Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Elakadtam 😂 Orvos karakter...

Elakadtam 😂 Orvos karakter írása - miért lesz valaki orvos?

Figyelt kérdés

Kliséket kerülném, de azt szeretném ha tényleg gyógyítani szeretne.


Női karakter, 35 környéken, szakterülete a vírusok, járványok kezelése (pl ebola)


Háttértörténetet ötleteket várnék. Ha lehet fordulatosat, ami nem csak egy 100% jó karaktert mutat be.

Nem kell 100 megírni helyettem, inkább csak inspirálódnék 😊


A segítséget köszönöm.



2019. nov. 26. 18:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
41%

Az az alap, hogy életeket akar menteni. Hasznos ember akar lenni.

Kiemelkedően intelligens, így nyilván nem lesz bolti eladó vagy varrónő.

Háttértörténet egy gyerekkori trauma, vagy épp hála: édesanyját, édesapját, testvérét veszítette el, mert az orvosok nem ismerték fel a húsevő baktériumot. A tudomány akkori állása még nem érte el a mai szintet. ezért szakterülete ezek kutatása.

Ha nem akarod "megölni" a szüleit, akkor egy hosszú lefolyású betegség, az ágya mellett imádkozás, és egy lelkiismeres orvos, aki nem hagyta annyiban a dolgot, és akire gyerekként kb istenként tekintett.

2019. nov. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
27%
Lehetett kistestvére is beteg, akit elveszítettek, és az egész családot tönkretette a tragédia. Az anyja utána soha többé nem volt önmaga, a férjétől eltávolodott, elváltak, ezután a nőnek nem volt apja, esetleg anyagi gondok is vbefigyeltek. Tehát egy vírus az egész életét tönkretette.
2019. nov. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
Jó író lehetsz, ha még ezt is idegenekkel találtatod ki.
2019. nov. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
68%

Orvos lehet valaki pénzért vagy az embereken akar segíteni vagy érdekli a tudomány és ötletei vannak.

Ha járványokkal foglalkozik, akkor lehet kutató is, akit lenyűgöznek a mikroorganizmusok és a vírusok. Ha belenéz a mikroszkópba, akkor olyan érzése van, mintha istenként tekintene le egy másik világba, ahova könnyen be tud avatkozni, stb.

Attól még, hogy a munkájával jót tesz lehet véletlen egybeesés is és egyáltalán nem ez motiválja, hogy másokon segítsen, csak a laborok és sejten belüli világban van otthon, az a komfortzónája.

2019. nov. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Fantáziám van, de annyi józan eszem is hogy körbekérdezzek, több szem többet lát, hátha valaki valami olyat dob fel amire nem gondoltam, aztán arra lehet építkezni.
2019. nov. 26. 22:06
 6/15 anonim ***** válasza:
87%
Én orvostanhallgató vagyok. A papám orvos volt. Születésem előtt elhunyt rákban. Soha nem ismerhettem meg. Csak történeteket hallottam róla,láttam képeken,de ő nem élhette meg azt,hogy én megszülettem,hogy felnőttem,hogy most követem az ő útját. Az ő könyveiből tanulok,erőt ad és kitartást az egyetem sötét árnyoldalához. Piciként rákkutató szerettem volna lenni. Mások miatt.
2019. nov. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
65%

Orvosként az a véleményem hogy a kolléganőim 95 százaléka a társadalmi presztízs, a hatalom és az egófényzés miatt választotta ezt a pályát. A maradék öt százalék osztozik a gyermekkori traumán, a családtag elvesztésén meg azon, hogy szimplán ez érdekelte.


Egyébként ha hiteles orvosnő karaktert akarsz, akkor legyen iszonyat nagyképű, elitista, sznob, flegma liba. Kb így hiteles

2019. nov. 29. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
21%
Utolsó, ezzel szerintem saját magadról adtál tökéletes leírást. Még egy ilyen beképzelt majmot.
2019. nov. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
26%
Hát igen. Van egy olyan érzésem,hogy te vagy egy lenéző,beképzelt,öntelt alak.
2019. nov. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
82%

Én azért lettem orvos, mert már gyermekkoromban is lenyűgözött az emberi test működése.


De élénken él bennem az a kép amikor hatodévesek voltunk. Én kicsit izgultam, hogy meg tudok-e felelni az elvárásoknak, jó orvos leszek-e. A kedves kolleginák részéről semmi ilyet nem láttam. Ők már a diplomaosztó előtt hetekkel úgy mutatkoztak be boldog boldogtalannak, hogy Dr. Xy vagyok holott fényévekre voltak attól, hogy igazi orvosok legyenek, semmi nem látszott már rajtuk csak a mérhetetlen egó és gőg. Az külön vicces volt amikor az egyik évfolyamtársnőm kijelentette, hogy neki csak a Dr. kellett és most elmegy divattervezőnek. De a hatalmas egó már megvolt. Sajnos a fiatal kolleginák jelentős részéből teljesen hiányzik a szakmai alázat, nem szeretik a szakmát, nem szeretik a betegeket csak önmagukat. Van egy-két normális, de ilyenből kevés van.

2019. nov. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!