Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Ilyesmi animék?

Ilyesmi animék?

Figyelt kérdés

Régóta nem néztem animét, az újakkal szinte semennyire nem vagyok képben, ezért is szeretnék kérni pár ajánlást :)


Olyasmi darkos, valamennyire életszerű, de nem fantasy típusú animéket keresek, mint pl az Another, a Zankyou no terror, a Death parade, Death note, amik azért sötétek is, meg is hatnak, esetleg horrorosak, kaszabolósak, pszichológiai dolgok vannak bennük, amolyan lélekromboló szerűek mind látványilag, mind érzelmileg :D

Remélem érthető, hogy kb milyenre gondolok, előre is köszönöm annak, aki tud segíteni!



2022. szept. 27. 20:57
 1/8 Drakula ***** válasza:
100%

Shadow house.

Summertime render.

2022. szept. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 AlexKieninger ***** válasza:
72%
Kár hogy nem keresel fantasy típusú animéket mert nagyon sok jó dark fantasy anime van, már majdnem azt mondom hogy a te saját hibád amiért “az újakkal szinte semennyire” nem vagy képben, próbálj ki új dolgokat komolyan képes voltál leragadni a Death note-nál igen rohadt jó de azért haladj már a korral, mert annyi jó animéről maradsz le így, ez pazarlás saját magadnak. Például a most Októberben induló Chainsaw Man fogadjunk hogy nem fogod nézni pedig a mangából kiindulva nagyon jó lesz, vagy menjünk régebbre Jujutsu Kaisen ez is rohadt jó. Ezt ne csináld már csak legalább próbáld ki mondjuk a Re:Zero-t, csak egy részt nézz meg, komolyan mi van rajtad Gojo fejpántja?
2022. szept. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


#2 nem ragadtam le sehol, egyszerűen volt egy animés korszakom kb öt-hat éve, az akkori felkapottakat ismerem, azokért rajongtam, meg minden, de ez a rajongás elmúlt, mások kezdtek érdekelni, azóta nem láttam egy animét sem nagyjából. Most pedig úgy éreztem, jó lenne megint valami animét nézni, ennyi az egész. Az meg, hogy nem szeretem a fantasyt, szerintem egyéni ízlés kérdése, és hozzátenném, hogy sem filmben, sem könyvben nem szeretem. Szóval szerintem ez olyan, hogy valakinek valamilyen zsáner vagy bejön vagy nem, te se fogsz például romantikus, nyálas cuccokat nézni, ha egyszerűen azok nem érdekelnek.

2022. szept. 28. 09:00
 4/8 AlexKieninger ***** válasza:
2-es válaszoló vagyok. Igazad van az ízléssel kapcsolatban, viszont “ te se fogsz például romantikus, nyálas cuccokat nézni “ de én azokat is szeretem én olyan mindent néző vagyok😄 mert egy romantikus anime is lehet nagyon jó vagy relaxáló és egy nyálas lehet nevetséges és cringe, nem kell valamit nem szeretni, hanem az élvezhető dolgokat kell tudni meglátni.
2022. szept. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A romantikus/nyálas csak egy példa volt, mivel nem ismerlek, nem tudhatom miket szeretsz, az meg, hogy az élvezhető dolgokat kell megtalálni szerintem is igaz, de számomra a fantasy egyszerűen nem élvezhető, és azon kívül, hogy ezt elfogadod, mást nem nagyon tudsz csinálni szerintem :)
2022. szept. 28. 12:58
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Beletrafáltál kérdező, az egyik kedvenc stílusomba, úgyhogy reszkess, nem kíméllek! ;-) Lehet válogatni elvont, sötét, nyomasztó, elmebeteg, kaszabolós, depresszív, komor animék közül. :)


Különböző korszakokból lesz, a 90es évek végétől napjainkig (valamint egy 80as évekbeli is lesz) :


