Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Full műanyag gyakorló pillangó...

WindowsGuy kérdése:

Full műanyag gyakorló pillangókés az utcán?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy ha egy full műanyagből készült, lekerekített hegyű pillangókést pörgetek az utcán azért jár e büntetés vagy bármi? Ilyenre gondolok: [link]

Egy ilyet ha nekinyomsz valakinek előbb törik ketté mint az emberben bármi kárt tenne.

Szimplán azért pillangóznék pl buszra várás közben mert egyszerűen jóérzés csak ki-be nyitogatni a legalapabb nyitással is.



#törvény #kés #pillangókés #gyakorlókés #műanyag kés
2021. okt. 26. 19:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%

Fegyvernek látszó tárgy van nálad, ami másokban félelmet kelthet, ez már garázdaságra ad alapot. Játékpisztollyal sem játszol pont ugyanezért az utcán, hiába nem tud lőni.


Maradj a fidget spinnernél, ha ennyire baszkurálhatnékod van, mert előbb-utóbb rád fogják hívni a rendőröket.

2021. okt. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%

Garázdaság Btk. 339. § – a tényállás

(1) Aki olyan kihívóan közösségellenes, erőszakos magatartást tanúsít, amely alkalmas arra, hogy másokban megbotránkozást vagy riadalmat keltsen, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2021. okt. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :D
2021. okt. 26. 19:32
 4/18 anonim ***** válasza:

Hát,előző 1-2 emberkének igaza van.

De inkább figedt spinnernél maradj mert meg ütheted az bokád,ha rád hívják a zsarukat,vagy Ármándóék se nézzik jó szemmel.

2021. okt. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
Ne, 100% legális, rendőr bekaphatja: [link]
2021. okt. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
94%

@19:54


Én se vagyok jogász, csak egy laikus, de ugye neked a leghalványabb foggalmad nincs jogról meg btk-ról jól gondolom? :D


Mert ugye a játékpisztolyt is megvehetik a gyerekek bármelyik vurstlin, viszont ha azzal frenkiskedsz egy buszmegállóba és elkapnak, minimum felfegyverkezve elkövetett garázdaságért fogsz felelni.

2021. okt. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
36%
ha lefested a fake pengét például kékre hogy még a színe se hasonlítson egy késre akkor nyugodtan de így ebben az állapotban főleg ha pergeted stb az isten se mondja meg hogy az nem egy valódi kés
2021. okt. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

6.-ra.


Én meg hordtam jelvényt. Ez egy SÖRNYITÓ. Legális! Mint ez a fésű: [link]

2021. okt. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
89%
Látom nagyon nem érted. Mind egy, feladom.
2021. okt. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Álljunk meg kicsit,mert mivel nem sörnyitós-fésűs pillangóról van szó,hanem annak kilászó műanyag pillangóról :D

Nyilván nem vehetik el az fésűs pillangódat,mert egyátalán nem hasonlít,nem vagyok valami jogász,de azért más annak kilátszó dolognak meg stb XD

2021. okt. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!