Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Hogyan lehetnék szinkronszínés...

Hogyan lehetnék szinkronszínész? Vagy akár ilyen NatGeo-n felolvasó? Vagy esetleg ott szöveg író? (ne jelentsétek, tudom van már ilyen kérdés, de még egy értelmes válasz sincs rá)

Figyelt kérdés

És értelmes válasz alatt azt értem, hogy akinek köze van hozzá, kérem fejtse ki, hogy hogyan lehet ezt elérni? Milyen iskolát/tanfolyamot kell elvégezni? Vagy hova kell jelentkezni meghallgatásra? 23 éves vagyok, de engem nagyon érdekel a történelem bármelyik korszaka, vagy a biológia bármilyen témája, komolyan, és nagyon szívesen olvasnék-írnék ilyen szövegeket, vagy mondanám alá. (angol tudásom van és nyilván bármi mást is meg tudok tanulni, ha szükséges) Vagy "csak" simán szinkronszínész is lennék, akár csak mesékhez, de filmekhez is, mindegy hogy ZS vagy A kategória. Sokan mondják, hogy kellemes és megnyugtató a hangom, és szerintem a tehetségem is meg van hozzá.

Senkitől nem várok kioktatást, sem véleményt. Enegem a válasz érdekel a kérdéseimre, hogy ezeket a céljaimat miként érhetem el?



2020. febr. 19. 09:41
 1/4 anonim ***** válasza:
48%

Olyan szinten nem számít, hogy mi érdekel téged, hogy csak na! A lényeg, hogy milyen hangorgánumod van, illetve képes vagy-e megfelelni az adott kérésnek (a nagyobb stúdiók meghatározzák a hangfekvést a szinkronhoz és lekáderezik előtte a jelentkezőket.)


Ki mondja? Anyukád? A boltos? Az semmi! Szinkronszínészet az nem abból áll, hogy mondod a szöveget. Ritmusérzék, színészi tehetség is kell hozzá, amúgy pont most akarsz szinkronszínész lenni, mikor 30% alá akarja szorítani a kormány a szinkronos filmek arányát? (Ez az egyetlen helyes intézkedésük amúgy). Pont azért, hogy eredeti nyelven, és főleg angolul nézzenek filmeket az emberek! (Finnországban pl nincs is szinkron már! Még a mesék is feliratosak!!!)


Szóval elvégzed a színészetit, aztán lehetsz szinkronos a nem létező szinkronszakmában!

2020. febr. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ja igen, 23/F. És a legfontosabb: nem ebből élnék meg, elég sok másik szakmám is van már, jelenleg is 1 éve fix állásom egy előző 2,5 év utáni után, szóval másból megélek lazán, ezt főleg azért csinálnám, hogy további ismereteket szerezzek (mert szeretem ezeket a témákat) és pénzt is csináljak ebből, ne a szabadidőm menjen vele, és mert mint említettem: lehet, hogy "jól állna" nekem a szakma.
2020. febr. 19. 09:52
 3/4 anonim ***** válasza:
Próbáltál már jelentkezni? Mit mondtak? Rádió felolvasóként is próbálkozhatsz, de ilyen helyekre szerintem nagy könyöklés van.
2020. febr. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Utso:

Nem probaltam meg, mert nem vagom mi-hogy merre, ezert tettem fel itt a kerdest, hatha kapok oszinte tapasztalatokat. XY cikkek alapjan nem akartam tajekozodni, hogy kibol hogy lett, mert az ugysem igaz reszben.


Azt gondolom, hogy szinsz suliból-csaladbol-ismerosi korbol konnyu bekerulni, vagy vezet oda ut, de annyi es annyi karakter letezik a vilagon akar rajzfilmben, akar amiket korabban mondtam, hogy bizom benne, hogy van meg az iparban 1-2 hely. Csak a kerdes, hogy hogy juthatnek el odaig, hogy jelentkezzek-felvegyenek?

2020. febr. 20. 09:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!