Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Melyiket szeretitek jobban?...

Melyiket szeretitek jobban? (szavazás lent)

Figyelt kérdés

Tehát, egyik barátnőmmel vitatkoztunk a minap, hogy vajon Marvel vagy anime/manga fanok vannak-e többen. Mert ő nagyon imádja az animét én pedig a Marvelt, viszont ez fordítva nagyon nincs így. Igen, unatkoztunk...

A kérdésem, igazából az, hogy te milyen fan vagy, melyiket szereted jobban?

Igazából ez csak egy szimpla felmérés, hogy melyik közösség nagyobb itt. Tudom, hogy nem igazán összehasonlítható a kettő.

Mindenkinek köszönöm, aki szavaz! :)



2020. aug. 10. 20:14
A kérdező szavazást indított:
Anime/manga
Marvel
Mindkettőt nagyon szeretem, nem tudok dönteni
Egyiket sem szeretem
96 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
(≧∇≦)/
2020. aug. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Inkább anime/manga. Ha nyugati képregény, akkor meg Dark Horse Comics.
2020. aug. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

#2


Az elmúlt pár évben az Image is egyre több jó képregényt kezdett el kiadni. Nem hittem volna, hogy 2020-ra az Image lesz az, ami a kilencvenes években a Vertigo volt.

2020. aug. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én az egyiket sem szeretemben vagyok, ismerősi körben meg talán egyenlően oszlanak meg durván akik egyiket vagy másikat szeretik.
2020. aug. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az más kérdés azért hogy melyik a népszerűbb, minthogy melyiket szeretjük jobban.

Hogy melyiket szeretik jobban nem nagyon tudok, de nem is nagyon akarok válaszolni, mert én nem akarok a saját véleményem szerint kihirdetni hogy melyik az. (•~•)

Én viszont jobban szeretem az animéket és mangákat. A keleti kultúra és hasonlók vonzanak inkább. (≥•≤)


Nagy fanja nem vagyok a Marvelnek, de egy-két filmje tetszik.

2020. aug. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%
Ez a kérdés nem fair. Sokkal de sokkal több anime/manga van mint Marvel film. Amúgy sem értem ezt a szót, hogy "animefan". Olyan mintha azt mondanád, hogy "filmfan" vagy "sorozatfan". Nem lehet összességében kijelenteni, hogy szeretem a filmeket/animéket/sorozatokat. Mivel mindegyik különbözik, van olyan, amit szeretsz, és van olyan, amit nem.
2020. aug. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű, hogy az animések vannak többen. Lényegében ez már egy kultúra míg a marvel csak jelenleg felkapott dolog.
2020. aug. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az a kérdés, hogy hol? Magyarországon? A világon? Japánban? Amerikában?

Általában a lányok között több az anime/manga kedvelő, s nyilván mivel Japánból jön ez a dolog, ott biztos többen szeretik, mint a Marvelt.


Nagyon kicsi a réteg, ami mindkettőt lefedi. Én képregényeket gyűjtök, de aki mondjuk szuperhősöset vesz, az már más fajtát sokszor nem is szeret, lehet nem is olvas egyáltalán.

Sokszor látom azt, hogy valaki kedveli a Marvelt, de a DC-t azt meg el sem olvassa. Vagy kiadón belül, a Pókembert kedveli, de mondjuk az X-ment nem szereti...

Vagy, amit írtak fentebb is, szereti valaki a Marvelt, DC-t, de a felnőttebbeknek szóló Dark Horse, Image stb. kiadványait a kezébe se veszi.


Sok oka van...én is gyűjtöttem szuperhősös-képregényeket, de annyi volt a megjelenés, hogy mangára már nem jutott keret...

Akkor nem tetszett, hogy a manga fekete-fehér, meg az ábrázolás is elég érdekes (irreálisan nagy szemek, különféle állatok élő szereplőként stb.). Meg, ahogy írták is fentebb, egy-kettő, amit megnéztem jobban bejött, másikból meg egy részt nem tudtam megnézni, mert annyira nem érdekelt.

Én is szerettem anno a Dragon Ballt, Dragon Ball Z-t, Sailor Moont (ezeknek a Magyarországon megjelenő képregényeit gyűjtöttem is, s máig megvannak), Pokémont, Digimont ezeket még volt időm is nézni, de utána másra már nem jutott.


Amúgy Magyarországon is inkább a 2000-es évek elején volt a legnagyobb hype szerintem a manga-anime körül. Jelenleg meg már nagyon manga sem jelenik meg a könyvkiadóktól (épp ezt ecsetelte Bayer Antal nemrég, aki képregénykiadással foglalkozik és különféle statisztikákat vezet a képregény megjelenésekről), úgyhogy ott elég jócskán visszaesett az érdeklődés. Felnőtt egy új generáció, akiket szerintem teljesen más dolgok érdekelnek...

A Marvel-rajongás is olyan, hogy lehet most felkapták egy időre, de majd kifullad ez is, ha kevesebb film, képregény lesz belőle vagy bejön valami más helyette...


Én is alapvetően Marvel-rajongó vagyok amúgy, de más képregényeket is kedvelek.

2020. aug. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésnek ilyen formában nem sok értelme van, mert a Marvel nem fedi le a nyugati képregényipart.

De ha átfogalmazzuk, szerintem keleten jóval fejlettebb ez a médium, sokkal több értékes dolog született belőle, ugyanakkor sajnos sokkal több szemét is.



Személy szerint az MCUval nincs bajom, a legtöbb film minimum nézhető-jó kategóriában van viszont a Marvel/DC képregények sosem tudtak lázba hozni, ugyanazok a tropeok ismétlődnek a végtelenségig pont mint a shonenekben, de utóbbiban legalább a világépítés érdekes szokott lenni.

Vannak persze igényes nem-szuperhősös nyugati képregények de nagyon kevés olyan ami annyira jól kihasználná a médium erősségeit mint pár manga teszi (Goodnight PunPun, NGE, Vagabond, Berserk, Space Brothers és tudnám még sorolni)

2020. aug. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!