Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Melyik a legjobb anime, amit...

Melyik a legjobb anime, amit valaha láttál? Miért?

Figyelt kérdés

2015. szept. 9. 20:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Helo!


Hauru no ugoku shiro. Ötletes szereplök, egy jo törtenet, amely hullamvasutkent visz minket az erzelmekeen at, fantasztikus latvany, es a fantasy elemek remek adagolasa jellemzi.

2015. szept. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

From the New World talán. Bár van néhány másik anime ami versenyben van vele, illetve a Death Parade, Uchuu Senkan Yamato 2199, és a Knight of Sidonia még folyamatban van.

A New Wrldben az fogott meg, hogy végigkövetjük a szereplőket gyerekkoruktól, pontosabban a főszereplőt. És az adott koruk szemszögéből s az akkor birtokukban lévő információk alapján derülnek ki a dolgok. Valamint egy nagyon lassan építkező sztori, amiben az első 5 részben szinte semmi nem történik, mégis kiépít egy atmoszférát. Na meg a jövőben játszódik.

2015. szept. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hű nehéz:D Jelenleg azt mondanám, hogy death note és higurashi no naku koro ni...de nem szabad megfelejtkezni a masszív fél éves naruto mániámról sem, szóval a naruto is:D Narutora jelenleg magyarázatot nem tudok adni, izgalmas volt, elgondolkodtató, magávalragadó, beszippantott a világa. Death note koncepciója is igazán tetszett meg az egészen sokat lehetett gondolkodni, sok volt az izgalmas csavar és hát L...:D Ha már izgalmas csavaroknál tartunk, azt hiszem a higurashi még a death noteot is felülmúlja. Amikor kibontakozik a történet egyszerűen fenomenálisan jó ahogy rádöbben az ember, hogy itt minden mindennel összefügg és mennyire komplex az egész. Kicsit pillangó hatás, rengeteg izgalom és vér, és baromi sok kérdés az elején:D
2015. szept. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Gintama. miért? nem tudom normálisan elmondani miért, mert ez olyan, hogy megnézed, és onnantól örök kedvenc...
2015. szept. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
59%
Az Inuyasha, mert jó.
2015. szept. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

Az :akb0048. Mert amiután megnéztem másképp láttam a világot. :) Lehet azért is mert olyan helyeskék voltak, de lehet azért is mert a történet szivhez szóló volt!

Amiután megnéztem utánna rákerestem több helyen is, és ők egy együtes. Sok jó zenéjik van. De a zenekar neve Akb48. Innen a kedi zeném a,, No name".

Ha van időd érdemes megnézni (mármint az animet).

2015. szept. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Több stílus/műfaj van ebben is, nem szeretek így legjobbat választani, nem csak animéből, nyugati rajzfilmből, filmből, zenéből, videojátékból sem. Kedvencet mondani már egyszerűbb volna.
2015. szept. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég válaszoltam egy hasonló kérdésre, szóval bemásolom:)



Számomra az örök kedvenc a Fullmetal Alchemist Brotherhood. Valahogy nem tudom megunni, mindig új dolgot fedezek fel benne. Elképesztő filozofikus gondolatokat tartalmaz, amiket lényegében csak egy-egy könnyed csevej során böknek ki a szereplők, sokszor napokig agyaltam rajtuk. Shounen műfajú, de jó pár eleme miatt a seinent is melléraknám. A tipikus akcióanime jeleneteket birtokolja, folyik benne a vér, szakadnak/törnek a végtagok, de a harcok nem értelmetlenek. Rengeteg karaktert soroltat fel, és ezek 80%-ának múltja is, egyénisége is van, amit azért elég sok shounen anime köp, és csak úgy odanyomják szereplőket. Karakterdráma is van bőven, jellemfejlődés, és elképesztő, összetett, izgalmas történet. Az openingek, endingek fülbemászóak, bár elég különbözőek, így megosztóak is. Én például az összes openinget szeretem, és kívülről fújom a szövegüket, de endingből csak 2 nyerte el a tetszésemet. A háttérzene szintén kiemelkedő (szerintem), és lényegében minden fontosabb jelenethez újat komponáltak. A grafikáról annyit, hogy hozza a 2009-es színvonalat (talán meg is haladja), látványos, és egy számomra hatalmas pozitívumot hadd említsek meg: főleg az újabb animékben a szereplők elég gyakran egyformák, hogy úgy fogalmazzak. Az egyikről azért tudom, hogy ki, mert mert ilyen szemüvege van, a másokat meg a kék szeméről meg lila hajáról ismerem fel. Gyakran, amikor egy lány szereplő például felfogta a haját, el kellett gondolkoznom, hogy na ő most akkor ki a fene is. De ebben az animében? Olyan szinten karakteres már a szereplők kinézete is, hogy a leglényegtelenebb mellékszereplő nevére is emlékszem, feltételezve persze, hogy meg volt nevezve. (Mert ugyebár nem mutatnak be nekünk minden csatatéren rohangáló katonát.)

2015. szept. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Naruto SHIPPUUDEN :)❤
2015. szept. 13. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Unari ***** válasza:

Berserk (Dráma, kis romantika, dark, vér, nyomot hagy)

Asura (Huh....döbbenet 16++)

Elfen Lied (aranyosbrutális)

Wolf's Rain (Kötelező elem.)

Ergo Proxy (poszt-apokaliptikus, dráma)

Gantz (egyszerűen jó)

Ninja scroll (feudáis fantasy japán kaland)

Samurai X OVA (nagyon jó)

Samurai 7 (Ha már itt a Ninja scroll ez se maradjon ki)

Memories (3 sztori. egyszer kötelező megnézni)

Neo ranga (pörgős fordulatos izgalmas kaland)

Trigun (Végignézve igen kormor történet kanyarodik belőle ez is nyomot hagy)

Cowboy bebop (klasszikus, de utánozhatatlan stílus ((talán ez a kedvencem))))

Kite (bérgyilkos lövöldözős. átlagos)

Chobits (schi-fi, romantikus, komikus, meg dráma is)

Air (Dráma, romantikus, szerethető)

DearS (hasfodós nevetős, ecchi, egy kis romantika)

Love Hina (romantikus, vicces, aranyos)

2015. szept. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!