Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Fognak még valaha animét/animé...

Fognak még valaha animét/animéket szinkronizálni?

Figyelt kérdés
Tudom sokan úgy gondolják, hogy nem jó a magyar szinkron főleg animéknél de engem igenis érdekelne, hogy hangzana pl egy Attack on Titan magyarul. Én biztos megnézném és ez például egy nagyon ismert anime Mo-n is szóval biztos sok másokat is kíváncsiak lennének rá.

2017. aug. 15. 23:12
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Nem.Lemondtak az animékről magyarországon.
2017. aug. 16. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%

Gyerekeknek szóló Animéket azért adnak még Dínók királya, Transformers, Maya a méhecske. Ennél komolyabbra ne számítsunk. 6-8 éves ne Attack on Titan nézzen. Nyugdíjasok se ezt fogják nézni.

Nekik elég Anikó show, tele novellák, napi sorozatok stb.


30 év fölöttiek száma is igen kevés, akik az Animét választanák a Való világ és a Pumpedék helyett. Gyerekesnek tartják, te ilyet nézel szöveggel jönnek stb... Nagyon leszűkül a korcsoport. Viasat 6 is megmondta, hogy miért nem kellenek az Animék.

2017. aug. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 cicumicu07 ***** válasza:
68%
Amm... Biztos fognak... most is adták a mozikban A fiú és a szörnyet az egy anime és eléggé jó szinkront kapott. Persze nem holnap fognak neki kezdeni 12-24 részes animéket leszinkronizálni
2017. aug. 17. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%
a Bakemono no Ko-t csak magyar felirattal vetítették mozikban, nem? ^^" vagy hát legalábbis én úgy láttam.
2017. aug. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 cicumicu07 ***** válasza:
74%
Tényleg?? Jujj hát akkor ezt benéztem
2017. aug. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Trevor. ***** válasza:
100%

A népnek a szinkron kell, legyen szó külföldi filmről vagy sorozatról, hiába jobb az esetek többségében az eredeti színész hangja. A szinkron meg nyilván több pénzbe kerül, mint a felirat. Ha TV-ben akarnának leadni egy akár csak 12 részes animét vagy moziban lejátszani egy anime moviet, akkor előtte felmérik, hogy mekkora igény lenne rá. Sajnos jóval kisebb, mint az Éjjel-nappal Budapest vagy Való Világ és hasonló szennyek iránt. Jó, ezek hazai gyártású sorozatok, így nincs szinkron, de ezeket adják a TV-ben és ezt nézik az emberek. Az Attack on Titan jó példa, mert ugyan túlhypeolt, de nem rossz (szerintem). De amíg az átlagember azt gondolja az animéről, hogy gyerekmese, addig nem fog a tévében AoT-t nézni. Ha nincs meg a kellő nézettség, akkor a csatornának nem éri meg leadni a műsort.

Sajnos ez a helyzet és nem hinném, hogy ez a közeljövőben változna.

2017. szept. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!