Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Szeretnék realisztikusan...

Szeretnék realisztikusan rajzolni. Hol kezdjem el? Tudnátok könyveket, youtube csatornákat .. stb ajánlani?

Figyelt kérdés
Van egy alap rajztudásom, amit szeretnék annyira felfejleszteni, hogy grafittal, színes ceruzákkal és festékkel is élethűen tudjak alkotni. Az arányok betartásával is vannak gondjaim, erre is várnék tippeket! Köszönöm! :)
2020. jún. 1. 13:20
 1/1 anonim ***** válasza:

Régi kérdés, azért ide kaparok valamit.

Írd be googleba. Rögtön kidob százhatvan félét, de ha arány problémáid vannak előtte azon segíts.

Legjobb tipp rá. Állj be egy egész alakos tükör elé egy rajztáblával. Rajzold a lábaid. A derekad, mindened. Oldalról. Arcod is tükörből.

Fotózz le valakit vagy kérj meg hogy fotózzon le különböző pózokban. És másold le. Ezzel tudod legjobban megtanulni az arányt es hogy a mozdulatodnak rajzon súlya legyen.

Meztelenül rajzolj. Mármint érted.

Ruhát csak aztán. Azt is nézd meg a ruhadarabok anyagtól függően hogyan állnak rajtad. Milyen az esésük. Ha ezek megvannak utána a színezés.

Erre nincsenek tippjeim. Előzőekre is csak az elcsépeltek. Bámuld, mit akarsz rajzolni, jól nézd meg és próbálkozz. Ez nem hasnolít? Na mégegyszer. Csak így lehet fejlődni.

De igazából ha megvan az alap tudásod, és már magadtól is mennek mindenféle pózok vagy fejből is egy arc alapjai. Nem kidolgozottan, de tökéletesen felismerhetően és mástól elkülöníthetően, akkor utána a reális rajzolás csak idő kérdése és megfigyelés. Festéshez ötletem sincs. Életemben 3x fogtam ecsetet kb.

A sablont mondtam de remélem segített.

2021. jún. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!