Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mit lehet csinálni, ha nincs...

Mit lehet csinálni, ha nincs ötletem?

Figyelt kérdés

Hobbiból történeteket, verseket és fanficton-öket szoktam írni, ezeket több oldalra is ki szoktam rakni. De mostanában egyre kevesebb időm és ötletem van, pedig 18 alatt vagyok és még nyári szünet is van (különóráról különórára rohangászom, otthon meg tiszta bolondok háza van) Továbbra is rengeteget olvasok. (Most éppen az orosz klasszikusokba ástam bele magam)

Aztán most egy google fordítós lengyel kommentelt valahol, hogy várja a folytatást és már kezdem nyomás alatt érezni magam, szóval valószínűleg ott azért nincs ötletem. 😂

De a többi történetet alig olvassa valaki, szóval nem hinném, hogy nyomás alatt lennék (kommentet meg aztán végképp nem ír senki)

De egyszerűen csak leírok pár sort, de áthúzom mert nem tetszik. Mit lehet tenni ilyenkor? (Bocsánat ha össze-vissza csapongtam, de sietnem kellett.



2019. júl. 24. 10:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hagyj időt magadnak, foglalkozz mással és tereld el a figyelmed. Ha stresszelsz rosszabb lesz.
2019. júl. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

Szia!

Én is írok hobbi történeteket, elsősorban fanficeket, tehát megpróbálok ebben segíteni.


A címkékből láttam: Deviant Arton publikálsz (ott nagyon ritkán olvasnak magyarok ficet), wattán - megint, ha nem vagy aktív, és/vagy unalmasnak tartják a kezdetet, nem kommentelnek, de még csak csillagozni sem hajlandók. AO3 jó kezdet, DE ha nem reklámozod valahol a műved (pl. amatőr írói csoportban az FB-n), akkor újra csak nem fog olvasni senki. Lényeges, hogy több Facebook csoportban lássák: te milyen témában alkotsz. Hirdetni, promótálni, reklámozni kell!


((Ha gondolod: AO3 linket küldhetsz privátban, én is ott vagyok, esetleg olvasnék tőled.)) :)


Ihletet sok mindenből lehet nyerni:

- Képekből (én főleg ebből szoktam)

- Dalokból - az ilyenek a songficek

- Veled, vagy mással történt eseményekből

- Filmekből

- Könyvekből

Nekem még ráadásul félálomban (mielőtt felébrednék, amikor már kezdek ébredezni, de nem teljesen) szoktak a legjobb ihleteim jönni.


A másik, ami akadályozhat, azaz időhiány. Itt is írod a végén: sietned kellett. De miért?

Értem én, hogy különóra meg egyebek, de ami érdekel, arra kellene, hogy jusson idő.


Amikor először olvastam leírva a következőket, én is meglepődtem rajta, de jobban belegondolva, igaz: magunknak írunk! Ám, ha valakinek még tetszik az, amit alkottunk, az csak hab a tortán!


Ha olvasni jut időd, kellene, hogy jusson írásra is, persze csak amennyiben kedvet érzel hozzá, mert parancsra ez nem működik. Van, aki zenét hallgat írás közben, nem is annyira az ihlet miatt, hanem mert az lazítja el, hogy a szavak előtudjanak áramlani az elméjéből.


Nekem csend kell. Ha írok, akkor csendes környezet szükséges, bár írtam már nyüzsis plaza éttermi részen, olyankor kizárom magamból a zavaró zajokat. (Tollal füzetbe is írok, nemcsak billentyűzettel laptopon.)


Szóval meríts valamiből ihletet, és szakíts az írásra időt, mert sztresszel ez nem fog menni.

2019. júl. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi a kérdés?

A korábbi műveidet hol olvashatom el?

2019. júl. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Itt vannak a profiljaim, bár rettenetesen bénák azok amiket írok, hiszen nem vagyok író: [link]

[link]

[link]

(Wattin hülyeségeim is vannak, nem csak történetek/versek/fanfiction-ök)

Valamint most több történetem is átírás alatt van, azok vagy nincsenek kint, vagy csak az első rész van meg belőlük.

2019. júl. 25. 22:19
 5/6 anonim ***** válasza:
89%
Ne mondd, hogy rettenetesen béna vagy, mert nem vagy! És ha nem hiszel magadban, nem lesz olyan jó az egész, mintha el tudnád képzelni, hogy tehetséges vagy! Csak gyakorlás kérdése, és akár még profi író is lehetsz! De ez csak Rajtad múlik... ♥
2019. júl. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Először is felejtsd el azt, hogy béna vagy! Ez, csak egy jó tanács. Ha így gondolsz magadra, akkor stresszes leszel írás közben és ezért van az, hogy nem tetszik az, amit írtál. Próbálj meg koncentrálni a helyszínre és a szereplőkre. Az én könyvem szereplőit színte már a barátaimnak érzem.
2019. okt. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!