Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Hogyan kell helyesen csinálni?

Hogyan kell helyesen csinálni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nem rég kezdtem el makettezni, és és nem vagyok tisztában néhány technikával. Az első az lenne hogy a hígítót hogyan keverjük a festékhez? Azt olvastam hogy nagyjából 1:1 arányban érdemes higítani, de arról nem találtam infót hogy ezt hogyan kell megtenni. Egyszerűen összeöntjük a kettőt vagy a felületen kenjük egymásra?(egyik se tűnik valami jónak) A másik, hogy előbb érdemes összeszerelni a makettet mielőtt festjük, vagy darabonként kell ezt megtenn? A válaszokat előre is köszönöm!

2022. jan. 7. 17:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Nos nézz videokat annyi van a neten mint a szemét.


Én nem 1:1arányban higitok hanem érzésre. Egy kinder toji sárga izéjeben keverem. Vízes festék.


Van amit kereten érdemes festeni pl: egy repcsi szárnyai,esetleg a test.

Aztán amikor összerakod akkor ugyis átmészrajta még egyszer.

Kiveve ha fújod akkor valamenyire összerakva érdemes festeni.


Figurákat inkább összerakva érdemes. Egy ideig probáltam darabokban de szìvás.

A fejet lehet külön, esetleg még a lábakat és testet külön de nem biztos hogy célra vezető.


Autok a kasznin kìvül mindent kereten festettem.

Aztán újra átneztem es pótoltam a hiányokat...nem mintha látszana.

2022. júl. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Bandrás74 ***** válasza:
A videók nem mindig segitenek,sőt.Festékbe csöppented a higitót és összekevered.Az arány függ a festék tipusától is.A higitó olyan márkájú legyen mint a festék,az a biztos.Ha harcjárművet festenél,azt akkor érdemes mielőtt rákerülne a lánctalp vagy a kerekek.De le kell maszkolni az apróságok helyét,ne fesd le a ragasztandó felületeket.Ki kell tapasztalni,hogy neked mi a jó.Én is idén kezdtem,nehéz infókhoz jutni mert sok a nagy arcú haladó,profi makettező.Youtube sem jó,nem mutatnak meg mindent.Például még sosem láttam azt,hogy hogyan rakják fel a lánctalpat.
2022. nov. 5. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Lánctalpból 3féle van.

Az egybe gumi. Én azt szeretem ha van.

Aztán szemenkénti,arra még eröt kell gyüjtenem.


És eddig 1x találkozta vele a darabonként 4-5 nagyobb egységre van osztva és azt kelm összelegozni.

2022. nov. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ő szemenkent rakja össze nagyobb szegmenseket csinál,majd azoka illeszti őssze.


[link]

2022. nov. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!