Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Az Another animében neked mi...

Az Another animében neked mi tetszett? SPOILER! Érdekelnek kifejtések erről.

Figyelt kérdés

Azért érdekel, hogy akiknek tetszett, miért tetszett, mert hátha valami elkerülte a figyelmem. Azért néztem végig mind a 12 részt (plusz a nulladikat), mert sokan a kedvencükként jelölték meg.


Bár a véres jelenetek engem nem vonzanak (legfeljebb egyes speciális változatai), de ezektől tekintsünk el a kérdés kapcsán.

Tehát nem a sok vér zavart benne igazán.


Tehát azért szeretném megérteni, hogy miért tetszett, akinek tetszett, mert túl nagy kontrasztot látok az anime sztárolása, valamint aközött, hogy én még ilyen összecsapott, feleslegesen túldramatizált, semmitmondó animét rég láttam.


De ezt nem undorból írom, hanem száraz tényként. Tehát simán lehet, hogy csak elkerülte valami a figyelmem. De számomra időpocsékolásnak tűnt eddig, hogy végignézte, szeretném, ha valaki rávilágítana, mit nem tudtam élvezni benne, mert lehet, hogy van valami, amire nem vagyok fogékony, és akkor okulnék a válaszokból esetleg.


Elsősorban érzelmileg érdekel a tetszésed erről, bár az anime logikája is összecsapottnak hat számomra, tehát akár a logikáját is kifejtheted, mert számomra kaotikusnak hat. Azt se értem, mire utalnak egyes leírások arról, hogy "az orránál fogva vezette a nézőt végig".


Számomra rendre előre kitalálható volt, mikor mi fog következni, a vége meg zagyván hatott. De lehet, hogy az én készülékemben a hiba.



2017. szept. 13. 18:22
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Nem jól fogalmaztam. Nem száraz tényként közlöm, hanem úgy értem: semleges érzelmekkel közöltem. Tehát nyitott vagyok a válaszokra. :)


Az csak egy dolog, hogy számomra összecsapottnak hat. Mondom, lehet, hogy tévedek, vagy figyelmetlen voltam.


Szeretném tudni, mire voltam érzelmileg tompa,

vagy mit nem értettem az animében.


Lehet spoilerezni, mert jeleztem a kérdésnél.

2017. szept. 13. 19:25
 2/15 anonim ***** válasza:
60%

A horroranimék közt "alapnak" számít.

Jó a grafikája és az openingje, és jót lehet röhögni a halálokon (az esernyős a best) :D A Végső állomás anime változata, ami a kedvenc utált horrorfilmem :D Ezt értsd úgy, hogy azon is remekül szórakozta, de akárhogy nézve sem volt ijesztő.

Egyébként nem dobtam el tőle az agyam, de szerintem egyszer nézve élvezhető volt.

2017. szept. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Értelek. Nos, nem a grafikája volt számomra felszínes és erőltetett számomra. A grafikája jó.


Az, hogy alapműnek kiáltanak ki valamit, az számomra

nem mérvadó. Legfeljebb figyelemfelkeltő, ezért néztem meg, hogy vajon mit esznek az Another-en.


Oké, megértem, hogy számodra szórakoztató, engem inkább nyomaszt a vérengzés, bár van 1-2 olyan formája ennek általában véve, amit szívesen nézek rajzfilmben, vagy mangában, mert feszkólevezető, de az Another-es vérengzés távol áll tőlem.


Nem zavart nagyon engem a vérengzés benne,

de nem is adott nekem élményt.

Ha csak ez volna a lényege, akkor elég öncélú, ami számomra rossz pont.


Számomra hatalmas csalódás volt. Ritka felszínes és zagyva animének hatott. Vagy csak én nem láttam meg a mélyét, ha egyáltalán van mélysége?

2017. szept. 13. 21:34
 4/15 A kérdező kommentje:

Tehát amit én érzékeltem belőle: blőd, hatásvadász, túldramatizált, kaotikus, öncélú.


(Elnézést a szóismétlésért fentebb.)

2017. szept. 13. 21:38
 5/15 anonim ***** válasza:

Érthető az álláspontod, tényleg nem az animék csúcsa, és abban is igazad van, hogy kissé túldramatizált az egész. De a köznép szereti a túldramatizált dolgokat, ez nem csak az animékben, hanem minden téren megmutatkozik. A hatásvadászság engem is zavart benne, én az op + grafika + Végső állomás-feeling miatt raktam az egyszer megnézve élvezhető anime kategóriába.

Esetleg van olyan anime, ami hasonló témájú és tetszett neked?

2017. szept. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
20%

Én 2-3 éve láthattam talán de alig maradt meg belõle bármi is.

