Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy orvosira...

Mit csináljak, hogy orvosira szeretnék menni, de kémiából fakton nem tudok teljesíteni?

Figyelt kérdés
Reumatológus szeretnék lenni, biosz-kémi faktos is vagyok. ElsŐ két évben négyes, ötös voltam. De az eddigi dolgozataim számítások voltak, és kettes lett meg egyes. Úgy érzem össze fog törni az álmom és mehetek takarítani. Nem vennék fel mást, mert a fizikát gyűlölöm. Úgy érzem már az elméleti dogák se mentenének meg. El akarok járni tanárhoz, de azt mondják mostmár nem tudok sehova se jelentkezni. Attól is félek hogyha tanárnál lennék akkor se sikerülne. Szerintetek sík hülye vagyok és hagyjam az egészet? Orvosisok mit mondatok?

2017. okt. 19. 19:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A számolásokat kb csak be kell gyakorolni. Ötösöm lesz kémiából nagyon jó szerintem, nagyon könnyű feladatokkal kezd és fokozatosan nehezedik. Otthon szépen nekiállsz és elkezded. Ha nagyon nem megy akkor a faktos tanártól kérhetsz segítséget. Egyébként ne parázz, én is hasonló cibőben voltam, engem először nem vettek fel. Volt egy szabad évem, nyugis volt minden, volt időm mindenre, dolgoztam, újraérettségiztem és minimális tanulással lazán elég pontom lett. Ha már csak 2 (vagy1) tárgyra kell koncentrálnod sokkal könnyebben megragadnak a dolgok.
2017. okt. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólóval, a számítás csak gyakorlás, de rengeteg. Én is pont most vagyok benne, végzős vagyok, augusztustól kezdtem komolyan rágyúrni a feladatokra, és már érzem, hogy azok a témakörök, amikkel foglalkoztam, azok már mennek. Kitartást! Hogy Churchillt idézzem: "Nem ígérhetek mást csak vért, erőfeszítést, verítéket és könnyeket!" Főleg az elején. De aztán ha jönnek az eredmények, egyre nagyobb kedvvel ülsz majd le csinálni.
2017. okt. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
54%
Orvosira mész akkor gondolom emelt biosz és emelt kémiát fogsz csinálni,az emelt kémia tudás valójában egyetemen csak kb 40 százaléka kell,a többi maradék vegyészeknek,gyógyszerészeknek való.De orvosin első 4 szemeszterben,vagyis első 2 évben ha nem tudod a kémiát,megfogsz bukni,mivel első 4 szemeszterben van biokémia és orvosi kémia,4 szemesztertől van a vízválasztó,ha túl jutsz,már fél orvos vagy.Azt javaslom járj magántanárhoz,és próbáld megérteni és megszeretni,én is mondjuk utálom a kémiát,mégis muszály volt megtanulnom.Az talán egy jó hír hogy számításokból egyetemem csak alpokon vannak,biokémiánál és annyira nem nehezek mint az emelt kémiában lévő számítások.
2017. okt. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!