Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Vászonzsák...

Mi a véleményetek a Vászonzsákoslány youtuberről mióta megváltozott?

Figyelt kérdés
Régen úgy gondoltam, hogy az egyik legjobb magyar internetes tartalomgyártó, nagyon szerettem a videóit. Mióta vegán lett, teljesen kifordult önmagából. A zero waste (amire a csatornája épült, és amiért a legtöbben feliratkoztak rá) háttérbe szorult, és agresszívan térítő vegán tartalmakat tölt fel. Azon akadtam ki nagyon, mikor a húsevőket gyilkosnak nevezte... Rengeteg negatív kritikát kap, ami miatt természetesen mindenki hülye, és véletlenül sem vele van a probléma (persze nyilván vannak vállalhatatlan, anyázó, unintelligens kommentek, de most nem ezekről beszélek). Nem iratkoztam még le róla, mert várom, hátha feltölt valami olyasmit is, amit régen megszokhattunk tőle, és a vegán videóit próbálom ignorálni, de tényleg óriásit csalódtam benne.

2020. szept. 19. 12:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
71%
Nekem egyáltalán nem tűnik agresszívnak. Azzal a szándékkal készíti a vegán tartalmakat, hogy segítse azokat, akik szintén vegánok vagy szeretnének azok lenni. Sose értettem, miért van az, hogyha egy tartalomgyártó elkezd valami más jellegű téma iránt érdeklődni, mint amivel eddig foglalkozott, akkor miért kell rögtön elkezdeni kritizálni, csak mert téged már a újabb témái nem érdekelnek. A saját csatornáján hadd csináljon már arról videókat, amik őt érdeklik és amikkel szívesen foglalkozik! Nem kötelező nézni, vannak más zero waste videósok is.
2020. szept. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de aki a kiskorú nézőinek azt mondja, hogy gyilkosok, azért mert húst esznek, az igenis agresszív.
2020. szept. 19. 13:21
 3/19 anonim ***** válasza:
48%

Nagyon polgárpukkasztó kérdés, gratulálok!

Előszöris, én semmilyen változást nem tapasztalok, a csatornán még mindig a zero waste-séggel, fenntarthatósággal kapcsolatos tartalom van (de ha nem is az lenne, kit érdekel, az ő csatornája, azt csinál amit akar). Ennek a mozgalomnak a vegánság szerves része. Tekintve, hogy minden nap ennie kell az embernek, elég fontos téma egy tudatos növényi étrend követése, de maga a vegánság is teljes mértékben összekapcsolható a fenntarthatósággal. Őt most ez a téma érdekli. Szerintem te csak simán azok közé tartozol, akik szívesen beállnak a zero waste életmódba addig a pontig, amíg valami olyan változást kéne meglepniük, ami csorbát ejtene a személyes kényelmükön és élvezeteiken. Ezért foggal körömmel próbálják eltolni, tagadni az adott dolgot. De ezzel tudod kit csapsz be egyedül.

üdv, egy nem-vegán

2020. szept. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
A zero-wastenek pont az a lényege, hogy kiiktatsz olyan dolgokat az életedből amelyek, súlyosan károsítják a bolygót, DE addig a pontig, amíg ez neked nem jár drasztikus lemondásokkal, kényelmetlenségekkel, ergo ameddig nem keseríti meg az életedet, illetve a legkisebb lépés is sokat számít. Ezeket mind-mind Évi mondta régen :) Emlékszem volt egy zero-waste fesztiválon is, ahol egy francia zero-waste guru kifejtette, hogy ezt a mozgalmat a vegánok nem sajátíthatják ki maguknak.
2020. szept. 19. 13:34
 5/19 anonim ***** válasza:
26%

Neked mi is a bajod a vegánokkal?

Melyik vegán akarja egyáltalán kisajátítani magának a zero-waste-séget?

2020. szept. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
32%
Igen, pontosan ezt mondta, és így is van. Ha neked nem fekszik valami a zero waste életmódon belül, mondjuk a vegánság, akkor azt egyszerűen kihagyod. Ettől még más embereket érdekelhet a vegánság témakör, mert bármennyire is meglepő, nem célzottan csakis neked készíti a videóit az a lány. Épp ezért írtuk, hogyha téged nem érdekel a vegánság, mint olyan, akkor nem kötelező nézni az ezzel kapcsolatos videóit, vannak nem vegán tartalmai is még mindig. Én se nézek focit, mert engem az nem érdekel. A te énközpontú logikád szerint el kéne járnom focimeccsekre és ott hőbörögni, hogy minek kell focizni, miért nem játszanak inkább a focisták sakkot, mert én azt jobban szeretem.
2020. szept. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

"nem célzottan csakis neked készíti a videóit az a lány"

"Melyik vegán akarja egyáltalán kisajátítani magának a zero-waste-séget?"


Fent kifejtették politikailag korrekt módon, hogy ha nem vagyok vegán, akkor bármit teszek a környezetért, menjek el a... mert van pofám húst enni :)


Nem mondtam, hogy nekem kell készítenie a videókat, sok embernek nem tetszett, akik hangot is adtak ennek, ki intelligens ki kevésbé intelligens (ezt én is elítélem) módon, ezért kapcsolta ki a komment szekciót.


Még mindig nem azzal van bajom továbbra sem, hogy vegán, tőlem mindenki azt eszik (értelmes, emberi keretek között), amit szeretne. Nekem a tálalással van problémám. Érdekes a gyilkosozó kirohanása felett mindenki átugrik. Legújabb posztjában már egyenesen forradalmárnak nevezi magát, mert elment tüntetni egy vágóhíd elé. Már csak nyomokban tartalmazza azt a kedves, értelmes lányt, aki régen volt... Persze, nem kötelező nézni, de ha szeretsz valakit vagy valamit, aki/ami drasztikusan megváltozik, azért azon felhőkölsz.

2020. szept. 19. 14:13
 8/19 anonim ***** válasza:
43%
Nekem nagyon is úgy tűnik, hogy te azt várod el, hogy teljes mértékben a te véleményeddel és értékrendeddel egyező módon videózzon Évi. Ha valamiben neked más a véleményed, mint neki, és ha valami olyasmit tesz, amit te már nem tennél meg, akkor neked ő már nem elég kedves és értelmes. Nagyon sok ember nem tudja, hogyan kell helyesen tartalmat fogyasztani. Te és sokan mások is azt gondoljátok, hogy a tartalomgyártóknak csak addig lehet saját véleményük, amíg az szembe nem megy a tiétekkel, és amint valami olyat mondanak, amivel nem értetek egyet, rögtön meg a hiszti, hogy régen nem ilyen volt, megváltozott, a fejébe szállt a hírnév meg ilyesmi.
2020. szept. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Szövegértési skilljeid a nullához konvergálnak, úgyhogy nem is folytatom ezt a "vitát". Köszönöm, hogy vetted a fáradságot, és billentyűzetet ragadtál.
2020. szept. 19. 14:31
 10/19 anonim ***** válasza:
30%
9-es! nem baj ha magaddal beszélsz, de azért nem kell beírni egy kérdésed alá. 🤣
2020. szept. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!