Az esernyõs jelenetre még emlékszem viszont :D

Ami a hatásvadászatot illeti, szerintem kispályás a mai felhozatalhoz képest (SnK, TG)

Ami még rémlik hogy a végén volt egy nagyon antiklimatikus plot twist ami annyira kiábrándító volt hogy már el is felejtettem.

Meg hogy a fõszereplõ csaj teljesen úgy néz ki mint egy másik szereplõ valami lolis idiótaságból (chuunibyo vagy valami ilyesmi) és hogy mindig keverem õket.


De ja, ami pozitívumként maradt meg hogy erõsen indult és jól adta a misztikus/creepy hangulatot. Aztán valahol félúton elromolhatott valami...

2017. szept. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Előző, igen, talán a hangulata viszonylag eltalált volt, bár az is klisés talán. Egyébként hadd kérjelek meg, fordíts le nekem az "antiklimatikus plot twist"-et.


Egyébként ha a TG alatt a Tokyo Ghoul-t érted, azt kell mondjam, még az is tűrhető volt, az Another-hez képest, számomra (is). Bár az se egy nagy szám.


SnK? Az melyik?


Az 59%-ost én is megértem.

Kérdeztem amúgy, ilyen műfajban hasonló, ami nekem kedvenc?

Nem sok animét láttam életemben, talán egy volt, ami műfajilag közel áll ehhez, de azt nívósnak tartom:

Elfen Lied.

Bár ugye arról is megoszlanak a vélemények.


Az Elfen Lied inkább pszichologizáló, bár egy 22 éves fiatalember, vagy egy kamasz talán csak a felszínét látja: a vérengzést, mint az Another-ben.

Pedig az Elfen Lied pszichologizáló is,m és utóbbi a lényege.


Az Another valahogy üres számomra.

Nem is annyira az a gond, hogy mi rossz benne, hanem hogy rettentően hiányos, szinte minden téren, leszámítva a grafikát.

2017. szept. 14. 18:52
 8/15 anonim ***** válasza:

Nekem tetszett az Another, utólag külön megköszöntem annak aki ajánlotta nekem. Abszolút jó horror, a műfaj alapból a hatásvadász félelemkeltésre épít, szóval ha valahol akkor itt ennek helye van. Az elszigetelt kisváros helyi rejtéllyel abszolút jó horror alapanyag, a sok előkerülő rejtély szerintem jó ritmusban lett bemutatva és a végén megmagyaráztak annyit hogy ne érződjön hülyeségnek az egész, kb itt válik el a jó horror a pocséktól, hogy elég sok mindent megmagyaráznak-e. Nagy világmegváltó konklúziója nincs az animének, de szerintem pont nem állna jól neki. Nekem tetszett a Parasyte the maxim is aminek volt komoly háttértartalma, de nem szeretném ha minden hasonló anime ilyen lenne. Az Elfen Lied és a Tokyo Ghoul inkább csak úgy tesznek mintha szólnának valamiről a gore horror jeleneteken kívül, pedig annyira mégse. Az Elfen Lied-ben még azt mondom hogy Dr. Kurama szála tényleg komoly volt.


A négy említett animét megpróbálom két féle képpen sorba rakni, tetszés szerint és'jóság' szerint.


Melyiket mennyire szeretem:

Elfen Lied>Another>Parasyte>Tokyo Ghoul


Melyiket mennyire tartom jónak:

Parasyte>Another>Elfen Lied>Tokyo Ghoul(nem ezt se mondom rossznak)

2017. szept. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Értelek, előző. Mondom, van hangulata, meg jók a hangeffektek, a grafika is, de itt nekem ki is merült.


A végén mit magyaráztak meg? Ez is érdekes lehet... lehet, hogy épp tompa volt az agyam, vagy nem tudom, de számomra zagyvának tűnt az egész, blöffnek.

Javíts ki, kérlek, ha tévedek.


Ezen felül Az utolsó néhány rész, amikor kezd mindenki bekattanni, tisztára a Ragyogás című horror/thriller klasszikusra hajazott, csak éppen légből kapott, blöff módon. Legalábbis nekem ez jött le.

2017. szept. 14. 20:38
 10/15 anonim ***** válasza:

#8 vagyok


A cselekmény legfurcsább és a végéig legmegmagyarázhatatlanabb eleme az volt, hogy az osztályfelelős csaj felismerte a főszereplő srácot, aki úgy emlékszik, hogy sosem járt arra felé. Ha nem ő a halott akkor teljesen értelmetlennek tűnt ez az ellentmondás, ha meg ő a halott, akkor nem szabadna senkinek emlékezni rá. Végül az derült ki hogy pont a nagynénje temetése miatt jött a városba, és azért nem emlékezhetett rá hogy ott volt.

2017. szept. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!