Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Történetírással kapcsolatban...

Történetírással kapcsolatban lenne néhány kérdésem. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

A történet szereplői létező személyek. Amit leírok majdnem mindig valóban megtörténik velük. Ők nem tudják, hogy róluk írok.


1. A valós nevüket használjam, vagy változtassam meg?

2. A település iskola és más ilyenek valós nevét használhatom?



2017. máj. 19. 15:02
 1/5 TR75 ***** válasza:
100%

Ha csak magadnak írod (más nem olvassa), akkor akár használhatod is az igazi neveket.

Ha megjelenik (vagy akár blogban nyilvánosan megosztod), akkor inkább ne, mert problémákat okozhat, ha valaki magára ismer.

2017. máj. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Változtasd meg a neveket is és a helyszínek neveit is, mert abból is rá lehet jönni a valós személyek kilétére.

hacsak nem kéred mindegyik szereplő előzetes engedélyét a dologhoz.

2017. máj. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 TR75 ***** válasza:
100%

Ó, most nézem, a második mondatomat nem fejeztem be rendesen.

Tehát "Ha megjelenik (vagy akár blogban nyilvánosan megosztod), akkor inkább ne írj valós neveket, mert problémákat okozhat, ha valaki magára ismer."

Ez igaz a szereplőkre is és a helységekre is. Könnyű azonosítani valakit a helyszín alapján is, ha jellemző, ami vele történik a történetben.

2017. máj. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Változtasd meg mindenképpen
2017. máj. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mindenképp változtasd meg, mielőtt publikálod valahol! Ha a történet megírásában segítséget jelent, könnyebben beleéled magad, ha a saját neveiket használod, nyugodtan írd meg úgy, és csak a befejezése után írogasd át őket!


Én így csináltam, mikor eredeti sztorit írtam, de egy anime szereplő küldejét adtam az egyik főhősnek. Az adott névvel egyszerőbb volt hűnek maradni hozzá, majd a végén szépen átírtam, és kapott egy új nevet.

2017. máj. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!