Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Hogyan kezdhetnék el pénzgyűjt...

Hogyan kezdhetnék el pénzgyűjtéssel foglalkozni? Ebayről érdemes olcsóbb de sok érmét rendelni?

Figyelt kérdés
Nagyon megtetszett, van is pár külföldi és magyar érmém,bankjegyem 1900-ig bezárólag. Ebayen láttam 20 török érmét 300 forintért. Lehet az is jó üzlet lenne :D

2017. szept. 23. 18:42
 1/2 Kissafy76 válasza:

Szia!


Sok éve foglalkozom a numizmatikával ( majd húsz éve már). Elég sok területet lehet gyűjteni.Van aki csak külföldi érméket gyűjt, van aki csak magyart, van aki mind kettőt, van aki emlékérméket, s van aki az ezüst érmék "bűvöletében él".

Igazság szerint a legolcsóbb kategória szerintem a külföldi és magyar volt forgalmi érmék lennének ,majd az emlékérmék, s legdrágább az ezüst vagy netán arany érmék jelentik!

Fontos dolog hogy először az alapokat kell felépíteni az alap érmék beszerzésével,közben persze nem megvenni mindent amit "jóhiszemű" kedves emberek akarnak eladni nekünk.

De csak módjával az előbb leírtakból mindből venni hogy el tudd dönteni idővel mit szeretnél gyűjteni!

Meg nem ártana találni valakit,aki tudna segíteni ebbe egy hozzáértő és nem nyerészkedni akaró személyt.

Ez csak a személyes véleményem!


Az Ebay sok mindenre használható de nem érme gyűjtésre!!!

Ott esetleg eladni érdemes jómodú nyugati ország emberkéinek .

Remélem tudtam segíteni!

2017. szept. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a kifejtett választ sokat segítettél ^^ Sok sikert neked is a folytatásához :)
2017. szept. 28. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!