Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Miért unatkozok mindig a...

Miért unatkozok mindig a szabadidőmben? Miért nincs kedvem semmihez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a baj, hogy nagyon sok szabadidőm van és egyszerűen túl sok az energiám.

Egyszerűen utálom a semmittevést, viszont a legtöbb dolog unalmas számomra.

Nem szeretek olvasni, filmet nézni, semmi dolgom nincsen, telefonozni unalmas, rajzolni, énekelni nem tudok, a házimunkával már készen vagyok, tanulni nincs kedvem...

Egyedül a sport az, ami le tud kötni pár órára, de az sem ér sokat.

Általában egész nap csak álmodozok vagy szomorkodok, vagy unatkozok.

Soha nem vagyok fáradt, de mindent unok, nincs kedvem semmihez. =/

Csak addig nem unatkozok, amíg sportolok. Addig fülig ér a szám. :)

De a futáson kívül nem vagyok jó semmiben.

Nagyon sokat csalódtam már magamban.

Az iskolában mindig is kitűnő tanuló voltam, most is az vagyok. Ráadásul úgy, hogy nem tanulok szinte semennyit.

Amit egyszer elolvasok, utána tudom is.

Ez elsőre szerencsének tűnhet, tudom, hogy nagyon nehéz a problémáimat átérezni, de rossz érzés, hogy semmi sem érdekel.

Az iskola sem.

Társaságba járni sosem szerettem, eddig mindig is jól érzetem magam egyedül.

Most sem ha közösségbe megyek, sem egyedül nem lesz jobb a helyzet.

Egyszerűen annyira unatkozok és lehangolt vagyok, hogy szinte semmi nem érdekel.

Bármit közömbösen végig tudnék nézni.

Folyamatosan azt érzem, hogy nem történik semmi, szomorú vagyok, unatkozok, elegem van mindenből.

Úgy érzem, hogy még az is jobb lenne, ha lenne valamilyen fájdalmas sérülésem vagy betegségem, mert az sokkal kisebb szenvedés lenne nekem mint ez a folyamatos unalom meg szomorúság. :(

Akkor legalább történne is valami...

A testi fájdalmat különben is alig érzem, de lelkileg minden nagyon megvisel.


Szerintetek mi történhetett velem?

Körülbelül kettő éve kezdődött ez el, azóta csak egyre rosszabb.

Ha nagyon sok feladatom van, jobb lesz valamivel.

Mindig vannak jobb és rosszabb időszakok, most szerintem egy rosszabban vagyok.

A szüleimmel nagyon rossz a kapcsolatom, velük nem tudom ezt megbeszélni. Meg mást sem. :(


Most mit tegyek?

Szerintetek mi történt velem?

Köszönöm a segítségeteket!


16 éves lány



2020. máj. 16. 16:54
 1/3 Barbi2020 válasza:

Szia

Esetleg ha tudsz menny el egy pszichológushoz és ezt meséld el neki. Antidepresszánssal megváltozna az életed, de mivel 16 vagy így szerintem más lesz a megoldás.Esetleg legjobb barátnőd nincsen?Vagy esegleg kisállatka sokat segítene. Kezdj el szedni vitaminokat,és nézesd meg nem e vagy vashiányos 🙂 akkor levert és fáradtabb lustizosabb az ember.

2020. máj. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nagyon kár, hogy egy ilyen jó fejű ember, mint Te kihasználatlanul hagyja szellemi képességeit, és unatkozik, mert nem érdekli semmi.
2020. jún. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kezdj el játszani valamilyen hangszeren! Nem kell hozzá tudni énekelni, én sem tudok. Teljesen más dimenzióba kerülsz tőle. De ha ez nem jó, próbálj ki új dolgokat, hátha valami megtetszik. A rajzoláshoz nem kell feltétlen tudni rajzolni. Egy kisgyereket se zavar hogy nem profi, simán csak élvezi a folyamatot. És semmi esetre se szedj depibogyót!
2020. júl. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!