Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Valaki aki ráér elmagyarázná...

Valaki aki ráér elmagyarázná nekem, hogy Goku a dragon ball egész története alatt hányszor hal meg, hogyan, és ami a legfontosabb, hogy hogyan tud többször is újraéledni?

Figyelt kérdés
Nem láttam az animét, de nagyon kíváncsi vagyok. A neten valami olyasmiről olvastam hogy valami sárkány akkor tudja újjáéleszteni, ha unfair módon halt meg. illetve mi pontosan az a super saiyan?

2015. jún. 5. 16:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Goku egy csillagharcos, nem emberi fajhoz tartozik. A "super saiyan" szuper csillagharcost jelent. Ez a követkető fokozata. Bővebben a csillagharcosokról itt olvashatsz: [link]


Kristálygömb segítségével tud újraéledni. 7db van belőle elszórtan. Azokat össze kell gyüjteni egy helyre. Meg kell idézni belőle a sárkányt, aki teljesít bármilyen kívánságot. Az "unfair"-t nem tudom hogy érted, ilyenről szó sincs.


Goku 3x halt meg. Először Sátán ötle meg, amikor Raditz a földre jött a DBZ elején. Utána Cell öli meg, aki felrobbantja a testét, és ebbe a robbanásba hal bele. Végül a DBGT-ben öli meg Syn-shenron, aki mag a sárkány, csak a gonosz fele. A kirstálygömbök eltűnnek, így többet már nem lehet feléleszteni őt; sőt elnyeri az örök életet, és beleolvad Goku a gömbökbe így lesz vége.

2015. jún. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A csillagharcos fokozatokról kis ízelítő: https://www.youtube.com/watch?v=dhN9InelZ6g
2015. jún. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
az elsőt csak annyival módosítanám, hogy a Super Saiyan nem szuper csillagharcost jelent, ez csak a béna magyar szinkronba van, igazából a japán yasai szóból ered, ami zöldséget jelent [link]
2015. jún. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2015. jún. 5. 21:01
 5/7 anonim ***** válasza:

A sárkány akkor tudja feléleszteni, ha megölték vagy ideje korán halt meg, és a halála óta nem telt el egy év.


Legelőször így élesztik fel. A második eset kicsit körülményesebb. Évekkel a halála után kap egy nap kimenőt a túlvilágról, de nem megy vissza, mert meg kell mentenie a világot. Eljut az istenek lakóhelyére, ahol az egyik odaadja neki a saját életét, hogy Goku ezáltal feléledhessen és gond nélkül visszatérhessen a Földre.

2015. jún. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5: Viszont a nameki sárkánynak, Porungának sokkal nagyobb a hatalma. Ő akárhányszor fel tudja támasztani az embereket, akár egyszerre többet is. A földön lévő sárkány egyszerre csak 1db embert tud feltámasztani.
2015. jún. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Utolsó. Pont fordítva :)

Moor előtt Porunga csak egyesével tudta feléleszteni az embereket, Moor viszont nagyobb hatalmat adott neki így többet is tud egyszerre. Ez így igaz.

Viszont Shenlong is többet tud de csak akkor ha a körülmények egyeznek és minden embert csak egyszer tud.

2015. jún. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!