Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Hogy van ez a Gyűrűk Ura...

Hogy van ez a Gyűrűk Ura idézet (akár filmből, akár könyvből)?

Figyelt kérdés

Amikor Aragorn megkérdezi Eowynt, hogy mitől fél. És Eowyn elmondja hogy a börtöntől. Csak kicsit hosszabban. Erre lennék kívancsi, amit Eowyn mond, sajnos én nem találom (lehet a könyvben nincs is ilyen?😳)

Könyvből is lehet, filmből is, mindegy...


2022. máj. 16. 22:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

S Éowyn így felelt: – Minden szavadnak egy a vége: nő vagy, őrizd a házat. S ha a férfiak a csatában mind hősi halált halnak, neked tűrnöd kell, hogy benn égj a házban, mert a férfiaknak többé nem kell a ház. De én Éorl házából származom, és nem vagyok cseléd. És megülöm a lovat, és jól forgatom a kardot, s nem félek se fájdalomtól, se haláltól.


– Akkor mitől félsz, úrnőm? – kérdezte Aragorn.


– A kalitkától – felelte. – Attól, hogy rácsok mögött maradjak, míg csak a megszokás és a kor el nem fogadtatja őket, s a nagy tettek lehetősége el nem múlik, hogy már eszembe se jut, s már nem is vágyom rá.


– S nekem mégis azt a tanácsot adtad, hogy ne kockáztassam meg az általam választott utat, mert az veszélyes.


– Tanácsot azt adhatunk másnak – mondta az úrnő. – De én nem azt mondtam, hogy a veszélytől menekülj, hanem hogy a csatába lovagolj, ahol a kardod győzelmet arat, és te hírnevet szerzel. Képtelen vagyok elnézni, hogy ami ragyogó és nagyszerű, azt szükségtelenül vesse el magától valaki.


– Én is – mondta Aragorn. – Tehát azt mondom neked: maradj! Mert téged a kötelesség most nem délre szólít.


– A többieket sem, akik veled mennek. Csak azért mennek, mert nem akarnak elszakadni tőled... mert szeretnek téged. – Megfordult, és beleveszett a sötétségbe.



J. R. R. Tolkien - A király visszatér.

2022. máj. 17. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ez az!
2022. máj. 17. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!