Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Ha mangakák lennétek milyen...

Ha mangakák lennétek milyen shounen mangát írnátok? (Mint One Piece, Dragon Ball stb. )

Figyelt kérdés

2019. dec. 7. 13:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Talán valami hasonlót, mint a Hunter x Huner vagy a Jojo no Kimyou na Bouken.


Az biztos, hogy első körben a harc és mágia rendszer szabályainak és limitációinak a felvázolásával kezdeném, hogy elkerüljem a battle shounenek leggyakoribb hibáját.

2019. dec. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
28%

Egy tipp: Mangát csinálni "nem nehéz". Olyan értelemben, hogy ha tudsz rajzolni, akkor nyert ügyed van. Csak fantázia kell hozzá. Amit én csinálok: (Úgy rajzolok, mint egy 5 éves. XD) Kitaláltam egy történetet egy fiúról, aki még kiskorában elveszíti a kishúgát(megölik egy rablásnál), és a szüleit soha nem is ismerte. Annyit tud, hogy az anyja egyik barátja magához vette, és saját fiaként nevelte. 16 éves korában egy betegség miatt meghal a lány, akit szeretett, majd a temetése után pár nappal eltűnik a holtteste. A fiú teljesen össze van törve, de jobban megismerkedik egy fiú osztálytársával, aki segíti őt mind a történtek feldolgozásában, mind a nyomozásban, ugyanis a nagybátyja rendőr. Valamint megismerkedik (különös körülmények között) egy lánnyal, aki megszólalásig hasonlít a fiú húgára, de nem tudja eldönteni, hogy ez csak véletlen, vagy tényleg a halottnak hitt testvérével találkozott. Később pedig kiderül, hogy a fiú egy kb. 2000 évvel ezelőtt élt istenféleség reinkarnációja, és a feladata megmenteni a világot az emberiség legnagyobb hibájától, az istentől kapott tudás nem megfelelő használatától. Oké, bevallom, ez félig reklám volt. XD


De amire ki akarok lyukadni: Nem kell sem profi írónak, sem profi művésznek lennek. Ezért találták ki a Light Novel-eket, amin nagyon sok manga és anime alapul. Kitalálsz egy világot, kicsit felvázolod, hogy hol játszódik, kik szerepelnek benne, és hogy néznek ki, és már írhatod is az eseményeket. Amikor pedig találsz valakit, akivel jóban vagy, tud rajzolni, és érdekli is a történeted, csapatmunkával gyönyörű mangát tudtok csinálni. Vagy csak folytatjátok az LN-t, és csináltok illusztrációkat a karakterekről, tárgyakról, stb., és így elkerülhetitek sok ember rémálmát, a 6000 oldalas rizsát az útszéli pipacs nyúlrágta szirmáról.


Személy szerint én nem tudok jól kijönni sem a mangákkal, sem a könyvekkel. A mangával azért, mert nem tudom úgy beleélni magam egy fekete-fehér rajzba. Az animékben nagyon jól ki tudják emelni a fontos dolgokat, anélkül, hogy azt bárki megemlíteni. A mangában ez nem jön át. A könyvekkel meg az előbb említett felesleges rizsa a bajom. Szóval én manga helyett az aranyközéputat támogatom, a light novel-t, mert ott csak a lényeget írják le, és azt is meg lehet bolondítani minőségi, színes képekkel. :)

2019. dec. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Ha mangaka lennék és ragaszkodnék is a shounenhez akkor is vígjátékot rajzolnék.

A legtöbb ilyen anime-manga egyszerűen leírható, de vígjátékot nem lehet jól írni( a kivétel annyira ritka hogy elenyésző), mert kiöli a poént és a hangulatot. Példa erre a Grand Blue ami novelként működésképtelen lenne. A tisztelt előző hozzászólónak meg megjegyezném hogy pont a "fölösleges rizsa" miatt jobb a novel mindennél. Sokkal jobban ki tudsz építeni világot és harcrendszert például, valamint olvasóként megérteni, mint hogy leköt és elaltat a vizualizáció, mert esetleg lusta vagy gondolkodni. Persze ízlés dolga, nem bántani akarlak. :)

2019. dec. 10. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Harmadik válaszoló, felesleges rizsa alatt nem az ln-ek tartalmára gondoltam, hanem például egyes magyar könyvekre. Ne mondd, hogy nem viszik néha túlzásba. ;)
2019. dec. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%

Személy szerint inkább készítenék egy josei, SoL mangát, mintsem shounent, de ha ebben kell gondolkodni, akkor valami ilyesmit hoznák ki belőle. Mivel lány vagyok, ezért lehetséges, hogy nem ütném meg szinvonalat.


Adott lenne a főszereplő lány, aki egy triviális okból kifolyólag átkerülne egy másik világba. Gondolom mindenkinek ismerős a szituáció, amikor mész lefelé a lépcsőn és hirtelen elfogynak a lépcsők és jön egy furcsa, sokk hatás féle érzés. Na, ez a lány így jutna be abba a világba.

Egy zöld, virágos réten találná magát, természetesen meztelenül, hogy a férfi olvasóknak is kedvezünk. Körbe néz, feláll, magát takargatja segítség után nézne. Hosszú órák után találkozna egy paraszt kinézetű lánnyal, aki a lány segítségére sietnek, adna neki pokrócot, stb. Egy lovaskocsi rá ülteti és elmennének a közeli faluba. A lány elmondaná, hogy mi a szitu, a paraszt lány pedig meglepődne, de nem gondolná furcsának, mert néha előfordul hasonló, egyáltalán nem olyan ritka dolog, mint azt az ember gondolná. A falu bölcse elé kerülne a lány, aki mesél a világukról, S arról, hogy sok párhuzamos világ létezik egymás mellett, néha pedig előfordul, hogy valami zavar miatt nyílik néhány átjáró, amin egy-egy személy vagy nagyritkán csoport is átkerül egy másik világba. És hogy ez az egész visszaforditható, de ehhez a világ mágiamesteréhez kell fordulni, aki természetesen a világ másik pontján van. Így egy hosszabbak mondható előkészület után a lány útnak indulna, felfedezni ezt a furcsa és különös világot, mindenféle harcot, viszályt, románcot stb áthidalva. Ez lenne az első fejezet rövid összefoglalója.

Ezt írva sok-sok dolog jutott eszembe, különleges gyümölcsök, növények, ételek, állatok, szokások, hagyományok stb.

Kár, hogy nem tudok rajzolni... :'D

2020. jún. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ez nagyon érdekes! :)
2020. jún. 19. 22:02
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm. ^^

Én vagyok a lány főszereplős. :D

2020. jún. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
30%
Én yaoi-t rajzolnék, vagy shonen-ai-t. Mondjuk nem tudok rajzolni, de ha tudnék, tuti inkább ilyet rajzolnék, mert a BL a kedvenc műfajom.
2020. júl. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sajnos én sem tudok rajzolni. Viszont ötletem az lenne. Leginkább felnövés történetekben gondolkodnék. Szeretem a romantikus komédiákat és a mélyebb mondanivalót. Tehát életszerűen mutatnám be egy fiú és egy lány történetét, akik rengeteg viszontagságon átesve és az élet apró örömeit megélve fedezik fel a világot és eközben találnak egymásra, akkor amikor már minden veszni látszik számukra. Legjobb barátokká válnak, majd természetesen a szerelem is kibontakozik köztük. Annak ellenére, hogy két merőben eltérő társadalmi közegből származnak igaz társai lesznek egymásnak. Amolyan dramedy módjára.
2020. júl. 17. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!