Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Irán-ban tényleg április 1...

Irán-ban tényleg április 1 napján van a nemzeti ünnep? (Bolondok napján?)

Figyelt kérdés
Bolondokat ünneplik vagy mi?

2020. okt. 16. 16:40
A kérdező szavazást indított:
🟢 Igen
🔴 Nem
3 szavazat
 1/4 A kérdező kommentje:
/!\ A szavazás nem kapcsolódik a 'Bolondokat ünneplik vagy mi?' (Poén) hez, csak aszt akarom tudni hogy tényleg ÁPRIL 1. Van e a nemzeti ünnep Iránban?
2020. okt. 16. 16:42
 2/4 anonim ***** válasza:

A "bolondok napja" nem ünnep, rengeteg kultúrában ismeretlen fogalom (200 országból talán 20-ban sincs hagyománya). Így bárhol lehet hivatalos napja bárminek.


Iránban az iszlám köztársaság napja egy mozgóünnep, ami ugyanúgy a tavaszi nap-éj egyenlőséghez van kötve, mint mondjuk máshol a húsvét. Így előfordulhat, hogy április 1-re esik, de nem fix nap.

[link]

2020. okt. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem ünnep nap a bolond nap. Eszt akartam értelmezni, de köszi a választ
2020. okt. 16. 17:16
 4/4 kretens válasza:
49%
Én már jártam Iránban.Irán egy iszlám vallású ország és az országon belül más vallású emberek is szabadon gyakorolhatják hitüket.Mint minden országnak nekik is van alkotmányuk és törvényeik.A nyugati média lejárató kampánya köszönő viszonyban sincs a valósággal.A nő és gyerekgyilkosokat felakasztják Teherán főterén a visszaeső tolvajoknak meg levágják az ujját.Vallásgyalázásért hosszú börtönévek járnak.A nőknek több jogaik vannak mint bármelyik más iszlám országban.Nem hódolnak be idegen hatalmaknak.Ők soha sem lesznek adósrabszolgák.Az igazságtalan embargók ellenére a gazdaság stabil.A hadseregük komoly modernizáláson ment keresztül.Irán már több saját műholdat is föld körüli pályára állitott.A rakéta technológiájuk mint védekezés mint támadás terén elrettentő erejü.Örményországgal jó viszonyt ápolnak.Az Iráni emberek többségének a mentalitása és igazságérzete hasonló mint nekünk Magyaroknak.Pontosan tudják hogy az Örmény-Azeri konfliktus is egy kivülről generált gusztustalan érdekháború a befolyásszerzés céljából.
2020. okt. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!