Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Harry Potternek honnan van...

Harry Potternek honnan van szemüvege?

Figyelt kérdés
Szüleitöl nem kaphatta egy évesen és nemhiszem hogy Durslyéket nagyon érdekelte volna hogy milyen Harry látáda.XD

2017. okt. 6. 18:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Általános iskolában a kötelező orvosi vizsgálaton kiderült, hogy rossz a látása, és miután az osztályfőnök beszélt Durslyékkal, azok kénytelenek voltak neki szerezni.

Egyébként ruhája is van, sőt enni is kap.

2017. okt. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%

Túl sok fanficet olvastam, így már sosem tudom, mi kánon és mi nem (de gondolom, a könyvben sosem derül ki a dolog), de a ficekben nem direkt neki csináltatják, csak valahonnan szereznek egyet, amivel jobban lát, mint anélkül, de így is pocsékul.

Hogy hogyan kapja el a cikeszt rossz látással, azt ne kérdezd :D Igazából kapnia kellett egy szemüveget, de mivel csak nő az ember feje gyermekkorban s a szem is évekig képes drámaian romlani... Több szemüvegkészítés kellett, node ha arra költöttek, akkor pár ruha is belefért volna. Lehet, hogy muszáj volt a suli miatt a szemüveg, valahogy kibírták s ott spóroltak Harryn, ahol tudtak, még ha annak semmi értelme sem volt (fillérekből jól lehet lakni. nem kiegyensúlyozottan, de mégis. 25 forintból megvan egy nagy tál rizs, jó, ez magyar ár, de ez mindegy).

Dursleyék s persze az egész Harry Potter világ nem "realista" kicsit sem (a mágiától még bizonyos szintig lehetne). Harry rokonai 2 dimenziós, stilizált figurák, amilyen a világban alig akad. Sok elem teljesen bizarr, ez akkor esett le leginkább, amikor a jobb, gondolkodóbb fanfic írók állandóan támadták, jogosan.

2017. okt. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hu na erre nem gondltam!

Kösz a válaszoka!^^

2017. okt. 6. 19:28
 4/5 anonim ***** válasza:
86%

Egyértelmű, hogy ők vették neki, miután egy iskolai vizsgálaton kiderült, hogy rossz a látása. Nem vehettek neki rossz szemüveget, amivel rosszul lát, mivel a vizsgálaton kapott papír egyértelműen kimutatja, hogy milyen kell neki. Ugyanakkor, biztosan a legegyszerűbb, legolcsóbb keretet választották neki, s nem igyekeztek kicserélni, amikor Harry kinőtte vagy eltörte azt.


Egyébként meg nagyon érdekes téma ez, hogy Dursley-ék miként bántak Harryvel. Mindent megadtak neki, ami a túléléshez szükséges, kapott enni, nem fázott, járt iskolába is. Járni és beszélni is megtanították anno. Azon felül persze semmi értéket nem kapott, nem volt egy apa vagy anyafigura az életében, rettentő igazságtalanok voltak vele.


Nem megbocsátható, amit tettek vele, s ezt a könyvben rengetegszer más karakterek is szóvá teszik, van egy rész, amikor még beszélnek is velük páran :D Viszont én a könyvsorozat végére megláttam a történetet az ő szemszögükből is, főleg Petunia néniéből: a testvére különleges volt, a szülei őt imádták, s ő egész életében azon harcolt, hogy a maga müdján egy boldog élete legyen. Ezt elérte, lett egy egyszerű, szép háza, egy férje, majd gyereke is, akivel eredendően abba a hibába esett, hogy elkényeztette és semmiben nem volt hajlandó kritikus lenni vele - hisz ő ezt sosem kapta meg, mindig ő volt az "átlagos". De ezt maga mögött hagyta, s élte a kis életét, mígnem egyszercsak a semmiből "rásózták" Harryt, aki mindenben a halott testvérére emlékeztette és belerondított a tökéletes életébe. Ezért titkolták és adták meg neki csak a nagyon minimum szükségleteit, sosem tudtak rá a sajátjukként tekinteni. Ez persze nem kifogás, muglibb muglikhoz nem is kerülhetett volna szerencsétlen gyerek. De az is igaz, hogy meg akarták óvni attól, amit a varázsvilágról tudtak, hogy megölte Lilyéket.


Egy másik elmélet, hogy a Harryben lévő horcrux hatására lettek ennyire undok népség, ami egyébként egy széles körben elfogadott elmélet, ha megnézzük, pl mit tett Ronnal az egyik horcrux rövid idő viselés után.

2017. okt. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Biztosan Dursleyek vettek neki mert kenytelenek voltak. De ujat mar sosem vettek neki mert mindig ugyanaz a szemuvege volt, bar ezt nem annyira ertem mert alatalban ha valaki szemuveges akkor ameg gyerek es novesben van olyan 2 evente kell neki uj szemuveg mert egyre jobban romlik a latasa, ugyhogy nem ertem hogy Harrynek hogyhogy egyaltalan nem romlott annyira hogy uj kelljen neki. Meg biztos van valami varazslat amivel megjavithatta volna a szemet. De van meg par ilyen logikai buktato a konyvekben. Egyebkent azt olvastam valahol hogy Rowling evvel akarta erzekeltetni hogy Harry is sebezheto es vannak hibai
2017. nov. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!