Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Milyen hobbijaitok vannak,...

Milyen hobbijaitok vannak, mikor kezdtétek és milyen rendszerességgel csináltátok? Szabadidőtökben mit csináltok, mi a kedvenc időtöltésetek ?

Figyelt kérdés

2020. dec. 4. 03:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Sok hobbim van.

Szeretek olvasni. Igazából akkor olvasok, amikor épp megjön a kedvem, nincs időhöz kötve. Kb. 2,5 éve olvasok csak, az utóbbi években kaptam rá, előtte évekig nem nyúltam könyvekhez, pedig 10-11 éves koromban sokat jártam könyvtárba.

Szeretek írni is. Ezt ritkábban szoktam, mondhatni, néha lusta vagyok hozzá, de rengeteg történetötletem van, amiket néha-néha lefirkantok. Ezzel már évek óta foglalkozom, 2013-ban kezdtem el az első történetemet (akkor voltam olyan 11 éves), és szerintem azóta baromi sokat fejlődtem.

Néha szoktam rajzolni is. Annyira nem vagyok jó benne, csak akkor rajzolok, ha nagyon-nagyon megtetszik egy rajz (akkor azt lemásolom), vagy támad egy-egy ötletem. Mostanában leginkább online órák alatt szoktam (OKJ-n), mert mikor a tanár magyarázza az anyagot, jobban tudok koncentrálni a mondandójára, ha az agyam mellette lefoglalom valamivel. Erre tökéletes a rajzolás, mert így nem kalandoznak el a gondolataim, és tudok mindkét dologra egyszerre figyelni.

Mostanában az új hobbim a videóvágás. MV-ket szoktam készíteni Youtube-ra a kedvenc sorozatomból. Nyár végén álltam neki ennek :) Igazából ezzel is csak akkor foglalkozok, ha megjön hozzá a kedvem, nincs időhöz kötve, de mostanában az olvasás mellett ezt részesítem előnyben.

Ha pedig olyan hangulatom van, sorozatokat nézek. Este szoktam leginkább, amikor már elég fáradt vagyok a vágashoz/olvasáshoz, de még nem elég fáradt, hogy lefeküdjek aludni. Mostanában az ázsiai sorozatokra kattantam rá, de azokból sem a gagyi vígjátékokat nézem, és meglepő, hogy milyen jó sorozatok kerülnek ki pl. Koreából vagy Kínából.

2020. dec. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is elég vastagon kitöltöm az időmet hobbikkal.


1. Olvasás. Nem annyira hobbi, ingázóként inkább kihasználom ezt az üres időt. Ezt kb. 14-15 évesen kezdtem. Hétköznapokon napi 1 óra.


2. Gyúrás. Heti 3-4 alkalommal 1-1,5 óra. Munka után egyenesen a konditerembe vezet ilyenkor az utam. Mostanában értelemszerűen parkolópályán van. Ezt nem rég, csak egy éve kezdtem.


3. Videojáték. Rendszertelen. Leginkább hétvégente napi 1-2 óra. Alkalmanként videózok is a témában, de nem nevezném youtuberkedésnek. Inkább csak mint videógaléria használom a csatornát. Ha nézik, nézik, ha nem, nem. Ezt gyakorlatilag 6-8 éves korom óta űzöm.


4. Retro hardver és gaming. Rendszertelen. Régi számítógép komponenseket gyűjtők és legózok össze. A kedvencem a Pentium 1-3 korszak, de mostanában többet foglalkozok a 386-486 korszakkal. Többé-kevésbé 10 éves korom óta, de akkor még nem retró céllal, csak szimplán a nyakamba szakadt pár öreg PC és alkatrész és csak játszottam velük.


Emellett szeretnék belefolyni az illusztrációk készítésébe, de nehezen találom meg a motivációt, hogy elég rendszeresen csináljam ahhoz, hogy fejlődjek.

2020. dec. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!