Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Még soha bem néztem Animet,...

Még soha bem néztem Animet, de szeretném kipróbálni, szerintetek melyikkel éri meg elkezdeni?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, lány

2022. dec. 27. 18:50
1 2 3 4
 1/31 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
3%

inkabb fiuknak valok dominalnak szerintem


igy most emiatt nezoledtem es en lehet elkezdem a

Monster t nezni


cimevel ellentetben a valosagrol szol a tobbi animeval ellentetben

legalabbis ezt irjak


kisse azert is tetszett meg mert a Death Note hoz hasonlonak tunik elso ranezesre

de az nem valosagos


nem szoktam animezni csak ezt a kozismertet lattam mert ez annyira jo Kira es L parharca

2022. dec. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

[link]


ez nagyon jo lehet szerintem szoval


ne spoilerez ha megnezed mert en kitudja mikor fogom :D


Xy4

2022. dec. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Filmekben miket szeretsz? Mert nagyon sokféle anime van, és nem biztos hogy neked az éppen népszerűek passzolnak az érdeklődési körödhöz. Könnyebb ajánlani elárulod milyen műfajokat szeretsz.
2022. dec. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
73%

Bár én fiú vagyok, így amit mondok lehet nem teljesen releváns, de lány ismerőseim listáin ilyenek vannak:

Inu x Boku ss

Naruto

Lovely Complex

Tkyou Goul

Prison School

Kaichou wa maid sama

Toradora

Usagi Drop

Akagami no Shirayuki-hime

Angel Beats

Another

Black Clover

Death Note

Deadman Wonderland

Mahou Tsukai no Yome

No Game No Life

Noblesse

Noragami

Satsuriku no Tenshi

Akatsuki No Yona

Ao Haru Ride

Chihayafuru

Date a Live

Deadman Wonderland

Elfen Lied

Soul Eater

Nisekoi

Accel World

Kurohitsuji

K-on

Bocchi The Rock

Sakurasou no Pet Na Kanojo

Fairy Tail


De igazából te tudod eldönteni igazán neked mi tetszik, próbálgasd és ami tetszik nézed, így egy idő után már kialakul, hogy neked milyen típusúak jönnek be. Lehet érdemesebb hasonló témakörökben keresni, mint amilyen filmeket, vagy sorozatokat is nézel/szeretsz. Keresni több oldlaon is tudsz téma/műfaj szerint keresni, pl

magyar: [link]

angol: [link]

2022. dec. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
66%

Ha regisztrált vagy esetleg az animeaddictsra: [link]

"A főszereplő Shirayuki, egy egyszerű gyógyszerész lány, aki csupán ritka hajszínével tűnik ki a tömegből, ám ez épp elég arra, hogy felkeltse Raji, az ország első hercegének figyelmét, aki ágyasának akarja megszerezni Shirayukit. Hősnőnk azonban nem kér ebből a szerepkörből, ehelyett útra kél, és Tanbarumot elhagyva meg sem áll a szomszédos Clarines királyságig, ahol végül egy erdőben köt ki. Itt ismerkedik meg Zennel, Kikivel és Mitsuhidével, akik végül segítenek neki, hiszen Raji herceg nem hagyhatja szó nélkül ezt a sértést. Időközben képbe kerülnek a meséből elmaradhatatlan almák, barátságok köttetnek, és Zenről is kiderül, ki is ő valójában." Élveztem hogy nem egy gyenge virágszál a főszereplő, nem másokra támaszkodva éli az életét.


[link]


"Történetünk az 1800-as évek béli Angliában játszódik, amikor is a rang és a származás nagy szerepet játszott az emberek életében, és minden ennek függvényében alakult. Az országot a nemesi származású emberek irányították, míg a közembereket és a szegényeket lenézték, pont mint az egyik főszereplőnk esetében is történt. A főszereplő, aki később a Louis James Moriarty nevet fogja viselni, testvérével egy árvaházba került, és ott élte mindennapjait, miközben tanúja volt annak, ahogy a nem nemesi származású emberekkel bántak, illetve a saját bőrén tapasztalta is, amikor a nemesi származású Moriarty család örökbe fogadta őt és a testvérét. Viszont nem minden nemes rossz ember, így hát a család egyik fia szintén ugyan azokra a nézetekre hajlott, mint a főszereplőnk és testvére. Így hát együtt tervelték ki a bosszút, és a család életére törtek, majd a két fiú felvette a Moriarty nevet, így a társadalom már őket is nemesi származású embernek hitte. Egy kisebb múltbeli visszatekintést követően már a felnőtt Moriarty csapatának munkáját követhetjük nyomon, ahogy megpróbál változtatni az ország nézetein. Különféle terveket hajtanak végre, és bosszút állnak azokon a nemeseken, akik kihasználják a szegény embereket. De persze nem mehet minden ilyen egyszerűen, mert a gyilkosság mégiscsak bűncselekmény, így hát megjelenik hősünk legnagyobb riválisa, Sherlock Holmes, aki mindent megtesz azért, hogy kiderítse a bűnszervezet vezetőjének kilétét, aki mozgatja a háttérből a szálakat, ugyanis a gyilkosságokat nem közvetlenül ők hajtják végre." Érdekessé tette a történetet, hogy a "gonosz" a főszereplő. Mondjuk erősen nézőpont kérdése ki a gonosz, és ki a hős.

