Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Valaki segítene?

Valaki segítene?

Figyelt kérdés

Valaki tudna nekem animéket mondani? Ezek a témák érdekelnek:

-Humoros

-Horror

-Ecchi

Igazából minden érdekel, légyszi mondjatok animééékkkeeett :) ^^



2017. febr. 15. 10:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Linkelek magyar adatlapot, majd kiemelem a főbb műfaji-, illetve témajellemzőit:


- Elfen Lied:


[link]


"akció, dráma, ecchi, guro (erőszak), horror, lélektani,

nem gyerekeknek"


Ellenben nem az a kifejezett humoros anime.


ZSENIÁLIS MŰ, DE ERŐS IDEGZET KELLHET.


NE add fel az első rész után, ha az megijesztene, mert romantikus elemek is jellemzőek rá, elgondolkodtató, lélektanilag KOMPLEX mű, pszichésen mélyebben szintű mű; ha nyitott vagy ilyenre, nagyon fog tetszeni neked is.


13 rész × 25 perc


___________________



- Brynhildr in the Darkness / Gokukoku no Brynhildr_:


[link]


"dráma, ecchi, fantasy, guro (erőszak), lélektani, sci-fi, természetfeletti"


Ez se a humoráról híres, de elgondolkodtató, olykor kifejezetten megható alkotás, itt-ott véres, de NEM durva (inkább csak a szereplők "spontán" vérzéseitől véres, mintha havibajuk lenne, de... nem szeretnék spoilerezni...)


13 rész × 23 perc


______________________________



- Girl meets girl / Kashimashi - Girl Meets Girl


[link]


"gender bender (ellentétes neműek testcseréje), dráma, iskolai, romantikus, sci-fi, seinen, shoujo ai, slice of life"


Ne tévesszen meg az első részben megjelenő földönkívüliek, mert NEM scifi! Csak ürügyként tették bele, hogy megmagyarázzák a testcserét az elején.


Nagyon szép alkotás, megható, érzelmes, romantikus!

Alapvetően romantikus, szerelmi háromszöggel.


Minimális ecchi is jellemzi. Ebben akad némi a humor, de alapvetően romantikus.


12 rész X 23 perc.


(Gondolkodom humoros alkotáson is... Aztán írok ismét.)

2017. febr. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

...megint én vagyok, most csak röviden, és amúgy az animeaddicts honlapon ezeket is megtalálod, ott olvashatsz az adatlapról.


Szóval igen, eszembe jutott most a


- (The) Pet Girl of Sakurasou / Sakurasou no Pet na Kanojo:


Hát, ezen behaltam gyakorta a röhögéstől. :D ÉS ugyanakkor barátságról (olykor szerelemről) szól. Kollégiumi élet.


Imádni való mű. :) Úgy kezdődik, hogy a csávó fején a cica segge. :D Ha szereted a "cicákokat", neked nyerő, de nem a macskáké a központi szerep. Az egyik főhős macskákat tart egyébként.


Van benne egy asperger szindrómás (vagy inkább enyhén-közepesen autista) csodaszép fiatal hölgy is -ő is a kollégiumi élet részese-, aki csak fest, fest és fest... De mintha más világban élne... :P


Minden szereplő karakteres, a jellemábrázolás és -fejlődés, valamint a személy(iség)ek enyhe ütköztetése központi ebben az alkotásban. Baráti közösségről szól alapvetően, olyanokról, akik másak, kamasz művészarcok. :) Másságuk miatt külön kollégiumba száműzöttek...


____________



- Lovely Complex:


Ez is vicces, és egyúttal alapvetően romantikus. A romantikus vígjáték tipikus példája - japán módra. :P :)


Japán hanggal nézd meg, javaslom!

A magyar szinkront elcsesszinteték, szerintem... (Indán mindkettőt megleled: szinkronosan, valamint japán hanggal plusz magyar felirattal.)

2017. febr. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 bettykeke ***** válasza:
Ecchi: Seikon no Qwaser
2017. febr. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :3 ^^ *-*
2017. febr. 16. 19:21

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!