Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Olyan animés segítségét...

Olyan animés segítségét kérem, aki jártas a Fate szériákban. Milyen formában érdemes?

Figyelt kérdés
Nagyon bejött a Fate/Zero, mely után végignéztem az új UBW -t, de egyszerűen hatalmasat csalódtam. Jó volt, egynek elment, viszont az, hogy hanyagoltak el néhány régi fontos karaktert az egyszerűen nem hagy nyugodni, pl.: Kirei halála nevetségesen egyszerűre sikeredett. Úgy döntöttem meg akarom tudni a fate route történetét is mivel ott egy régi karakter van a központban és így lehet, hogy kapok egy megfelelő befejezést is. Viszont úgy tudom az ebből a szálból készült sorozat egy elég gyenge shounen. Gondoltam arra hogy megnézem a két órás filmet, de az elvileg elég összecsapott lett. Milyen formában érdemes végigkövetni ezt a szálat: sorozat, film, vn, játék stb...?

2015. júl. 13. 01:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha a Zero-hoz hasonló élményt vársz, azt garantálom, hogy a többi fate-től nem fogod megkapni.

A régi fate route-os anime még sokkal rosszabb, mint az UBW, szerintem a film se lett nagy szám.

Ajánlom, hogy olvasd el az eredeti F/Z lightnovelt (angol fordítás van), vagy csekkold le Urobuchi Gen más műveit.

Azt hallottam egyébként, hogy a vn routejai közül a Heaven's Feel a legjobb, megpróbálhatod azt is, de azt garantálom, hogy nem lesz egy Zero.

2015. júl. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azt ne feledd, hogy a UBW története előbb lett megírva. Volt a VN, a Fate/stay night, aminek 3 route-ja volt. Az egyik volt az UBW, volt egy, ami Saberre helyezi a hangsúlyt és más a sztorija kicsit és van egy, amin Sakura a hangsúlyos (Heaven's Feel, elvileg ebből majd jön mozi). Az animékből legelőször jött a 2. route-ot feldolgozó sima Fate/stay night, aztán később az UBW kapott előbb mozit, majd sorozatot. A Fate/zero később jött, és csak azért írták, mert az eredeti fate/stay night széria sikeres volt. Tehát fogták a történetből a szereplőket és utólagosan írtak hozzájuk egy előzményt. így fordulhat elő, hogy olyan karakterek, amik az eredetiben kvázi mellék és töltelékszerepeket láttak el, addig az előzmény felmagasztalta őket.
2015. júl. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az eredeti F/S Nightból derül ki hogy halt meg Kiritsugu, illetve ott sokkal fontosabb szerepe van Kireinek is.


Ebben a route-ban Saberen van a hangsúly (bár eléggé meg van vágva az eredeti VN képest). Ebből a Shirouból lesz majd Archer.


UBW - Archeren és Rinen a hangsúly. Shirou Rint választja.


Heavens Feel - Kireinek nagy szerepe van és Sakuranak és Ilyanak van a lányok közül a legfontosabb szerepe , illetve hangulatban közelebb áll a Zero-hoz.

2015. júl. 14. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!