Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Van értelme render képeket...

SIDLER22 kérdése:

Van értelme render képeket készíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem vagyok biztos benne, hogy ez a legjobb kategória erre a kérdésre, de megpróbálom itt a lehetőségeket.

Szóval nagy fan-ja vagyok az ecchi kategóriának az animék és artok világában. Sok képet nézek és töltök le és további szerkesztésre és úgy amúgy is nagyon sajnálom, hogy nincsenek render képek.

Vagyis olyan képek amiket az eredeti képből körbevágtak és Alpha csatornával elmentették mondjuk png-be.

Vagy ha készítenek is néha akkor azt dilettáns módon ugyanúgy elmentik jpeg-be és a szerkesztő az Alpha területet kitölti háttérszínnel.

Látom, hogy már mások is végeztek ilyen munkákat főleg deviantart-on. Kivágták rendes art-okból a karaktereket és png-ben elmentették.

Elkezdtem én is ilyen képeket készíteni. 3200%-os belenagyítással szinte pixelenként határozom meg a kijelölést szóval elég alapos vagyok vele. Ami meg nyilván nem rövid idő.


A kérdésem tehát az lenne, hogy szerintetek lenne igény rá, hogy render képeket csináljak? Érdekelné ez az embereket vagy ez csak nekem ennyire fontos és amúgy nem lenne értelme ezeket így összevágni?



2022. aug. 18. 20:23
A kérdező szavazást indított:
Szerintem van értelme. Sok ember örülne neki.
Előzetes szavazás vagy kérelem alapján van értelme eldönteni, hogy melyik képet dolgozzam ki.
Szerintem nincs értelme. Nem foglalkoztatja ez annyira az embereket, hogy órákat öljél bele.
13 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez mire is jó egészen pontosan?
2022. aug. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyrészt semmire. Ráadásul még azzal sincs tisztában, mit is jelent az, hogy render.
2022. aug. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A render azt jelenti, hogy egy kész képről kivágnak egy objektumot. Ez általában a karakter szokott lenni a háttérhez képest.

Forrás DeviantArt: [link]


Ez egyrészt arra jó, hogy elkülöníti az amúgy sem fontos háttértől a karaktereket. Ez már önmagában egy hasznos dolog például ha este vagy sötétben amúgy fehér vakítás lenne a háttér.

Másrészt így egy képre több karaktert össze lehet rakni és igényes "montázsokat" vagy hasonlókat lehet csinálni belőle.

2022. aug. 19. 04:38
 4/11 anonim ***** válasza:
57%

Én nem értek hozzá, de ha ilyesmi stílusról van szó, az szerintem elég kafa:

[link]

2022. aug. 19. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"A render azt jelenti, hogy egy kész képről kivágnak egy objektumot. Ez általában a karakter szokott lenni a háttérhez képest.


Forrás DeviantArt: [link] "


Attól, hoigy dA-n leír valaki ilyen baromságot, még nem lesz igaz.

2022. aug. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Hát több oldalon is olvastam, hogy ezt jelenti.

De ha meg mást jelent attól még lehet egy ilyen jelentése is.

De egyébként ha nem render akkor én így szoktam nevezni:

- Kivágás alpha csatornára

- Kivágás PNG képre

- Kivágás üres háttérre

Használd amelyiket akarod. Nekem a legszakszerűbb és legegyszerűbb az a render volt.


Egyébként 4-es ilyesmire gondoltam csak nem a kész képre. Hanem arra, hogy ezeket a karaktereket amiket beraktak már eleve én vágom körbe. Ők csak Importálják a fotó szerkesztőbe és már a kivágott render képet kapják.

2022. aug. 19. 15:15
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy transparentes képet csinálni phban egy anime karakterről 2perc kb. A körbevágás minőségétől. Nem akarlak lelombozni, de aki képet akar ilyen formában szerkeszteni, az kivágja magának mert semeddig se tart. Egy nagy felbontású képről kivágni egy nőt akinek fújja a haját a szél, és a háttér is részlet gazdag, na az sokáig tart.
2022. aug. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Miért lenne 2 perc? És ha sokszínű a háttér?

Mi az a tool amivel te megkülönbözteted a karaktert a háttértől és kijelölöd az éleket?

Mondjuk én GIMP-et használok. Már próbáltam mindenféle háttér kijelölő meg olló eszközzel, de egyik sem képes precízen azonosítani az éleket. A fekete vonalon néha belül néha kívül jelöli ki.

Ha szín alapján csinálom a kijelölést akkor meg a karakter belsejét is kijelöli ami ugyanolyan színű. És ugye sokszínű háttérnél ez meg nem is opció.

Szóval érdekelne, hogy egy anime rajzot te mivel vágsz 2 perc alatt úgy körbe, hogy az 99%-os precízséggel legyen körbevágva.

2022. aug. 19. 19:36
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"Egy transparentes képet csinálni phban egy anime karakterről 2perc kb"


PH.. Photoshop. Végülis valóban rosszul mondtam. Mert ha rajzolt képről beszélünk 100x könnyebb körbevágni, így még 2 perc se..


https://www.youtube.com/watch?v=8zx9i_Ut1Gk


https://www.youtube.com/watch?v=aq_XgTn4l6g


https://www.youtube.com/watch?v=dR5z6Limxeo


https://www.youtube.com/watch?v=a2oRheFAb9Q


Vágással és konkrét szerkesztéssel, finomítással par percig tart csak rajzolt karakterekkel dolgozni. Persze az se egy elfelejthető dolog, hogy a videót rögzítő emberek nem most kezdték el, de nem is kell évekig tanul semmit. Pár hét alatt megtanulható saját akaratból. Ez a része legalábbis. Nem véletlen egy szakma a fotós.

2022. aug. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Az első két videó valós képekről szól. Nyilván nincs nehéz dolga a programnak ha a homályos hátteret kell megkülönböztetni az éles témától.

Az utolsó két videóban meg az látszik ahogy 3-4 szeres gyorsításon körbevágják az amúgy is homályos/kis felbontású képet.

A videóban kb 1 perc, 1 és fél percet töltenek ezzel. Vagyis valós időben ők is dolgoznak vele legalább 10-15 percet.

Plusz Ők nem pixelre dolgoznak hanem csak úgy "kb jó lesz" érzésre vágják körbe. Én meg nem így szeretném.

2022. aug. 20. 06:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!