Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Iskolában is játszódó animék,...

Iskolában is játszódó animék, ahol vagy szerelem vagy barátság alakul és nincsenek benne fantasy emelek?

Figyelt kérdés

Olyasmi mint a Ijiranaide, Nagatoro-san, vagy a Sono Bisque Doll wa Koi wo Suru.


Igen, ezek kicsit agyatlanabbak és sok bennük a fanservice, de ettől függetlenül nekem bejöttek… Mondjuk utóbbi nem tudom hogy miért van olyan magasra értékelve, még úgy sem hogy mondom, nekem is tetszett :)


Még a Komi-san wa, Komyushou Desu-t is láttam, az visszafogottabb de az is kimondottan tetszett.


Van valami ezekhez hasonló, ami nem fantasy/sci-fi és lehetőleg main karakterek közti kapcsolatok alakulásáról szól?


Igazából az sem fontos feltétlenül hogy iskolás legyen.



2023. márc. 12. 14:56
 1/8 anonim ***** válasza:
56%

Van egy anime ami talán ebbe a kategóriába esik, nézz majd rá:

Boku dake ga Inai Machi avagy ERASED a címe.


Iskolában játszódik, a története pedig végig izgalmas és nem egy hosszú anime elvégre egy novellát valósítottak meg, de engem nagyon lenyűgözött, én ajánlani tudom függetlenül attól ami az első részben történik a főhőssel. Az nyilván egy fantasy elem, de nem szövi át az egész animét.

Komolyabb hangvételű anime.

2023. márc. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

Az első nyilván jó szándékból remek animét ajánlott neked, csak pontosítanék a kérdező kedvéért: az Erased egy időugrós scifi krimi.


De amúgy én is imádom az Erased-et. Egyébként ilyen alapon szívből ajánlani tudom az


Orange animét, mivel bár az is időugrós, de épp csak annyira, mint az Erased, és az is komoly sulis anime, lélektani. Vagy épp így az


Anohana, mely egy kamaszokkal játszódó dráma, kisgyerekkoruk emlékére és egy halott lányra építve, aki szellemként van jelen ismét, és semmi más scifi/fantasy nincs ebben se.


Kokoro Connect (13 rész) + KC Michi Random (4 rész) : a harmadik résztől igen komollyá és nyomasztó hangulatúvá válik, mélylélektani, és komolyabb felnőtteknek tudom ajánlani. A felszínét nem elég átérezni. Vannak bár benne paranormális jelenségek mint gondolatolvasás és testcserék (nemi cserék), de máskülönben teljesen hétköznapi, igen komoly anime.



- - ! - - Most pedig a scifi mentes, fantasy mentes

animékre rátérve...



- SULIS, vagy részben sulis, kamaszokkal, szerelemmel :


Byousoku 5 centimeter: Shinkai Makoto alkotása, gyönyörű grafikával, animemozi, szomorú szerelmi történet kamaszokkal.

Ao Haru Ride.

Clannad (nekem közepesen tetszett, viszont a folytatása, a Clannad After Story kiváló anime tragédia, csak utóbbi már párkapcsolati, és nem sulis).

Kashimashi: ez bár leszbikus, viszont nagyon széplelkű, megható anime, szerelmi sokszöggel. Van egy alter befejező OVA rész is, másfajta történeti befejezéssel.

Kimi ni todoke 1, 2.

Sakurasou no pet na kanojo (barátságok, szerelmek, jellemfejlődés + vígjáték is egyben).

Koe no katachi: animemozi.

Bokura ga ita: már az elején járnak egymással. Kissé amatőr anime, sajnos, amatőr szinkronhangokkal, és a grafika se túl igényes. Egy próbát esetleg megér.

Hinata no aoshigure: csak 18 perc az egész, és nem kamaszok, hanem kb 8-10 évesek szerelme, de kifejezetten megható, sajátos ábrázolásban.

12-sai Chiccha na Mune no Tokimeki.

Itsudatte Bokura no Koi wa 10 Centi Datta: minisori.

Zutto Mae kara Suki Deshita + Suki ni Naru Sono Shunkan o : ez a két animemozi összefügg egymással történetileg.

Acchi kocchi: ez inkább 9-10 évesekről szól, egyszerű, hétköznapi, gyerekek játszásáról szól, némileg vígjáték. Az egyik kislány szerelmes. Epizodikus részek, nem összefüggő.

Hitoribocchi no Marumaru Seikatsu.

Hourou Musuko: pasztelles, ceruzarajzot imitáló grafika, sajátos érzelmek bemutatása.

Hyouka: egy kis diákcsapat rejtvényeket old meg a suliban, titokban. Gyönyörű grafika.


- ROMKOM / SULIS:


Lovely Complex: romantikus komédia.

Tomo-chan wa onnanoko!: romantikus komédia.


- SULIS, inkább csak barátságokkal, jellemfejlődéssel, nincs szerelem:


Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru: elmélkedős, sulis anime.

Isshuukan Friends: hetente amnéziás a lány. A barátkozó fiú nem adja fel, ötletel.

Gokusen: kizárólag kamaszfiúk, plusz egy matektanárnő. Ez egy drámai vígjáték, melyben a matektanárnő egy yakuzavezér - ezt eleinte titokban próbálja tartani.

Love Live: sulis idol sorozat, jellemfejlődéssel.


- NEM SULIS:


Candy Boy: Semmi köze a fiúkhoz, nem tudom, miért "boy". 7 részes minisori, iker lánytesó közötti gyengédséget mutatja be, plusz egy lebszi iskolatársuk. Laza slice of life, és semmi misztikum.

Asagao to Kase-san: leszbikus, két részes OVA. Rég láttam, asszem nem sulis.

2023. márc. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Horomiya
2023. márc. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2023. márc. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Amúgy ismerek pár hasonló animét:


Lost song ez volt az első animém


A.i.c.o. is nagyon jó, feltétlenül nézd meg.



Tokyo ghoul is érdekes.


Guilty crown ezt mostanság nézem nagyon jó.

2023. márc. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ!


Sakurasou no pet na kanojot végig néztem, a második válaszból választottam… Maratonoztam.


Elég jó volt, bár nem világmegváltó, objektíven nézve azért volt sok hibája, de pontosan ilyesmit kerestem…


Szóval köszi második válaszoló!

De a többieknek is!


Fogok még szemezgetni a leírtak közül, illetve a továbbiakban is írhattok ötleteket ha van kedvetek…

2023. márc. 15. 12:45
 7/8 anonim ***** válasza:
Toradora pont ilyen
2023. márc. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kaichou ea maid-sama

Ouran high school host club

Special a

Fruits basket

Horimiya

2023. márc. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!