Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Hogyan lehet ehhez hasonló...

Hogyan lehet ehhez hasonló rajzot készíteni?

Figyelt kérdés

[link]


Szóval kb egy hete elkezdtem komolyabban is érdeklődni a rajzolás iránt. Először nyilván nem ment túl jól, mivel mindenképp realisztikus rajzokat szerettem volna készíteni. Aztán találtam instán ezt az oldalt, aminek nagyon megtetszett a stílusa úgyhogy eldöntöttem hogy én is hasonló stílusú rajzokat szeretnék készíteni.

Ennek a stílusnak amúgy nem tudom a nevét, ha valaki tudja akkor kérlek írja meg.


És végül visszatérve a rendes kérdéshez, hogy hogyan lehet ilyeneket rajzolni?



2022. júl. 4. 12:13
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni.
2022. júl. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Gyakorlni kell hozzá. Nagyon sokat mint ahogy az első irta
2022. júl. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Sima ceruzaval de szerintem neki sokkal több szines ceruzaja van

Gyakorolni azt tenyleg kell vagy tutorialokat nézni

2022. júl. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egy kevert stílus.

Mellékelek egy képet ahol összeraktam néhány rajzot Catherine egyik rajzával.

Itt található: [link]

Úgy tudnám leírni a stílusát, hogy némi realizmus mellett, van benne egy adag fantasy, kissé tündés. Aztán manga stílus nagy szemek és egy csipet karikatúra.

A gyerekekre jellemző nagyszemek az meghatározó nála. Gyerekek, kisállatoknál bájosságot erősíti, ettől látjuk őket szépnek, szokták mondani "nagy ártatlan boci szemek". Itt kissé groteszk, karikatúra szerűek. Ettől érdekesek. Bájosak, de mégsem. Az orrok is vagy piszék, vagy vékony amerikaias, kislányosak. Van neki teljesen reális rajzai is, de a többségére jellemzőek amit a fentiekben írtam, talán némi Walt Disney beütéssel.

Nézelődj a netten, itt van pl. a Pinterest: [link]

ez is némi támpont más hasonló stílusokhoz.

"Hogyan lehet ehhez hasonló rajzot készíteni?"

Én is az előző hozzászólásokhoz hasonlóan a sok gyakorlást javasolom.

Gyakorlást talán a szemek rajzolásával kellene kezdeni, aztán az orr, száj, stb.

Catherine rajzaiban a szemek a hangsúlyosak ezért azok lényegesek.

Mellékelek mégy egy képet, amin vannak rajra a szemekről, száj, orr és némi arányokról egy kis segédlet. A netten, főleg a Pinterest-en rengeteg segítséget találsz, mit hogyan rajzolj meg.

Normál esetben kettő szem között pontosan 1 szem távolság van! A fül külső oldala és a szem külső széle között, többnyire kb. 1 szem távolság van, (ez néha lehet kicsit több, vagy kevesebb is). Tehát általában a fejünk szélsége a fülekkel együtt 5 szem szélesség.

Te esetedben az arányok felrajzolásánál a szemek kisé nagyobbak, szélesebben a normál aránynál, ezt vedd figyelembe.

[link]

2022. júl. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én technikám, ahogy én tanultam meg pl embert is rajzolni, hogy másoltam először, nagyon sokat. Aztán egy idő után ráállt a kezem a vonalakra, és fejből tudok már viszonylag élethű emberkéket rajzolni.
2022. júl. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Semi realism a neve.
2022. szept. 9. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
51%
Giccs.
2022. okt. 25. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!