Satsuriku no tenshi _ (2018) { 012 + 004 ONA = 16 rész } : Dosztojevszkij: Bűn és bűnhődésére reflektáló zseniális alkotás. Egy 12 éves fomra kislány súlyos bűnt követett el, amiért egy pap egy "kísértetház-szerű", több szintes (virtuális) börtönlabirintusba helyezi. Még az elején, miután több fura fazon a kislány életére tör, és a kaszás is ezt akarja, utóbbival végül is szövetséget köt, és együtt keresik a kiutat (ami persze szimbolikus is). A börtön szintjei a pszichológia tudománya által felvázolt tudatszintekre is rímel. Azaz legalulról, a tudatalatti sötét mélyéről indul útja, olykor fel-leliftezik a kaszással. A kaszás is traumatizált, akár a kislány. A kislány a traumája okán követett el bűnt. Hogy mit? Ez a kevésbé lényeges tényező, bár a végén fény derül erre is (kissé elmebeteg a lány is, nem csak üldözői). A leglényegesebb, az maga a folyamat, a vezeklés, amin keresztül megy, a sötét labirintusban...


Happy sugar life _ (2018) _ { 012 rész} : a legelmebetegebb anime, amit valaha láttam. Szinte mindenki elmebeteg e műben. 18 éven felül megtekinthető! Csak erős idegzetűeknek! Pszichésen kegyetlen az egész, a főszereplő egy yandere, pszichopata huszonéves nő, Satou. Aki persze kedvesnek látszik. Szinte senki se normális itt, talán csak egy óvodás kislány. Hogy ki ő? A huszonéves nő szerelme(!) - és a nő pedofíliája csak a kezdet. Ha nekifutsz, nagy levegő... Számíts rá, hogy lesznek esetleg rémálmaid utána. Tele van döbbenetes meglepetésekkel, nem várt fordulatokkal, persze pszichésen, lévén zakkant egy anime, mégis zseniális! Talán a fő vonulata, mondandója, hogy a különféle elmebetegek szemszögéből mit jelent a szeretet fogalma...


Psycho-Pass 1 (2012-2013) _ { 022 rész} (07. résztől indul be!)

Psycho-Pass 2 (2014) _ { 011 rész}

Psycho-Pass - THE MOVIE (2015 _ 114') ( = Gekijouban Psycho-Pass) : sötét hangulatú krimi dráma. Az első évad első 6 része inkábbcsak intro, felvezetés, utána belendül. Helyenként groteszk, meghökkentő, gyomorforgató. Kifejezetten izgalmas ez a három Psycho-Pass alkotás. Az itt vázolt sorrendben megtekintendő. Van egy rakás folytatása, egy foyltatást néztem, de nem tetszett. Csak e 3 tetszik egyelőre a Psyho-Pass alkotások közül.


Angel Beats (2010) _ { 013 rész } Maeda Jun zeneszerző, rendező, visual novel készítő és író zsenije. Érzelmi hullámvasút, mikor megszakadni a röhögéstől, mikor meg lesújtó, szinte minden részen belül. Hatalmas dráma, a végén hatalmas és megdöbbentő katarzissal!


Kokoro Connect (2012) _ { 013 parts + 004 special (''Michi Random'')} : komor hangulatú sorozat. Eleinte vidámnak hat, de pár réász után kétségbeejtő. Misztikum és slice oflife. Egy földöntúli alak egy diákkör (kamaszok) tanárja testét irányítva megejelelnik, hogy beszéjen velük. Elmagyarázza, kísérlet alá helyezi őket, miszerint gondolatolvasás és testcserék útján kell továbbra is helyt állniuk az életben. Ami persze pont, hogy felborítja megszokott életüket, és az érzékeny kamaszkorra oylan hatással van, amely felgyorsítja pszichés érésüket. Hiszen kénytelenek empátiát tanulni egymás testében, mely mindig véletlenszeráen történik. A gondolatolvasás is véletlenszerű, ezáltal rendre lebuknak a füllentéseikkel. Azaz kénytelebnek egyre felválalltabban, egyre őszintébben viseltetni egymás iránt, mind a nemi vágyaikat tekintve, mind a barátságuk összehangolását értve. 3 lány és két fiú. Kolosszális anime, az egyik legjobb, amit láttam a több, mint 170 animéből. Azonban ez inkább 16 éves kor felett ajánlott, lévén érett lélek kell ahhoz, hogy a felszíne alá lássan az ember. Erősen pszichologizáló anime.