2022. dec. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

azt hittem van valami olyan is de csak elirtad #4 Tokyo Ghoul-t


nem nem lattam ezt meg tobbit, de azert hallok errol arrol :D

2022. dec. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
77%

[link] Paripi Koumei


"huge Kongming (Shokatsu Koumei), a Három Királyság tábornoka egész életében harcolt, számtalan csatát vívott meg, amelyek kiváló stratégává tették. Azonban a halálos ágyán csak azt kívánta, hogy egy békés világban szülessen újjá... és egyenesen a jelenkori Tokió szórakozónegyedében találta magát, ahol egy feltörekvő énekesnő, Tsukimi Eiko menedzsere lesz! Vajon egy olyan zseniális stratéga, mint Kongming, képes lesz-e alkalmazkodni a vad éjszakákhoz és a még vadabb partiarcokhoz?!"

Nem szabad túl komolyan venni, de a zene nagyon élvezetessé teszi. Külön érdekessége, hogy az Opening zenéje eredetileg magyar: gyorsan világhírűvé vált: mondjuk a japánnak messze jobb a szövege, ezt el kell ismerni.


https://www.youtube.com/watch?v=gNn9NxZH2Vo


És a magyar: https://www.youtube.com/watch?v=x10XFcR2U1c

2022. dec. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
*Zhuge, bocs, egy betű lemaradt...
2022. dec. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

[link] Ez elég szokatlan darab az animék között is, hasonlóval se találkoztam. Érdekes hangulata van, enm mindenkinek jön be.


[link] Barakamon, ezt az idősebb korosztály is szeretni szokta.


"A fiatal és ambiciózus kalligráfus, Handa Seishu hamar egy kis szigeten találja magát, miután büszkeségből megüt egy idős pályatársat, aki ráadásul az igazgatója is. Tombol a nyár, szikrázó napsütés mindenütt, minden zöldell, virágzik, a tenger apránként megmutatja, milyen csodálatos látvány is tud lenni, de fiatal kalligráfusunk ihlete valahogy nem akaródzik megjönni. Míg alkotói válságban szenved egy egyébként is idegen környezetben, próbál beilleszkedni a sziget lakóinak életébe, megszokni, megérteni közvetlenségüket, tájszólásukat és úgy egészében véve a helyi szokásokat.

Észre sem vesszük, és az eleinte elszigeteltségre kárhoztatott férfi kivirul, több időt tölt társaságban, mint valaha és írástechnikája is új fordulatot vesz. Sokat segít ebben az a maroknyi ember, akikkel mindennap találkozik, akik segítik – vagy éppen hátráltatják – munkájában. Mind közül a legfontosabb talán Naru, a hat éves kislány, akit erőszakkal sem lehet levakarni, de talán nem is olyan nagy baj ez. A „nem a győzelem, hanem a részvétel a fontos” örök igazságára újra és újra fel kell hívni a mai, rohanó, versengő világban élő ember figyelmét.


A történet bájos, magával ragadó, igazi gyöngyszem az erre vágyóknak. A ’városi ember vidéken’ tematika rengeteg komikus, aranyos jelenet forrása, a karakterek kedvesek, itt senkit sem lehet utálni. A grafika is szép, főleg egy-egy meghatározó jelenetben, amikor a főhős ihletet kap a természettől, felfedezi annak nemes egyszerűségét, lelket remegtető fenségességét."

2022. dec. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

A korod és a nemed a 2 legkevésbé hasznos adat a kérdés szempontjából...


Milyen filmeket nézel? Milyen könyveket olvasol? Romantikust, fantasyt, sci-fit? Milyen témák érdekelnek? A háború, az iskolás élet?


Ezek a fontosak, nem a nemed és a korod.

2022. dec. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!