Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Hogyan rakjam fel a forgatókön...

Hogyan rakjam fel a forgatókönyveimet a blogomra, anélkül, hogy valaki ellopná az ötletemet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szabadidőmben forgatókönyveket írok, nemrég kezdtem hozzá az első sorozatomhoz, és mivel 13 évesen nem küldhetem el ilyen olyan stúdiókba, úgy gondoltam, hogy készítek egy blogot, ahová felrakom a forgatókönyveimet, hogy az emberek jobban megismerjék az ötleteimet, viszont bennem van az a félelem, hogy akárki ellophatja... Tudom, ez az egész úgy van, hogy nem lehet konkrétan magát az ötletet levédetni, mivel azt bárki elveheti és más formában írhatja meg, de mégis valahogy meg akrom akadályozni, hogy az én konkrét íráformáimat ne lopják el..... Ha tudtok segíteni nekem, akkor nagyon hálás leszek érte! Előre is sok köszönet!

2018. júl. 19. 11:56
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja, és ha kérhetem, olyan megoldásokat írjatok el, amik nem kerülnek több 100 000 forintba! Előre is köszönöm!
2018. júl. 19. 12:03
 2/7 anonim ***** válasza:

Sehogy.

És ez véletlenül nem számítástechnikai kérdés?

2018. júl. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem ne féltsd az ötleteidet. Az esély kisebb a nullánál, hogy bárki ellopásra érdemesnek tartaná.
2018. júl. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
26%
Azon kívül nemhogy nem írtál, meg nem is láttál semmilyen forgatókönyvet, kisfiam.
2018. júl. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%
Az biztos, hogy a stúdióknál azonnal a kukában landolna a forgatókönyved, mivel ők csak ügynökségekkel állnak szóba, akik képviselik a forgatókönyvírókat, vagy nyilván már nagyon híres írokkal. Azon ne parázz, hogy bárki ellopja az írásodat, mivel 13 évesen kétlem, hogy olyat tudnál írni, amire egy rendes író ne lenne képes, sőt tartok tőled, a te írásod full plagizálás. Az embereket addig nem érdekli az ötleted, amíg azt forgatókönyvben írod! Láttál te már forgatókönyvet? Ahhoz, hogy figyelemfelkeltő legyen, ki kell dolgozni, mint egy könyvet! Szóval inkább könyvet írj, ne pedig forgatókönyvet.
2018. júl. 20. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm szépen a válaszokat! Másodszor, igen, láttam már forgatókönyvet, sok könyvet olvastam magáról a forgatókönyvírásról, és amik le voltak írva azokban a könyvekben, szinte mindegyiket tudtam alapból (pl. Mitől lesz jó egy szereplő, stb.) , csak a forgatókönyv formátumát kellett megtanulnom, és nem, nem mások munkáját lopom el, hanem saját ötleteim vannak. Én mindenesetre kitartok a céljaim mellett és majd meglátom, hogy mi lesz belőle! Még egyszer köszönöm a válaszokat! (:
2018. júl. 23. 09:10
 7/7 anonim ***** válasza:

Sehogy se tudod elkerülni, ha publikálod.


Én az összes tervem, vázlatom, modellezések s kivitelezéseimet több éven át nem mutattam meg senkinek.


Pár embernek mutattam fel munkáim, a kész munkáimat, akik látták csodálták, de elkészítési folyamatba/titkokba nem avatok senkit - nem véletlen.


Jelenleg egy fantasy kutyán dolgozok.(70cm marmagasság, tarkótól a gerinc hossz 180cm, farokkal persze)

Tapintása, átölelése anatomiailag reális lesz a műgyanta, szilikon és rá dolgozott bunda által.

Reklám figurámnak tervezem az üzlet nyitásra. +50 különböző termék.


Idő s tapasztalat kell leginkább, hogy tudd mit akarj s hogyan oldható meg, milyen formában.


13 éves vagy s magamból is kiindulva:

Eszméletlen sok minden változhat önmagadban s környezetedben.


Anno én is sok mindent írtam is. Versek, novellák, "forgatókönyv" , de annak az időszaknak az volt a varázsa.

Grafika, szobrászat, 3D modellezés/nyomtatás, varrás, barkácsolás...stb rengeteg dologhoz értek több művészeti ágon is.


Alkotom azt, mi kipattan a fejemből.

Az évek alatt pedig rájöttem a "nagybetűs világban" hogyan érvényesüljek s mit is szeretnék.


A tini időszak azért is van, hogy tanulj s tapasztalj, próbálj ki dolgokat - leginkább: Keresd önmagad.


Használd ki a tizenéves, majd pedig a huszonéveset éveidet. 😉

2019. jan. 4. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!