Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Szerintetek, a régen futott...

Szerintetek, a régen futott befejezetlen sorozat végét elárulnák?

Figyelt kérdés
Most legyen szó, élőszereplős, rajzfilmes, vagy bármi más műfajról. Tehát ha nem fejezik be, mert mondjuk meg bukott/nem nézték annyian de téged érdekel a befejezése, akkor elárulnák neked a "kulissza titkokat"? Mit szántak a végének, egyéb nyitott kérdések. Természetesen ha feltudod venni a kapcsolatot kitalálóval.

2017. okt. 29. 13:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem annyira. Lehet,hogy egy másik filmjükben még elsüthetik. Na jó, amúgy olvastam egy-két ilyen vázlatszerűt "Az elveszett világ"-nagyonhosszú sorozatból, hogy milyen részeket terveztek volna, vagy terveznének még. Az ki van rakva a netre, asszem, már magyarul is fennvan. Én szeretném, hogyha befejeznék, nagyon jó kis sorozat.
2017. okt. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A Csillagainkban a hiba c. könyvben szerepel egy író. Neki van egy befejezett könyve, de több szál nincs elvarrva benne. E miatt küld egy e-mailt neki a főszereplőnk, amiben kéri, hogy írja már le, hogy mi lett azokkal a karakterekkel. Erre azt a választ kapja, hogy nem írhatja le, mert ezekkel az információkkal a Főszereplő visszaélhet, és megírhatja, mint folytatás, ezáltál pedig más szellemi munkájával meggazdagodhat.
2017. okt. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Igen, ezekkel az érvekkel egyet is tudok érteni. Mondjuk ami engem érdekelne az rajzfilm sori és nem is túl fel kapott (nem mennék bele mi az xD), nem hinném hogy át vinné az ötletet másba.
2017. okt. 30. 07:04
 4/7 anonim ***** válasza:
77%

Számos esetben azért felesleges elárulni, mert sok esetben egy mangasorozat reklámjaként készül a vonatkozó animesorozat. Mivel az anime gyártása jóval nagyon erőforrást, több alkalmazottat, időt, pénzbeli befektetést jelent, ezért nyilván egy manga készítéséhez mérten a manga történetnek sok esetben csak egy részletét "animésítik meg".


Létezik külön erre vonatkozó managelési technika, mely során nem gond, ha az anime bevétele nulla körüli, mivel ez -ennél fogva- ingyen reklám a vonatkozó mangának.


Mivel sok ilyen anime szándékosan befejezetlen, kíváncsivá teszi az animenézők egy részét a vonatkozó manga olvasására, utóbbi meg a fő bevételi forrás, hiszen a manga készítése sokkal gyorsabban is halad, és sokszor elég ha 1-2 személy készíti, plusz a menedzsment, terjesztés, szóval sokkal kisebb anyagi befektetés a mangakészítés, mint az animekészítés.

2017. okt. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is a válaszod! Biztosítalak róla, hogy ennek nincs manga megfelelője, és nem is anime kategória. Ezért gondoltam, hogy mivel viszonylag "komolytalan" egy mű, így elárulnák a fenn maradt kérdéseket, illetve a további kimenetelét.
2017. nov. 1. 15:01
 6/7 anonim ***** válasza:
52%

Milyen "ennek"? :) Általánosságban tetted fel a kérdést, nem konkrét animére. ;) Ettől függetlenül nyilván nincs minden mangának anime változata, és nincs minden magának anime változata (vagy MÉG nincs).


Sőt, én magam is találkoztam már olyannal, hogy az anime verzió hosszabb volt, mint a megfelelő manga változata.


De ezek a verziók a ritkábbak. Többnyire mangából készítenek animét, és általában kiragadva a manga-folyam egy részét, ahogy fejtegettem. Ezen eseteknek oka általában az, amit írtam itt múltkor erről.


(A többi esetben meg különféle oka lehet, azokat is lehetne fejtegetni persze m,de azok vannak kisebbségben, ergo talán logikusabb volna konkrét anime/manga esetét megvizsgálni a ritkább esetek közül.)

2017. nov. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
52%
Az első mondatomban véletlen ismételtem, bocsi. :D Szóval oda-vissza értsd. ;)
2017. nov. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!