Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » A Lineáris TV-ben vagy inkább...

A Lineáris TV-ben vagy inkább az online platformokon(pl.YouTube,Netflix) fogyasztottok tartalamak?

Figyelt kérdés

2021. nov. 25. 00:40
A kérdező szavazást indított:
Lineáris TV
Online platform
15 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Mitől lesz a tv lineáris?
2021. nov. 25. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem a legjobb szó rá az biztos, de gondolom arra gondolt, hogy egy irányba sugárzott, és nincs beleszólásod a műsor menetébe.


Amúgy szerintem ma már a klasszikus TV nézés, mármint a sugárzott csatornák leáldozóban vannak.

2021. nov. 25. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2021. nov. 25. 10:09
 4/6 anonim ***** válasza:

#3 Köszi!

Én is tanultam valamit. 😀

2021. nov. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

#1-2 lehet, hogy szerintetek nem a legjobb kifejezés a lineáris tévézés, de ettől még ez az igen régóta használt hivatalos szakkifejezés rá.

Egyébként a Netflixet és társait pont a non-lineáris, más néven on-demand jellegük különbözteti meg a hagyományos tévézéstől. Emiatt streaming szolgáltatóknak hívni őket sokkal nagyobb fogalmi zavart okoz. A streaming ugyanis sok esetben pont élőben megy és az élő adás ugyanolyan lineáris Facebook, YouTube, Twitch és minden más platformon is, mint a hagyományos tévé adás.


Én pl. annyira nem nézek már lineáris tévét, hogy általában az élő/premier adásokat is megvárom inkább, hogy végük legyen és aztán utólag nézem csak meg, amikor már lehet rendesen megállítani, előre-hátra lépni bennük és nem vagyok az élő műsor tempójához kötve.

2021. nov. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Inkabb online.
2021. dec. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!