. jún. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!