Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik a jobb?

Szerintetek melyik a jobb?

Figyelt kérdés

Ha facecam-ról van szó szerintetek inkább az 1080p 30fps vagy a 720p 60fps??

(Logitech c922)



2017. máj. 24. 20:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Az egész videóra érted a kérdést amibe már bevágtad a facecamot vagy kizárólag a nyers facecam felvételre amit utána majd beillesztesz a videóba? Ha csak a facecamra értetted akkor azt úgyis lekicsinyíted ezért bőven elég 720p (még sok is) és az fps-t úgy állítod be amilyen a videó is lesz.

Ha a teljes videót nézzük akkor elárulok egy titkot. A mozifilmek 24 fps-esek néhány ritka kivételtől eltekintve. Ennyi már elég hogy folyamatosnak lássunk egy filmet vagy videót. Ezt alapul véve parasztvakítás és felesleges pazarlás 30 fps-nél nagyobb frame rate-el youtube videót készíteni vagy streamelni. A jobb felbontásra kell gondot fordítani amiből most elég az 1080p mert jelenleg még csak keveseknek van 4k monitora vagy tévéje és a 4k videók nézéséhez elég combos internet előfizetés kell.

Ezért a két lehetőség közül az 1080p 30fps a jobb.

Azért érdemes nagyobb felbontású videót feltölteni mert akkor annak az 1080p-je is jobb minőségű lesz de ehhez se kell 4k hanem elég az 1440p és akkor ki vannak szolgálva azok is akiknek 1440p-s monitoruk van.

Ha mégis lennének akik panaszkodnak a 30fps-re mert szerintük röcög akkor lehet videózni 1080p 60fps-ben ami szintén egy jó minőséget eredményez. Sok videós 1080p 60fps-ben videózik és nagyon jó minőségűnek tűnnek amellett hogy nem pazarolják az erőforrásokat.

2017. máj. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Mivel a youtube már kezeli a 60fps-t ,ezért már nem mindegy,hogy 30cal vagy 60nal streameled/töltöd fel a videót.Személy szerint én képtelen vagyok mondjuk egy játékot 30Hzen játszani,mert az nekem kínzás,bántja a szememet. Videó illetve film az már más tészta ott nem annyira zavaró(gondolom a renderelési technika miatt lehet). Én nem értek a videó streameléshez/feltöltéshez viszont a full hd és hd közt a rossz minőségű renderelés/streamelés(bitráta vagy nem tudom,hogy mi határozza meg)miatt alig ha érzékelhető a különbség.Illetve a full hd 60fps meg iszonyatos tárhelyet követel meg illetve sokáig tart a feltöltése is.Én a helyedben a 720p 60fps-t választanám mivel,ahogy az előttem lévő is írta,hogy a facecam eleve kis méretű lesz oda meg a 720p bőven jó.

(Egy kis ízelítő,hogy mi a különbség a 30 vs 60 fps között,amit nem értem,hogy az emberek miért nem képesek megkülönböztetni: [link]

2017. máj. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is meg tudom különböztetni a 30 és 60 fps-t és ezért írtam hogy valakit zavar a 30 fps és valakit nem (engem annak ellenére nem zavar hogy én is érzékelem a különbséget). Ez olyan mint hogy a felbontás is zavar egyeseket és valakit nem pl amikor megjelent a Samsung Note 1 akkor panaszkodtak egyesek hogy zavaróan látják a pixeleket amikor egy 5 colos pentile kijelzőn volt 1280x800 felbontás ami igen kicsi pixeleket eredményezett. A felhasználók 1 százaléka volt aki emiatt panaszkodott.

A 30 vs 60 fps is ilyen hogy az emberek 5 százalékát (vagy annyit se) zavarja a 30 fps és a többi meg csak akkor kezdte el figyelni ha felhívták rá a figyelmüket. Valakit még a 60 fps is zavar és vannak már akik 120 fps-nél alább nem akarják adni ha játszanak de már hallottam 120 fps mozifilmről is.

Engem pl a 720p se zavarna ha nem rontaná le nagyon a tömörítő algoritmus. Az 1080p és 1440p-t azért említettem mert a youtube olyan streamelési technológiát használ még mindig ami elég rossz képminőséget eredményez és ezért ajánlott a megcélzottnál nagyobb felbontásban feltölteni a videót. Lehet hogy a youtubenak kellene egy olyan tömörítési algoritmus feltaláló zseni mint a Silicon Valleyből a Pied Piperes Richard :) Már kifejlesztett a google egy hagyományos jpg formátumot felváltó valamennyivel hatékonyabb képtömörítési algoritmust és már csak fel kellene ezt használnia a video tömörítésben is.

2017. máj. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!