Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Aki a 70/80/90-es években...

Aki a 70/80/90-es években volt gyerek/kamasz, leírná milyen volt akkor a gyerekkora?

Figyelt kérdés
Őszintén szólva,jobban szerettem volna ezekben az időkben kamasz lenni. Nem volt ennyire a mindennapi élet része a technika,nem volt ilyen sok agymosott ember. (Sajnos erre szebb kifejezést nem nagyon tudtam írni). És a szüleim is szoktak mesélni gyerekkori történeteket,amiket örömmel hallgatok. 15/L

2017. nov. 12. 12:57
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Falusi gyerek voltam, szóval amit leírok, az valószínűleg hellyel-közzel beillik a nagyvárosi gyerek életének 5-10 évvel korábbról.


Szerintem nem volt olyan nagyon más akkor sem gyereknek lenni. A technika egy kicsit egyszerűsít sok dolgon manapság, de amúgy az emberek ugyanazok. Megvoltak a korszak idétlen divatjai is. A 90-es években a neon színű cipő és szakadt farmer helyett emlékeim szerint inkább a posztkommunista melegítős szláv proli stílus volt gyakori. 14 voltam, amikor az első mobilom kaptam és otthon internet hozzáférésem akkor volt először, amikor annyi idős voltam, mint te. Akkor is csak 1Mbit-es. A helyi könyvtárban sem volt még számítógép. Ezért jártam el néha a suli számtech szakkörére, ahonnan floppyn tudtam hazavinni ezt-azt, ha kellett. Úgy a 90-es évek végén volt divat a tamagochi is. Gyűjtöttük a Dragon Ball, később Pokémon kártyátak és Tazokat, ha kockulni akartunk, akkor általában már akkor is elavultnak számító, ismerős ismerősétől olcsón szerzett számítógépek jöhettek szóba 286-Pentium 1 vonalon, esetleg sárga kazettás, kínai Nintendo koppintások. TV csatorna is kevesebb volt, még angolul ment a Cartoon Network, ami egy időben elég sok Tom és Jerryt nyomott.


Egyéb téren - falu lévén, csak a szokásos szórakozások játszottak közre, csavarogtunk a faluban (6-12 évesen még nem mentünk nagyobb utakra), akiknek volt otthon motor már kicsit idősebben, 12-14 évesen hajtotta. A nagy sláger a Simson és a mini Riga volt, azokból elég sok faternak és nagyfaternak állt egy a garázsban. Az én nagyfateromnak Rigája volt. Télen, amikor befagyott a közeli patak, lementünk rá ki motorral, ki bringával, plusz az árvízvédelmi töltés elég meredek volt, júl lehetett rajta szánkózni és a pihenőjéről 2 méteres ugratással megérkezni a jégre... majd fél-egy méter csúszás után nekiszáguldani a másik oldal töltésének. A motoros rész, amennyire akár 20 évvel idősebbektől is hallottam, nem nagyon változott az idők során, és nagyjából az is mindegy volt, milyen faluról van szó.

2017. nov. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kedves előző, elképzelhetőnek tartom, hogy reális ,amiket a 90-es évekbeli élményeidről írsz, én kicsit idősebb vagyok, és hasonlóan látom azt, mint te, hogy a 90-es évek valóban nem tért el sokban a mostani, 21.századtól.


Azt azonban szeretném kihangsúlyozni, hogy a 70-80-as évek teljesen más volt! Legalábbis 80-90%-ban más volt.


Ha a kedves kérdező jár még erre, szívesen mesélek, de kisregényt lehetne írni, főleg az eltérésekről, így inkább szűkítsd, kérlek, a kört, hogy milyen szempontokra, dolgokra vagy kíváncsi ezen belül! :)

2018. ápr. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!