Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Kezdő varróként párszor úgy...

Belial kérdése:

Kezdő varróként párszor úgy jártam, hogy elakad a tű és nem megy tovább a varrógép. Mit rontok el?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

nagyon szeretek magam megtanulni kézimunkával kapcsolatos dolgokat. Kinéztem magamnak a varrást és kizárólag hobbiból szeretnék varrogatni dekort otthonra. Szóval a cél nem az, hogy új hivatásom legyen.


A gond amibe ütközben, hogy a varrógépem néha elakad, az alsó szál elgubancolódik, vagy legutoljára eltört a tűm, mert felfutott az orsóra.


Mitől lehet? Nyílván én is bénázhatok, de más gépnél nem tasztaltam ilyet.

Rossz a cérna minősége?

Esetleg nincs jól beállítva a varrógép?

Gyakran kell tűt cserélni?

Singer gépem van, egy alap.


Köszi, ha tudtok tanácsot adni.



2023. febr. 18. 09:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Sok minden lehet.

Akár a befűzés is lehet rossz. Görbe tű, netán fordítva felvéte. Rossz minőségű cérna (ajánlom a Moon márkát), esetleg a belső szerkezetnél elromlott valami.

2023. febr. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Nem Te bénázol, a hurokfogóra szúr a tű, mert nincs jól kiképezve az ív, ami mellé kéne leszúrnia. A családunkban is ugyanezzel a problémával kínlódtunk, garanciális volt a gép, be is lett küldve a szervízbe, ahol "megállapították", hogy "tisztítás volt szülséges". 4 Singer tű tört el, pedig évtizedek óra varr az illető. Ugyanazzal a hibával visszaküldték. Alaposan nagyítóval megnéztük a hurokfogó felszínét és jól látszódott a tű bekarcolódása a felületen. Két dolgot tehetsz, vagy veszel egy új hurokfogót és ha szerencséd van, nem hibás,akkor jól fog működni, vagy egy ügyes kezű ember nagyon finoman kiigazítja az ívet. Sajnos nekünk a második hurokfogón is kellett igazítani, de azóta jól működik. Megjegyzem nem is az alapszintű gép, tehát nem azon múlik. Ha írsz privátban, küldök képet, mit láttunk a mi varrógépünknél. Üdvözlet.
2023. febr. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindkét választ. Nagyon hasznosak voltak. Cseréltem tűt újra, jobb cérnát raktam bele. Első pillanatra megint megakadt, de utána kifogástalan lett.


Biztos, hogy az is gond lehet milyen anyag, milyen feszítés, öltés táv stb. Igyekszem ezeket kitapasztalni.

2023. febr. 20. 07:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!