Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Ha egy fanartra rá akarom...

Ha egy fanartra rá akarom írni az adott (anime) karakter nevét, katakana v. hiraganaval kell?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 28. 19:56
 1/5 anonim ***** válasza:
23%
Lehetőleg olvashatóan kell.
2020. ápr. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ahogy akarod, de ha nagyon pontosan szeretnéd, keress rá, hogy írják eredetileg az adott karakter nevét.
2020. ápr. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
38%
írd latin betűkkel, de ha annyira japánul akarod akkor kanjival írják
2020. ápr. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#2

rákerestem és mindkettőt találtam, ezért nem vagyok biztos benne 😅


#1, #3:...

2020. ápr. 28. 23:44
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A japánok háromféle írásmódot használnak egyszerre.


A katakanát szinte kizárólag a külföldi szavakhoz, idegen nevekhez, amelyek még nem épültek be a japánba (pl. pizza, hamburger, taxi, Jennifer, Thomas, Amerika stb)


Szóval hogyha az anime szereplői nem bevándorlók vagy nem külföldi nevük van, hanem rendes japán, akkor tutira nem katakanával kell írni a nevüket. :D


Szóval a kanji (kínai írásjelek) és a hiragana (japán írásjelek a hagyományos japán szavakra) keveréke lesz inkább, mivel ezt a két írásrendszert akár egy szavon belül is lehet használni.

Viszont amennyire én tudom, a személynevekre szinte mindig a kínai írásjeleket használják, és NEM a japán hiraganát.

2020. máj. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!