Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » A szomszédok, utcai emberek...

A szomszédok, utcai emberek mennyire szoktak foglalkozni azzal, ha valaki füvezik?

Figyelt kérdés

Én nem füvezek, csak gondolkodom/erről beszélgettünk haverommal. Az átlag ember, aki nem tép, akár még el is ítéli a füvet, az sem szokta ráhívni valakire a rendőröket, vagy? Ha mondjuk ülök a kertben nyáron, és a szomszéd megérzi, akkor ti mennyire foglalkoznátok vele? (Ha ti lennétek a szomszédom helyében) kihívjátok rendőröket, vagy csak megjgyzitek, hogy xy már megint tép. Illetve hogyan lehet lebukni? Ha egy éppen arra járó rendőr érzi meg?


Előre is köszi a válaszokat. Várom egyaránt a füves és nem füves válaszolók véleményét?



2020. febr. 11. 22:12
 1/2 anonim ***** válasza:
55%

El nem tudom képzelni, hogy érezhetné meg a szomszéd. ALAP, hogy úgy oldja meg az ember, hogy ne szálljon a füst olyanra, aki nem kér belőle. A szomszéd azért nem fél méterre van, nem nehéz. Nekünk rendőr a szomszédunk, és sose volt ebből para, nem lihegünk egymás szájába egy méterről.

Én személy szerint nem hallottam még olyanról, hogy valakit szimplán a fogyasztás miatt büntettek volna meg, de egyébként lehetséges, lebukni szerintem a legesélyesebb elszólás útján (valaki meghallja hogy erről beszélsz), szag alapján és esetleg látvány alapján, ha combos 20 centiseket szeret az ember gyártani.

2020. febr. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hidd el, hacsak nem akar veled kitolni a szomszéd, senkinek sem jut eszébe, hogy ezzel felnyomjon. Én egy kulturált lakóparkban élek Budapesten, többnyire fiatal vagy középkorú lakókkal. Egyszer, a cigi vége felé, szanaszét kenve az erkélyen, a semmiből, jól megnyomott hangsúllyal rám szólt a mellettem lakó (képzelheted az arckifejezésem, nagyon megijedtem :D), hogy belül is érzik, és hogy ott ne szívjak már. Megértettük egymást, és megköszöntem, hogy milyen jól kezelték. Bent nem szívok, mert még a szüleimmel élek, nem ítélik el meg semmi, csak az illatát nem szeretik. Így maradt az egyetlen opció, a lakópark mellett van egy kiserdő, ahova mindenki jár vagy sportolni, vagy túrázni, vagy kutyát sétáltatni, stb... én odajárok cigizni. Nem lehet úgy elbújni, hogy a cigi közben ne sétáljon el a közeledben valaki, így csak leülök az első padra. Így megy már másfél éve, soha nem volt belőle gond, sőt, többnyire pozitív visszajelzést kapok az emberektől, pl. kacsintást, vagy egy real-life lájkot :D


Persze nekem szerencsém van, aránylag tájékozott, nyitott errefelé mindenki, de életem során még senkivel sem találkoztam aki egy spangli miatt feljelent valakit.

2020. febr. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!