Grisaia sorozatok is jók, de ezen univerzumból talán a Grisai no meikyuu aniemozit emelném ki. Megvan a hangulata ennek is. ;) 2015-ös, 47 perc.


Tenshi no tamago (1985.) 71 perces sötét hangulatú némafilm. Klasszikus animemozi, imádom, ahányszor újranézem, mindig ad valami újat. Kb 5x láttam eddig.


Charlotte (2015) _ { 013 rész} Maeda Jun alkotás. Az első néhány rész még nem annyira sötét, idővel viszont drámaivá, depresszívvé válik és időugróssá. Hangulatos, egyre sötétebb jellegű, idővel.


Elfen Lied (2004) _ { 013 rész}. Ezt biztos ismered. Igen véres, brutális anime, egy megkínzott kiborg lányról, aki az elején fejlövést kap szökésekor, így ráadásul disszociatív személyiség-zavarossá is válik.


Yakusoku no Neverland 1 (2019) _ { 012 rész}

Yakusoku no Neverland 2 (2021) _ { 011 rész} : az árvaházi gyerek közül az idősebb zseni gyerekek rájönnek, hogy idővel, titokban és egyenként mindenki emberevőkhöz kerül majd. Szökést terveznek.


Shoujo Shuumatsu Ryokou _ (2017) { 012 rész}: nincs története, a posztapokaliptikus világban alig maradt túlélő, a két főszereplő két kislány, 10 éves formák. Egy lánctalpason róják a végtelennek tűnő szellemvárost. Hangulat anime, iyashikei stílus (a slice of life-n belül). Depresszív, kissé kétségbeesett, mégis valahol beletörődött hangulatú. Megpróbálnak túlélni, és közben jól is érezni magukat, amennyire lehet. Az egyikük felelőtlen, "sírva vigad", és csak a pocakján jár az esze. A másik felelősségteljes és a túlélésért mindent megtesz, mégis szeretetteli a másikhoz, mint egy anyuka, viszont ő már nehezen mutatja ki érzelmeit, szeretetét, kétségbeesését.


Gakkou Gurashi (2015) _ { 012 rész } : az előzőhöz hasonló légkörű. Posztapokaliptikus világ, zombik között néhány iskolás lány túlélni próbál. Az egyikük túlélési módja, hogy becsapja a saját tudatát, azt képzeli, még minden a régi, és aszerint, egy képzeletjátékban éli életét. A többi lény inkább anyáskodó, vigyáz rá, és a hétköznapi megélést biztosítja, pl a suli tetején növényt termesztenek, valamint az ásókkal csapdossák agyon a szökött zombikat. A napelemek is segítenek túlélni nekik. A nyomasztó légkör érzékletesen van bemutatva.


Serial Experiments Lain (1998) _ { 013 rész} : az egyik legelvontabb anime, amit valaha láttam. Második nézésre kezdett összeállni. Lain, a kamaszlány visszahúzódó. Azaz mégse! Ugyanis fokozatosan ébred rá, hogy az internetes énje a szokványos énje ellentléte! A hétköznapokban ezért egyre többen kezdenek félni tőle, de csak apránként érzékelik a másik énjét. Nagyon sűrű és összetett az anime közlése! És szürreális! Tulajdonképpen disszaciatív személyiségzavarban szenved, nincs tudomása a netes énjéről. Tele van kétségbeeséssel az anime, öngyilkosségokkal, sötét, halálszagú légkörrel.


