Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Műholdas HD felbontású adás...

Olasz Rizling kérdése:

Műholdas HD felbontású adás vételéhez milyen készülék szükséges? A hagyományos beltéri egységet lecserélik egy erre alkalmas újabbra, vagy a meglévő mellé iktatnak be egy átalakító készüléket?

Figyelt kérdés
HD adás vételére alkalmas televízió készülékem van. Még mielőtt valaki ideírná. :D

2015. szept. 7. 11:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Arra mondjuk kíváncsi lettem volna, hogy melyik szolgáltatónál vagy... Mindenesetre nem... lecserélik a meglévő készüléket, nincs átalakítás, ez nem átalakításon múlik, teljesen más formátum a HD, egy hagyományos digitális beltérit nem lehet "hádésítani" hogy ilyen szépen magyartalanul fejezzem mi magam. Cserélni fogják a boxot, ha azt kéred, egy HD képes box rendelkezik HDMI kimenettel, mint írtad a TV-d HD képes, így azon is van HDMI bemenet, a HD-hoz elengedhetetlen a HDMI kábel (ill. ha akadékoskodunk, akkor nem teljesen helytálló, de ne menjünk bele ennyire), az valszeg jár majd az új boxhoz, csak ezért mondtam, hogy a scart-ot meg az RCA-t azt a továbbiakban felejtsd el.

Diginél eleve kérhető, mivel nincs külön csomagban a HD, így igényelni kell, s cserélik. UPC-nél csak akkor kérhető, ha HD csatornákra is előfizetsz (tudtommal). Telekomnál pedig eleve csak HD képes boxok vannak, hisz ők eleve mpeg-4-es kódolást használnak az SD csatornákhoz is. UPC-nél viszont megoldható a HDMI-s box úgy, ha saját boxot használsz, náluk tudtommal nincs párosítva a kártya a boxhoz, persze attól még HD adást nem igazán tudsz nézni, leszámítva a közszolgálati csatornákat, de HDMI-n az SD adás is jobb minőségű lesz, mint Scart-on keresztül.

2015. szept. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! DIGI-s vagyok. Bementem a helyi ügyfélszolgálathoz és már kicseréltettem a készüléket. Meglepően tapasztaltam hogy a HD csatornák mellett az SD csatornák is jobb minőségben foghatók, ahogy te is írod.
2015. szept. 17. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!