Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mi az oka annak, ha valaki...

Mi az oka annak, ha valaki nem tud rajzolni?

Figyelt kérdés
Még akkor sem ha évek óta gyakorol

2021. febr. 4. 09:59
 1/7 anonim válasza:
87%
A válasz magától értetődő, nincs hozzá tehetsége, esetleg nem elég kitartó. Valami másban jó, nem ebben.
2021. febr. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
jó kérdés, én pl elég tehetséges vagyok egy adott üvegfestési technikában, de se rajzolni, se rendes festékkel ecsettel festeni nem tudok. szerintem előző életünkben összetörtük az összes ceruzát oviban, és ez a karmánk, hogy most nem engedelmeskednek.
2021. febr. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Én rajzolni tudok festeni viszont képtelen vagyok. Annyira remeg a kezem ha ecsetet fogok hogy inkább bele se kezdek. Lehet gyakorolni kene és menne de igazabol nem is nagyon vonz a festészet
2021. febr. 11. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

Szia Kérdező!


Az ok a saját látásmódhoz való makacs ragaszkodás lehet!


A rajzolásban sok technika és elméleti elv/szabály van. Alapvetően jó, hogy ha van érzéke az embernek a művészetnek, de az önmagában kevés. Tanulni is szükséges, hogy kiteljesedj. A tanuláshoz pedig meg kell tanulni több féleképpen nézni a művészetedet, mert a művészet ugye szubjektív. Például, az arányaidat, a tónusaid árnyalatát, a tónusozásod technikáját, a perspektívádat. Ezért szokták mondani, hogy kell egy elszántság és egy hűség a szakmához. Én makacsul azt hittem, hogy jól csinálok technikákat, aztán rájöttem, hogy amit csinálok, az nem megfelelő. Ezért elkezdtem technikákat tanulni, a dolgok hogyan-ját interneten keresztül.


A megoldás az lehet, hogy ha megtanulod magadat elemezni, nem lenézni/legjobbnak tartani. Ez után keress olyanokat, akik értenek a témához. Az interneten is sok ilyen ember akad. Ez után csemegézz a segédanyagokból éppen aszerint, amin fejleszteni akarsz.


Remélem, hogy tudtam neked, vagy bárki másnak segíteni!

2021. febr. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%
A gyakorlás nem feltétlenül elég. Ha ugyan azt csinálod rosszul körbe körbe és nem látod a hibát, nem tudod javítani és nem fejlődsz. Minden tanulható, ahogy ez is. Exem járt rajztáborba, ő ott tanult meg mindent. Illetve youtube biztos tele van tutorialokkal már erre is.
2021. febr. 15. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
3.válaszoló vagyok. Én mindig úgy rajzolok hogy leülök és egy üres papírra kezdem. Viszont vannak akik benégyzetezik a papirt (és a képet is amit rajzolni szeretnének) mert elvileg konnyebb. Ajánlom hogy próbáld ki de én pl képtelen vagyok úgy rajzolni. Egyszerűen nem megy. Nekem egyben kell csinálnom és nem tudom apró négyzetenkent készíteni a rajzot. Próbálj ki több módszert pinterest YouTube tele van tutorialokkal.
2021. febr. 15. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én rajziskolába jártam, az ajtó felett volt egy felirat, hogy "A rajz tanulható".

Egyik fő dolog valóban a gyakorlás, de nagyon fontos, hogy ki kell lépni a komfortzónából, és egy csomó olyan dolgot rajzolni, ami unalmas meg nehéz, meg magadtól eszedbe sem jutna rajzolni. Nekünk volt, hogy körbejárt a tanár, és és kiradíroztatta, amit rajzoltunk, újra kellett kezdeni. És magyarázod. Nem jó az arány, nem jó a perspektíva, nem jó a kompzíció. Voltak akik vitatkoztak, de csinálni kellett. Én például a kockológiát utáltam nagyon, anime fejeket szerettem inkább rajzolni meg sárkányokat, de egyébként nagyon hasznos volt.

2021. máj. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!