Higurashi no naku koro ni (2006)_ { 026 rész}

Higurashi no naku koro ni KAI (2007)_ { 024 } - az előző Higurashi-nak a folytatása. Zavaros, kissé véres, elborult anime, krimire épül, az első évad igen zavaros, mégis érdekes. Nekem egy kissé mindenesetre töménynek, megterhelőnek hatott, és baromi hosszúnak a kettő együtt, melyek egymással összefüggenek. A KAI-ban kezd fény derülni sok mindenre, míg az első évadból semmit nem tudni meg a rejtélyekről. Szóval ha nekifutsz, 50 résszel számolj, és zavaros, nyugtanalító, véres, nyomasztó légkörrel, zűrzavarral!


Mahou Shoujo Madoka Magica = Puella Magi Madoka Magica ( = Madoka Magica) (2011) _{ 012 rész }. Nem szokványos mágkius lány történet. Kifejezetten filozofikus inkább. És sötét, nyomasztó hangulatú. Különleges anime!


No.6 (2011) _ { 011 rész } : az emberiség lázadókra, és a hatalomhoz lojálisakra van osztva. A lázadóktól megszükik egy be chipppelt srác, a lojálisak körzetébe, egy alagúton át. Egy ottani srác megmenti az életét. Innentől ketten menekülnek a hatalom keze alól. Aki ellent mer mondani a hatalomnak, azt akár meg is ölik. Kihalt terepre szöknek, ott mutatja be az üldözöttek életét a szökevény, a másik fiúnak.


Btooom (2012) { 012 rész } : véres, tőlélő anime. Csak bomát lehet használni a taktikai játék során. Izgalmasabb, mint a közismert Mirai nikki.


Ousama game (2017) { 012 rész } : szintén túlélő, véres és szadista dráma, kamaszokkal. Szintén izgalmasabb a Mirai nikki-nél.


Made in Abyss : a sorrend szerint előbb van egy sori (2017, amely 13 részes, az utolsó rész duplahosszú, azaz 40 perces), utána a Tamashii no renmei animemozi, majd a Retsujitsu sorozat évad követi, amely közvetítése a napokban ér véget éppen a 12. résszel. Eleinte gyerekmesének hat, viszont kb a 7., 8. résztől egyre groteszkebb, komorabb, és gyomorforgatóbb. Az alvilágba ereszkedik le egy kislány, egy robotfiúval. Hamarosan egy emberkísérletnek kitett fiúval és lánnyal találkoznak, akik teste eltorzult emiatt.


A MONOGATARI széria rengeteg animéből áll, a nyáron kezdtem bel az első darabjába. Különleges, egyedülélló stíluső, de ez inkább filozofikus, és szürreál hangulat anime, nem annyira nyomasztó. Inkább fura, és érdekes. :) Első sorozata:

Bakemonogatari (2009-2010) { 015 részes }


Blood-C: ezt nem néztem végig, de talán egyszer... Az első 4 részt láttam, igen lassan alakul, ezért hagytam félbe. Sablonos dark fantasy-nak hatott. Aztán sokan mondták, hoyga végre brutál. Megnéztem külön a 12., utolsó részét, és hát én még ilyen beteges, szadista vérengzést animében nem láttam... Ott derül ki az egyik szereplő szavaiból, hogy nem is olyan egyszerű anime, mint eleinte látszik, hanem csavaros az egész. Esetleg egy próbát megér ez is. :)


Egy picit más jellegű: groteszk humor jellegű, kisiskolás lányok kínozzák, zaklatják a tanárbácsijukat:

Mitsudomoe (2010) { 013 rész }.


Ha kell még, szólj, ez csak ízelítő a kedvenceimből. :)

2022. szept. 29. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi #6-os :)
2022. szept. 29. 11:50
 8/8 gucsti123 ***** válasza:

Monster.


Igaz nem teljesen illik a le írásodba de egy próbát megér nagyon jó.

2022. szept. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!