Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Életkorral jár, hogy egy idő...

Életkorral jár, hogy egy idő után az ember nem keresi ami korábban feltöltötte?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


31 éves férfi vagyok, tehát már mondhatni a gyerekkor nem most volt. Amióta az eszemet tudom onnan kezdve nagyon szerettem számítógépes játékokkal játszani, ami kitartott olyan 26-7 éves koromig.


Aztán valahogy abbamaradt, nem töltött fel, csak felidegesített. Vannak barátaim az internetről, akiket később személyesen is megismertem, velük játszok még olykor-olykor de már nem tölt fel. Sokat gondolkoztam, hogy ez valami minimális depresszió lehet, hogy érdektelenné vált vagy simán kiöregedtem belőle, de közben nálam idősebb ismerőseim napokat tudnak végigkockulni.


Viszont elkezdtek érdekelni dolgok, amik korábban kevésbé. Szeretek olvasni, sétálni, bámuldozni, kikapcsolódni. Tv-zni se szeretek már annyira, a telefonomat sem szeretem nyomkodni, a közösségi médiát is kerülöm.


Szeretnék a jövőben nyelvet tanulni, fejleszteni magam, viszont ilyen szempontból meg kicsit furcsának érzem, hogy ezt nem a 20-as éveimben éreztem, hanem most amikor már kicsit lassabban fog az agyam.


Szerintetek ez egy természetes folyamat lehet vagy érdemes volna egy pszichológust bevonni, hogy lehet-e mögötte valami?


2023. máj. 27. 14:26
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Felnőttél, pubi. Ez ilyen. :)
2023. máj. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 harebell ***** válasza:
100%
Ha minden korábbi érdeklődés megszűnt és nincs helyette semmi új, tehát tényleg semmi nem tölt fel és tartós ez az állapot, akkor lehet baj. Nálad nem ez van, egyszerűen kevésbé köt le egy hobbi, mint eddig, más viszont leköt, érdekel, feltölt. Ez így teljesen normális, a hobbik általában nem állandó intenzitással vannak jelen az életünkben. Nyelvet tanulni meg sosem késő, de 31 évesen még végképp nem :D
2023. máj. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!