Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Az egyetemi kocsmákba/pubokba...

Az egyetemi kocsmákba/pubokba csak olyanok mehetnek bulizni, akik az adott egyetemre járnak?

Figyelt kérdés
Ha nem, miért van ekkora kultusza az 'egyetemi kocsma' elnevezésnek azon kívül, hogy ott 'gyűlnek össze' az adott egyetem hallgatói?

2021. júl. 15. 19:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért van kultusza, amit le is írtál.

Van törzshelyük, általában az egyetem közelében

valamelyik jó kocsma, söröző, étterem, stb.

Amúgy mások is mehetnek oda, ha nincs zártkörű rendezvény.

2021. júl. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az adott egyetem közelében a legnépszerűbb hely, sokaknak törzshely, ennyi. Könnyen megközelíthető, általában közel van, ezek a legnagyobb erényei. Ez egyébként középsulik koleszainál is létezik, tehát legtöbbször tényleg csak annyi hogy jó helyen van. Bárki mehet oda ettől még, miért ne mehetne.
2021. júl. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Bárki mehet ezekbe a kocsmákba, ahogy az előttem válaszoló is írta ezek törzshelyek, nincs kisajátítva egyik egyetem számára sem.

Arra lehet számítani, hogy a legtöbb vendég a közelben lévő vagy a helyet kedvelő egyetem hallgatói.

2021. júl. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Bárki mehet!
2021. júl. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Esetleg még olyan lehet, hogy oda szervezett adott bulikra adott szakos hallgatók mehetnek ingyen (pl. tesis buli, orvosis buli stb.), másoknak meg van belépődíj.
2021. szept. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!