Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Blog írása? Van itt olyan,...

Blog írása? Van itt olyan, aki vezet saját blogot? Milyen témában? Miért kezdte el írni, mi volt a fő motiváció? Milyen gyakran ír bele? Milyen visszajelzésekkel illették? Anonim?

Figyelt kérdés
Esetleg anonim olyan lehet mint egy napló. Ez mennyire elfogadott hétköznapi témában?
2021. dec. 16. 16:00
A kérdező szavazást indított:
Vezetek.
Sosem gondoltam rá.
Nem vezetek blogot.
8 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
36%
En mosz szetetnek irni egyet a fogyasomrol, de igazabol youtube video nelkul ez elegge halott dolognak tunik
2021. dec. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem igazán adnám hozzá az arcomat. Például tegnap is nagyon érdekes álmom volt és szívesen megosztanám az álmaimat vagy a történeteimet másokkal. Mintha csak egy könyvrészletet olvasnának az emberek.:) Nem tudom, hogy lenne-e rá kereslet vagy más szívesen olvasná-e, de én foglalkoznék ezzel hobbi szinten. Csak fogalmam sincs, hogyan kezdhetnék neki, milyen platformot használjak stb.
2021. dec. 22. 10:27
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
En a bloggert fogom valasztani, mert a google elore sorolja, mig egy sajat wordpress oldalt sokat jell fejleszteni
2021. dec. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"fogalmam sincs, hogyan kezdhetnék neki, milyen platformot használjak"


Felmész a blog.hu-ra, regisztrálsz és elkezded csinálni. Blog.hu-t is előre sorolja a Google és még a blog.hu-n, meg a zindexen is kiemelhetik, ha érdekes, amit írsz és több olvasója lehet.


Egyébként mindegy, hogy a Google előre sorolja-e vagy sem, mert ahhoz valakinek rá kell keresnie, hogy kiadja találatként. Ha viszont a blog vagy a te nevedre nem keresnek rá, akkor arra, hogy "mit álmodtam ma" jóval hátrébb fogsz feljönni, mint a 976453483241 "mit álmodtam ma" blog.


A Google-nek akkor van jelentősége (akkor se sok), ha olyan témáról írsz, amire gyakran rákeresnek az emberek - viszont, ha sokan írnak is róla, akkor meg azért nem fogsz előrébb kerülni a találatok közt, mert másoknak régebben és többen olvassák az ilyen írásait, ezért őket előrébb sorolja a Google, mint téged, aki most kezdett el írni róla.


"Van itt olyan, aki vezet saját blogot?"


Van egy pár blogom


"Milyen témában?"


Ilyen is olyan is. Többek közt blogolásról is van.


"Miért kezdte el írni, mi volt a fő motiváció?"


Jó ötletnek tűnt.


"Milyen gyakran ír bele?"


Változó. Van, amelyikbe néha naponta. Másikba, amikor épp eszembe jut. Harmadikba, amikor épp unatkozom. Negyedikbe, basszus azt el is felejtettem.


Több olyan is van, amiket már abbahagytam, némelyiket töröltem is már.


Több olyan is van, amiket csak akartam írni, de aztán elfelejtettem, vagy nem volt rá időm.


"Milyen visszajelzésekkel illették?"


Változó. Van, amikor pár százan olvassák, van amikor néhány ezren, van amikor meg senki. Nagyon függ a témától is, rendszerességtől is.


Van amelyiket sokan sajnálják, hogy már nem foglalkozom vele. Van amelyikről észre se vették, hogy már nem megy. Meg olyan is van, amelyikről észre se vették, hogy létezik.


"Anonim?"


Van, amelyik igen, van amelyik nem.

2022. jan. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Ez mennyire elfogadott hétköznapi témában?"


Teljesen. Sokan csinálnak/tak ilyet.


Ha anonim és nagyon személyes, akkor érdemes azért részleteket megváltoztatni, szereplőket átkeresztelni, hogy még közeli ismerősök se ismerjenek rá senkire. Főleg, ha másokról írsz olyasmit, aminek ők nem örülnének, akkor érdemes nagyon figyelni erre.

2022. jan. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
59%

"Nem igazán adnám hozzá az arcomat."


Bloghoz nem kell nevet, arcot írni. De még vloghoz sem feltétlenül. Nézd meg Pamkutyáékat. Az ország legnagyobb követőtáború YouTube csatornáját csinálják, százezrek ismerték őket, mégse ismerte őket fel senki, mert csak napszemüvegben szerepeltek a videókban és nem mondták el az igazi nevüket csak a közelmúltban.

Persze ők nem a saját ismerőseik elől rejtőztek. Ők tudták, hogy kik ők, de nem árulták el másoknak. Ha a saját ismerőseid elől rejtőzködsz, az sokkal nehezebb ügy. De azért kivitelezhető.


"youtube video nelkul ez elegge halott dolognak tunik"


Sokan inkább videókat néznek, nem olvasnak annyian. A YouTube (még inkább Instagram, TikTok, stb) nagyobb közönséget érhet el, ami akár lehet cél is. De nem feltétlenül szükséges videózni, ha nem akarsz. Ha érdekes, amit csinálsz, többszáz, több ezer, akár több tízezer embert elérhetsz a blogoddal is. Egyébként YouTube-on sem könnyű befutni és sikeresnek lenni. Pláne nem egy "mit álmodtam", vagy "hogy megy a fogyás" bloggal.


Ha közönségsikert akarsz, akkor olyasmiről kell tartalmat csinálni, amire az emberek kíváncsiak: leginkább saját maguk, saját problémáik megoldása. Nem önmagadról, a te problémáidról.

Ha meg önmagadról és anoniman akarsz tartalmat kitenni, akkor úgysem valószínű, hogy hatalmas tömegeket szeretnél elérni vele.

2022. jan. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Van egy régi videó a 444 indulásáról. Az a pár pillanat, amikor konkrétan beröffentik informatikailag az oldalt és elindul a GoogleAnal un. Valós idejű felhasználó számláló. Én ezért - ez adrenalin. Kirakok valamit, kicsit mocorog, aztán elindul..
2022. ápr. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!